Femina.cz » Magazín » Cestování » Dovolená v cizině? Nepodceňujte přípravu!

Dovolená v cizině? Nepodceňujte přípravu!

Dovolená v cizině? Nepodceňujte přípravu!

Magazín: Cestování | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 22. 05. 2014

Chystáte se v létě na dovolenou? Kupujete nové šaty a hubnete do plavek? Vše v pořádku, ale přichystat byste se měly i jinak. Víte, jaké platí v zemi, kam se chystáte zákony nebo jestli potřebujete víza? My ano!

Kam stačí pouze pas a kam víza?

Po celé Evropě nepotřebujete víza, postačí vám pouze pas platný ještě alespoň 6 měsíců nebo občanský průkaz, ale i zde platí výjimka. Vízum budete potřebovat do Běloruska, nebo Ruska. Platné vízum potřebujete také do Indie, Číny, Thajska nebo Indonésie. Stále jsou platná víza do Kanady a Austrálie. A kam víza nepotřebujete? Jsou to například Turecko, Moldávie nebo Ukrajina. Z asijských zemí jsou to Japonsko, Hongkong, Singapur nebo Malajsie. Nově od 22. března 2014 nebudete potřebovat vízum ani do Spojených arabských emirátů. Z jižní Ameriky se podíváte bez víz do Bolivie, Peru, Kolumbie nebo Brazílie a ze střední Ameriky do Mexika, Dominikánské republiky, Hondurasu nebo Panamy. 

O víza si můžete zažádat na ambasádě nebo konzulátu příslušného státu nebo využít služeb vízového servisu, který vše vyřídí za vás.

Očkování a hygienické podmínky

Doma je doma. Jsme zde zvyklí na prostředí i klima. Při cestování do cizí země je zapotřebí mít se na pozoru a zjistit si důležité věci dopředu. Může se nám lehce stát, že z vody nebo ovoce dostaneme nepříjemné střevní problémy. Raději se vždy předem informujte, zda je voda z kohoutku pitná nebo pouze užitková. Na dovolené v exotických zemí dejte přednost raději balené vodě, kde budete mít jistou. Zjistěte si také, zde můžete na ulici jíst nebo jestli nemá daná země kuřácké omezení. Vyhnete se tím řadě problémů.

Luxusní postavička je záležitostí dvou druhů pohybu. Znáte je?

Luxusní postavička je záležitostí dvou druhů pohybu. Znáte je?

Spalování tuků. Věda? Mám víc posilovat, nebo naopak spoléhat na kardio cvičení? Bude stačit jen ...

Do některých zemí musíte být povinně očkováni, jinak nebudete vpuštěni. Povinné očkování  proti žluté zimnici platí pro Afriku, Střední a Jižní Ameriku. Při cestách do Saudské Arábie musíte být očkováni proti meningokokové meningitidě. Pokud cestujete do exotických zemí, kde očkování není povinné, přesto ho raději zvažte. Nejvíce se očkuje proti žloutence typu A a B, choleře, vzteklině, břišnímu tyfu nebo chřipce.

Musíte zakrývat tvář?

Itálie nebo Španělsko a opalování nahoře bez? Žádný problém, ovšem v některých zemí byste z toho mohly mít nepříjemnosti a to hlavně v Tunisku, Egyptě nebo v Turecku. Nehoře bez se nevyplatí opalovat ani ve Spojených arabských emirátech, ale zde zákaz neplatí všude. V Turecku při vstupu do Mešity musejí mít ženy zahalená kolena, ramena i vlasy, muži zas dlouhé kalhoty. Nemusíte s sebou nosit šátky, rádi vám je tam zapůjčí. Pamatujte, že v každé cizí zemi jste hostem, a proto je vaše povinnost dodržovat zákony a daná společenská pravidla.

Máte nějaké zajímavé zkušenosti z cizí země? Setkaly jste se někdy s podivným zákazem nebo nařízením? Podělte se o ně s námi.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
24. 07. 2014 petra cestování je radost, ale ... (reakcí: 0)
27. 05. 2014 glady .. (reakcí: 0)
24. 05. 2014 lucik21 -.. (reakcí: 0)
23. 05. 2014 Hanka Kanada (reakcí: 0)
23. 05. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
22. 05. 2014 Redakce Chybka (reakcí: 0)
22. 05. 2014 pepina . (reakcí: 0)
22. 05. 2014 ladouch . (reakcí: 0)
22. 05. 2014 Beograđanka Србија (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 03. 2017 Horoskop Panna

Ukaž, že máš také smysl pro humor a přichystej pro děti i partnera nečekané překvapení. Můžeš naplánovat společnou hr... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist