Femina.cz » Magazín » Cestování » 4 nejkrásnější místa pro dovolenou

4 nejkrásnější místa pro dovolenou

4 nejkrásnější místa pro dovolenou

Magazín: Cestování | autor: Tereza Líbalová | vydáno 18. 07. 2013

Slovy klasika: „Tento způsob léta zdá se mi býti poněkud nešťastným!“ Také vám přijde, že léto u nás není prostě to pravé ořechové? Pak je ten nejlepší čas vyrazit za teplem k moři. Našli jsme pro vás ta nejkrásnější místa.

Chorvatsko
Země, která je českými obyvateli nejčastěji navštěvovaná a patří také mezi nejoblíbenější destinace. Díky tomu se v něm snadno domluvíte. Stačí jen naložit pár věcí do auta a vyjet. Cíl je ve vzdálenosti pouhých devíti hodin. Láká čistými, oblázkovými plážemi vhodnými pro děti i dospělé, na své si přijdou milovníci rušných měst i ti, kteří hledají romantiku na „opuštěných“ ostrovech. Chorvatsko je zemí rozdílů – jeden den se můžete válet u moře, druhý zase vystoupat na jednu z hor. Pak se můžete vykoupat v jezeře a pokochat se krasovými monumenty. Navíc v Chorvatsku se nemusíte jen povalovat, můžete sjíždět divoké řeky, jezdit na koni, potápět se apod.

Turecko
Horko! To si řekněte, když vystoupíte z letadla a zamíříte na Tureckou riviéru. Oslní vás luxus a zlato, ucítíte vůni orientálního koření a tabáku a lákat vás budou neuvěřitelně bílé pláže. V Turecku to opravdu žije – noční život láká do místních barů, taveren, restaurací a nočních klubů. Navíc pro milovníky památek je tady zajímavé vyžití – Chrám bohyně Artemis, Troja, chrám Hagia Sofia a další.
Tip: V Turecku si rozhodně nenechte ujít tradiční trhy a nezapomeňte smlouvat. Se všemi a o všem. 

Tunis
Nejnavštěvovanější africká destinace – je tu hezky a hlavně levně. Hodí se hlavně pro ty, kteří si chtějí odpočinout od každodenních starostí a válet se u moře nebo bazénu. Za hotelovými zdmi to totiž většinou k procházkám příliš neláká. To hoteliéři vědí, a proto turistům připravují zábavu přímo v hotelu. Ať už jde o trhy (zde toho moc neusmlouváte, ale pokud vyrazíte na ten pravý, nezapomeňte, že věci jsou na něm předražené a je potřeba srazit cenu trochu dolů) nebo celodenní zábavu pro děti a večerní „párty“ pro dospělé.
Tip: Zajímavým vyžitím v Tunisu může pro Evropana být jízda na velbloudovi. V nabídkách je ale také adrenalin, a to v podobě jízdy na čtyřkolkách.

Itálie
Památky a jídlo – hlavně proto jezdíme do Itálie. Možná pak také zjistit, zda jsou Italové opravdu tak horkokrevní. Řím, fontány, kostely, chrámy, písčité i kamenité pláže, tím vším nás Itálie láká. Romantiku najdete na Sardinii, rušný život zase na ostrově Capri. Rodinnou dovolenou si pak nejvíc užijete na Palmové riviéře, kde jsou opravdu široké pláže lemované mohutnými palmami.
Tip: Podívejte se do největšího zábavního parku v Itálii, do Mirabilandie v Ravenně, kde se můžete povozit na 100 m vysokém ruském kole nebo se nechat vystřelit do výšky 60 metrů a děti nechat vyřádit na různých vodních atrakcích.

A jaká je vaše oblíbená zahraniční destinace? Kam byste vyrazili vy? Dejte nám svůj tip na prima letní dovolenou!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
13. 02. 2014 antares ... (reakcí: 0)
18. 01. 2014 Dendisek3 =) (reakcí: 0)
05. 01. 2014 Jasi Egypt (reakcí: 0)
15. 08. 2013 glady .. (reakcí: 0)
19. 07. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
18. 07. 2013 lidka2 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

25. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes máš šanci potkat velmi zajímavého a výjimečného člověka, se kterým ti bude dobře nejen po pracovní stránce, ale ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist