Femina.cz » Magazín » Celebrity » Zemřela vévodkyně z Alby. Jaký byl život multimiliardářky a nejvýstřednější aristokratky?

Zemřela vévodkyně z Alby. Jaký byl život multimiliardářky a nejvýstřednější aristokratky?

Vévodkyně z Alby: Jaký byl život multimiliardářky a nejvýstřednější aristokratky?

Magazín: Celebrity | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 17. 12. 2014

Britská královna Alžběta II. byla ve srovnání s ní chudou příbuznou. A také mnohem usedlejší. Vévodkyně z Alby proslula účesem na pudlíka a extravagantními módními kreacemi, kvůli četným botoxům i v obličeji připomínala psíka. Výstřední byl celý její život.

Tato podivuhodná žena, rodilá Španělka, byla ve své zemi celebritou zabírající místo všem hvězdičkám zoufale se snažícím dostat svou tvář do bulvárního tisku. Vévodkyně z Alby často plnila stránky například magazínu Hello! Zemřela 19. listopadu ve věku 88 let ve svém paláci Duenas v Seville.

Botoxem nešetřila

Čtenáře fascinovala svým vzhledem, na němž se podepsalo nadměrné užívání botoxu, sama vévodkyně ale jakýkoliv chirurgický zákrok popírala a tvrdila, že její krása nikdy nepotřebovala vylepšit. Nicméně stačil jediný pohled na příliš velká ústa, nadměrně nafouknuté tváře, kvůli nímž se oči zmenšili na velikost špendlíkových hlaviček...

Kamarádka královny Alžběty?

Vévodkyně byla přímým potomkem anglického krále Jamese II. Jako malá pobývala v Anglii a s její nynější královnou Alžbětou, která je o měsíc mladší, sdílela hračky. Osobně se považovala za přímého následníka Stuartovců, urozenější dynastie než sasko-kobursko-gothajská, z níž pochází Alžběta II. O její váženosti také napovídá, že princ Charles s Camillou ji raději vzdávali čest než ona jim. A klaněly se jí i zástupy celebrit, namátkou: Jackie Kennedy, Elisabeth Taylor, Audrey Hepburn či Tom Cruise.

Bohatá a skandální

Patřila k nejbohatším ženám planety, její jmění čítalo 3 miliardy liber, tedy 105 miliard Kč. Patřily jí fascinující paláce napříč Španělskem i s neméně fascinujícími uměleckými díly od Vélasqueze, Rembrandta či Renoira. Sama vévodkyně to komentovala slovy: „Vlastním spoustu uměleckých děl, ale sníst je nemůžu, že?“

Cayetana, jak jí říkali blízcí, byla jedinou dcerou vévody z Alby. Byla sedminásobnou vévodkyní, devatenáctinásobnou markýzou, dvaadvacetinásobnou hraběnkou. Oficiálních titulů bylo dohromady padesát a právem s nimi byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů.

V roce 1947 si jako jednadvacetiletá vzala španělského námořního oficíra Luise v nejdražší svatbě historie, jak komentoval deník New York Times. Po jeho smrti se provdala za o osm let mladšího jezuitského kněze a vzbudila první rozpaky.

Když je láska pravá...

Žena, která poslala k šípku samotného Picassa, jenž ji chtěl mít za svou múzu a kterou nepobouřily ani fotografie jejího obnaženého padesátiletého těla publikované v časopisu, si ale z ničeho hlavu nedělala. Po smrti svého druhého manžela v roce 2001 potvrdila svou pověst skandalistky, když se intimně sblížila se státním zaměstnancem Alfonsem, který byl o 25 let mladší. Zděsilo se hlavně jejích šest potomků, kteří  předpokládali, že ve vztahu jde o peníze. Navzdory protestům se v roce 2011 ve věku 85 let vdávala potřetí. Na svatbě s chutí odhodila růžové lodičky a všem svým podporovatelům zatančila flamenco.

Její manžel jí byl věrně po boku i v posledních chvílích života, kdy byla převezena do nemocnice se zápalem plic. Byla poslední žijícím symbolem zlaté éry španělských aristokratů a s její smrtí vybledla i část britské historie.

Vitální a uštěpašná zůstala až do konce své životní pouti. „Potvrzuji, že budu žít i nadále. Už jen proto, že mě baví pozorovat výrazy lidí, když na ně ukážu a řeknu, že je jednou všechny pohřbím,“ říkala s oblibou.

Foto: Profimedia.cz, thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
12. 01. 2015 bolcari Vojvodkyna (reakcí: 0)
18. 12. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 12. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
17. 12. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

22. 02. 2017 Horoskop Štír

Dnes tě čekají jen samá zajímavá setkání. Budeš se seznamovat s lehkostí klidně i na ulici nebo v autobuse. Pamatuj a... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist