Femina.cz » Magazín » Cestování » Jsi otrávená ze sychravého podzimu? Vydej se za teplem

Jsi otrávená ze sychravého podzimu? Vydej se za teplem

Jsi otrávená ze sychravého podzimu? Vydej se za teplem

Magazín: Cestování | Komerční prezentace | vydáno 19. 10. 2016

Podzim je překrásnou částí roku. Všude po zemi je barevné listí, déšť smývá negativní myšlenky a vzduch je prosycený posledními teplými paprsky. Jenže letos to nějak vypadá, že tuhle idylickou část podzimu už máme za sebou. Teď nás nejspíš čeká jen zima, vítr a déšť.

Protože deštivý podzim plný bláta je hrozně depresivní, není na škodu zrovna tuhle část roku využít pro cestu za teplem. Dovolené bývají na podzim mnohem levnější než v hlavní sezóně, takže pokud si můžeš dovolit vzít volno v práci, neváhej a odjeď si dobít energii do teplejších krajin! 

Proč se vydat za teplem zrovna na podzim? 

 1. Neumřeš horkem. V destinacích, kde bys v létě umírala teplem při čtyřicítkách, si teď užiješ příjemných 25 stupňů. Například na Ibize mají 23°C, na severu Egypta je momentálně 33°C. 
 2. Ušetříš. Největší zájem o dovolené v teplých krajích bývá o prázdninách a během vánočních svátků, kdy mají všichni volno z práce. Teď mimo sezónu jsou ceny mnohem nižší. 
 3. Vyhneš se turistům. To souvisí s bodem číslo dva. Mimo sezónu je všude méně turistů, takže budeš mít hotelový bazén skoro pro sebe a nikde nebudeš muset stát fronty. Všichni poskytovatelé služeb na tebe budou mít více času a budou se ti více věnovat. 
 4. Doplníš energii. Síla doplněná o prázdninách už dávno vyprchala a Vánoce jsou ještě daleko. Jak nejspíš víš, nejlepším způsobem odpočinku je opuštění domova. Takový týdenní relax mimo známé prostředí dokáže divy. 

Na co při plánování dovolené nezapomenout? 

Možná to budou banality, ale stejně je potřeba zmínit pár základních věcí. 

Než si vůbec začneš objednávat dovolenou, podívej se raději, jestli máš platný pas. Protože pokud ne, čekají tě velké výdaje navíc. Standardní vyřízení pasu trvá 30 dní a za měsíc už bude skoro zima. Kdyby ses náhodou chtěla vydat na dovolenou dřív, nezbyde ti nic jiného než zažádat si o rychlopas. Za ten ovšem zaplatíš 4 000 korun! 

Před odletem by sis měla zajistit spolehlivé cestovní pojištění. Při jeho výběru se rozhodně nedívej pouze na cenu, sleduj i limity pojistného plnění a dobře čti, na co všechno se vztahuje. Mělo by v něm být obsažené nejen proplácení léčebných výdajů, ale také pomoc při způsobení škody na zdraví či majetku. Chceš-li odlétat s pocitem, že ti někdo kryje záda, nech se pojistit u ERV Evropské pojišťovny, která byla už mnohokrát vyhodnocena pojišťovnou roku. 

Není na škodu domluvit si nějakého kamaráda, který by tě hodil na letiště a pak tě zase vyzvedl. Ušetříš tím několik tisíc korun. Parkování u pražského letiště totiž vyjde na 1 000 - 3 000 Kč za týden, podle toho, kde chceš parkovat a jestli chceš mít auto hlídané. 

Taková podzimní dovolená sice stojí trochu zařizování, ale možná už z vlastních zkušeností víš, že se vyplatí. A jestli ne, letos to můžeš napravit! Uvidíš, že dovolená mimo sezónu má mnohem větší kouzlo. A potěší i tvou peněženku.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist