Femina.cz » Magazín » Cestování » Jak přežít návrat z dovolené? S námi to zvládnete!

Jak přežít návrat z dovolené? S námi to zvládnete!

Jak přežít návrat z dovolené? S námi to zvládnete!

Magazín: Cestování | autor: Lenka Šimková | vydáno 22. 08. 2014

Dovolená volá, kufry jsou sbalené, zalévání květin zajištěné… Volno si užijete, jak se patří. Co více si přát? Snad už jen hladký návrat z vytouženého ráje bez stresu a starostí. Víme, co vám cestu do reality nejvíce ulehčí.

Než se vydáte z práce…

Každý člověk odpočívá jiným způsobem, a proto byste už měla předem vědět, co vyhovuje právě vám. Být 14 dní na jednom místě? Prokládat dny volna trochou povinností? Odjet na prodloužený víkend, vrátit se a vyrazit zase jinam? Je to každého volba, která je ovšem často komplikovaná nutností přizpůsobit se také tomu, co potřebuje partner, rodina či další známí, se kterými cestujete. Zkuste si i přesto režim zařídit tak, aby pro vás byl co nejpříjemnější. Odborníci se sice shodují na tom, že pravá dovolená má trvat tři týdny, protože teprve po čtrnácti dnech umíme vypustit všechny starosti z hlavy, ale nemusí to tak být vždy. Ve svém okolí můžeme narazit na lidi, kteří by po takové době už propadli depresi, nebo by se jim do práce vracelo velmi špatně. 

Co dále pomáhá…

Odjeďte od čistého stolu – není nic horšího, než si nechat v práci před dovolenou nedodělávky, nepříjemné záležitosti, které už měly být dávno vyřešeny a stůl překypující hromadou papírů. Snažte se před volnými dny dokončit, co se dá. I za cenu mírných přesčasů, neboť jedině tak pro vás návrat do pracovního procesu nebude noční můrou. 

Skutečný význam tří mužských hlášek. Nebudou se vám líbit!

Skutečný význam tří mužských hlášek. Nebudou se vám líbit!

Ti muži! Čert aby se v nich vyznal! Občas řeknou něco, co ve skutečnosti nemá s jejich opravdovým...

Zanechte domácnost v přijatelném stavu – také domov a jeho atmosféra znamená pro mnohé hodně. Jestliže jej opustíte v chaosu a bez základního úklidu, nečeká vás příjemný návrat. K nepořádku se totiž přidají nevybalená zavazadla, špinavé prádlo, suvenýry z cest a další věci, které je třeba roztřídit. V tu chvíli uvítáte i to, že máte čistou koupelnu a že se můžete naložit do vany či se zachumlat do čistých peřin. Po dlouhých cestách to bývá to první, na co se těšíme.

Spojte zpáteční cestu s něčím příjemným – nekonečná dálnice před vámi, a žádné potěšující okolnosti… To je to, co nemáme na končící dovolené rádi. Naplánujete si tedy ještě nějaký výlet či krátkou zastávku, která vás potěší do posledních chvil. Přemístění z bodu A do bodu B nemusí být jen závěrečným utrpením.

Nechte si dostatek času na adaptaci – jestli víte, že potřebujete na přizpůsobení se jinému režimu více času, dopřejte si ho. Nevracejte se z dovolené rovnou do „kruté reality“, ale ukončete dovolenkový pobyt třeba o dva dny dříve. Takové meziobdobí někomu prospívá více, než by se mohlo zdát. Například lidé, kteří nemají z principu rádi změny, by ho měli do svého plánu rozhodně zařadit.

Těšte se na nové zážitky – jedno moudré přísloví říká, že jestliže něco končí, tak také něco nového začíná. Přeneste tento optimistický pohled i na zkracující se volné dny a uvidíte, že vám jich nebude tolik líto. Těšte se ještě na to, co dalšího léto přinese, naplánujete si nové aktivity či oblíbené akce. Sejděte se s přáteli a o dovolené si popovídejte, nad fotkami si ji třeba užijete ještě jednou!

A jak snášíte návrat z dovolené vy, milé čtenářky? Máte pro nás také nějaký tip, jak tento okamžik zvládnout v pohodě a beze smutku? Nebo vás takové změny vůbec netrápí? Napište nám, těšíme se… 

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
24. 08. 2014 pepina . (reakcí: 0)
23. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 02. 2017 Horoskop Ryby

Dnes bude málokdo naslouchat hlasu rozumu, každý se bude snažit prosadit svoji pravdu. Díky tomu se nebudeš schopná s... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist