Femina.cz » Magazín » Celebrity » Uma Thurman: Nevšední blondýna

Uma Thurman: Nevšední blondýna

Uma Thurman: Nevšední blondýna

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 22. 03. 2012

„Vysoká, písková blondýna, s víceméně modrýma očima, hubená na některých místech, tlustá na jiných. Průměrná holka,“ řekla o sobě. Její osud ovšem průměrností vůbec nezavání.

Jak by taky mohl, s takovým rodinným zázemím. Než se v dubnu roku 1970 v Bostonu narodila, její matka měla už za sebou dráhu modelky, psychoterapeutky a manželky propagátora LSD Timothy Learyho. Umin otec, profesor východních náboženství, se zase proslavil jako první Američan, který se stal tibetským mnichem.

Celá rodina, kam patří ještě Umini tři mladší bratři, často cestovala do Indie, kde je občas navštěvoval i sám Dalajláma. Dětství s buddhistickou výchovou se ale vysoké dívce, co všude vyčnívala a cítila se nepatřičně, moc nelíbilo. Hned v pubertě utekla do New Yorku, kde se chvíli živila jako modelka. Než v šestnácti sekla se školou a stala se herečkou. Dneska má na kontě už asi padesátku titulů, včetně aktuálního Miláčka.

Poprvé zaujala už v osmnácti letech ve své třetí roli, naivní svedené Cecilie v úspěšnější ze dvou adaptací Nebezpečných známostí, kterou v roce 1988 natočil Stephen Frears. Hvězdu z ní udělal Quentin Tarantino a kult 90. let Pulp Fiction. Za divokou mafiánskou manželku dostala nominaci na Oscara, Tarantino ji prohlásil za svou múzu a o pár let později pro ni připravil další hitovku, pomstychtivou nevěstu v dvojfilmu Kill Bill. S natáčením klidně rok počkal, až Uma porodí své druhé dítě, tak o ni stál.

Tarantina herečka oceňuje i za to, že „vidí za hranice těch věcí, co máte napsané v resumé,“ a nabízí jí různé postavy. Pestrost totiž měla Uma vždycky ráda, její filmografie je toho důkazem. Zahrnuje romantické komedie, erotické thrillery, akce, krimi, sci-fi, blockbustery, nezávislé produkce, úspěchy i propadáky. V jejím přehledu najdete nominace na Zlatou malinu za nejhorší výkon roku i Zlatý glóbus (za portrét osamělé, nejisté ženy hledající lásku ve filmu HBO Duševní slepota). Uma Thurman je tvárná a těžko uchopitelná.

K nejzajímavějších filmům její kariéry patří sci-fi Gattaca, zároveň snímek, který podstatně ovlivnil její život. Při natáčení se totiž seznámila s kolegou Ethanem Hawkem, jehož si na prvního máje 1998 vzala, v sedmém měsíci těhotenství. Jejich druhé dítě se narodilo v lednu 2002 a Uma tato léta věnovala rodině. Ta se jí ovšem záhy rozpadla a herečka se zase vrhla do práce. Návrat to byl díky úspěchu Kill Billa velkolepý. Teď by se jí ale něco dalšího s Tarantinem zase hodilo, aby její kariéra opět trochu ožila. Až porodí své třetí dítě, které právě čeká, možná přijde řada na oznámený třetí díl Kill Billa.

Další informace o Umě Thurman:

Její křestní jméno znamená buď „zlatá střední cesta“ nebo to je jméno hinduistické bohyně. Její prostřední jméno zní Karuna.

Poprvé se vdávala v roce 1990, za britského herce Gary Oldmana. Manželství nevydrželo ani dva roky.

Rozchod s druhým manželem Hawkem veřejnost dost sledovala, herečka z tahanic dokázala vyjít důstojně. Na otázku o proslýchaných Hawkových nevěrách v show Oprah Winfrey odpověděla: „Na konci k něčemu takovému došlo. Prožívali jsme těžké období a víte, jak se lidi chovají a jak vyjadřují, že jsou nešťastní.“

Od roku 2007 chodí s londýnským finančníkem Arpadem Bussonem, s nímž se i zasnoubila. Vztah skončil v roce 2009, o dva roky později se ale pár dal znovu dohromady a nyní spolu čeká potomka.

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
16. 07. 2013 Lafik Uma (reakcí: 0)
01. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
25. 05. 2012 helenadon ano (reakcí: 0)
05. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 03. 2012 Tecireg ... (reakcí: 0)
25. 03. 2012 Anulii ... (reakcí: 0)
25. 03. 2012 maxiking Uma Thurman (reakcí: 0)
24. 03. 2012 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
23. 03. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
23. 03. 2012 manislava uma (reakcí: 0)
23. 03. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
22. 03. 2012 lyricalka :-) (reakcí: 1)
22. 03. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
22. 03. 2012 Daniela76 Uma Thurman (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

26. 03. 2017 Horoskop Rak

Pokušení podvést partnera dnes bude velmi silné, ale nedělej to, pokud o toho svého nechceš přijít. Nevěra by se velm... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist