Femina.cz » Magazín » Celebrity » Will Smith: Nejslavnější americký černoch (hned po Obamovi)

Will Smith: Nejslavnější americký černoch (hned po Obamovi)

Will Smith: Nejslavnější americký černoch (hned po Obamovi)

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 31. 05. 2012

Největší černošská americká filmová hvězda se po čtyřech letech vrací do kin. V dalším velkofilmu, v němž nevynikne jeho herecký talent, zato tam vynikne jeho neobyčejná popularita.

Producentům se úžasně vyplácí. Jeho šňůra akčních velkofilmů vydělala miliardu dolarů, bez ohledu na to, jak hloupé některé byly. Prázdninám kolem 4. července se nějakou dobu přezdívalo Willieho víkend – z výpravy na nový Smithův blockbuster se skoro mohla stát nová národní tradice. Amerika si ho oblíbila natolik, že zapomněla na jeho barvu pleti. Ačkoliv černí herci jsou pořád ještě v Hollywoodu na vedlejší koleji, Smith dostává role psané původně pro bělochy a může si za ně účtovat honorář 20 milionů dolarů.

Takový úspěch vypadal jako pohádka, když se pár měsíců po vraždě černošského bojovníka za lidská práva Martina Luthera Kinga, v září 1968, Willard Christopher Smith Jr narodil ve Philadelphii. Měl štěstí, že jeho rodiče patřili k zabezpečené střední třídě a žili v hezké a rasově i nábožensky promíchané čtvrti. Jeho matka pracovala ve školství a otec vedl obchod, potom co odešel z letectva, kde se naučil disciplínu, kterou vštěpoval i svým čtyřem dětem.Smithovi své děti chtěli mít vzdělané, Will tedy prošel dobrými místními školami a mohl studovat i prestižní Massachusetts Institute of Technology neboli MIT, tuto možnost už ale odsunula touha po kariéře rappera. Pořád má ale rád matiku a šachy a dbá na správnou výslovnost a gramatiku. K tomu, aby se převáděl před lidmi, ho dovedl zase jiný člen rodiny, milovaná babička, oddaná křesťanka, který hrála v kostele na klavír.

Už na škole uměl Will svým šarmem vybruslit z každé situace, za což ho jeden učitel obdařil přezdívkou Fresh Prince. Mladík si ji ponechal a v patnácti pod ní se spolužákem začal dobývat svět rapu. Ve dvaceti měla dvojice cenu první Grammy a četné fanoušky, které neodrazovala žádnými sprostými texty. Smith byl od začátku přijatelný pro všechny. Tedy i na jeho vyžehlené image se najde pár skvrnek. Náhlé zbohatnutí na poprvé mladík neustál a ve dvaceti zbankrotoval. Taky mu nevyšlo první manželství, ovšem s matkou svého prvního syna má dneska dobré vztahy.Od roku 1997 je ovšem, navzdory občasným zprávám o rozchodu, šťastně ženatý s kolegyní Jadou Pinkett, s níž vychová další dvě děti, které už se obě vrhly taky na film. A ještě déle je slavný jako herec. Tato kariéra začala na začátku 90. let, kdy televizní stanice NBC rozhodla vytvořit seriál postavený na Smithově trhlé, ale stále v mezích rodinné zábavy příjemné postavě Fresh Prince. Tenhle sit-com se stal nejúspěšnější černošskou show od časů Billa Cosbyho. Očekávatelně, následovaly i filmové nabídky.

Tehdy se ještě Smith rozhodl riskantně a odvážně a přijal roli homosexuálního zlodějíčka v dramatu Šest stupňů odloučení, za níž ho ocenili kritici. V roce 1995 ale přišli Mizerové, které Willa úspěšně představili jako hláškujícího drsného hrdinu uprostřed explozí. A další blockbustery následovaly: Den nezávislosti, Muži v černém, Nepřítel státu, Wild Wild West, Mizerové 2, Muži v černém 2…Skoro se dá v té záplavě podobných nenáročných titulů a rolí zapomenout, že Wil Smith je taky dvojnásobný nominovaný na Oscara, díky životopisu Ali a melodramatu Štěstí na dosah. Většina filmů mu neumožňuje rozšířit jeho typ, na níž si diváci zvykli. Z postav velkohubých namachrovaných mladíků se akorát přehrál do smutnějších hrdinů s mesiášskými sklony (viz Já legenda či Sedm životů).

Přitom Smith umí být kromě filmové hvězdy i dobrý herec, který neváhá strávit hodiny přípravou. Když hrál Muhammada Aliho, hodiny cvičil a pozoroval archivní nahrávky, aby se naučil správný přízvuk. Možná až kinem proběhnou zábavně oddechoví Muži v černém 3 a pak i Mizerové 3, Hancock 2 a Já robot 2 a až Will Smith překročí padesátku, najde si čas zase na nějaký menší film, kde bude muset i hrát.

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
08. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
22. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
20. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
13. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
10. 06. 2012 manislava will (reakcí: 0)
02. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
02. 06. 2012 Anet22 :) (reakcí: 0)
01. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
31. 05. 2012 pepina . (reakcí: 0)
31. 05. 2012 Mlny17 .. (reakcí: 0)
31. 05. 2012 wrazedkyne :) (reakcí: 0)
31. 05. 2012 helenadon elo (reakcí: 1)
31. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
31. 05. 2012 Daniela76 Will Smith (reakcí: 1)
31. 05. 2012 jaja :-) (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist