Femina.cz » Magazín » Celebrity » Saoirse Ronan: Normální slavná puberťačka

Saoirse Ronan: Normální slavná puberťačka

Saoirse Ronan: Normální slavná puberťačka

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 06. 04. 2011

Za pár dní jí bude sedmnáct a už má za sebou nominaci na Oscara a role po boku Jamese McAvoye, Colina Farrella nebo Marka Wahlberga. Před sebou má mladá irská herečka budoucnost, kvůli níž se vyplatí zapamatovat si její složité jméno.

Hraje od osmi let a to tvrdí, že je ráda, že nezačala „mladá“, protože by ji to mohlo zkazit a mohla by rychle vyhořet. Tím „mladá“ myslí ve třech letech. V osmi už se prý cítila dostatečně rozumná. Svět ji ale nechával relativně v klidu až do doby, než jí bylo třináct. Než se stala sedmou nejmladší herečkou nominovanou na Oscara. „Jsem ráda, že vlastně pořádně začínám až teď, kdy mě lidi můžou už považovat za herečku a nejen za dětskou hvězdičku,“ říkala před rokem.

Ne že by jí ani lákaly role ve filmech pro děti. V nadcházejícím thrilleru od Joe Wrighta Hanna se nám ukáže jako dívka s výcvikem nájemného zabijáka. Od tohoto týdne ji můžete vidět v kině ve válečné odysee Útěk ze Sibiře, kde hraje Polku, co prchá ze sovětského pracovního tábora. Loni ji Peter Jackson dal hlavní roli v podivné adaptaci románu Pevné pouto o mrtvé puberťačce, která z nebe sleduje další život své rodiny i svého vraha. A proslavila se jako Briony, přemoudřelá holčička, jejíž intriky zničí život její starší sestry a jejího milence v dramatu Pokání (taky od Joe Wrighta).

Za Briony získala nominace na Oscara, Baftu i Zlatý glóbus a je vděčná, že ji mohla hrát, i když Briony řada diváků vidí jako mrchu, k Saoirsině nelibosti. „Briony není pomstychtivá, akorát nevyjadřuje emoce a všechno pozoruje.“  Že svou hrdinku chápe, ale neznamená, že by jí byla i podobná. „To by nebylo moc zdravé.“

Saoirse doufá, že je normální puberťačka. Co ráda kouká na televizi, posedává doma, plave v řece, co mají za domem, hraje si se psem, hraje basket nebo tráví čas s přáteli. Akorát mezi její přátele prostě patří i hvězdy jako Keira Knightley nebo Susan Sarandon.

Na setkání s Bradem Pittem si ovšem nevzpomíná, pokud ho opravdu potkala jako batole, když ji její otec vzal na natáčení filmu Tichý nepřítel. To bylo v New Yorku, kde se narodila, protože její rodiče utekli z Irska za lepším do Ameriky. Nějakou dobu se tam živili jako chůva a jako barman, než dostal Paul Ronan šanci stát se hercem a využil ji. Z finančních problémů ale rodina vyšla až s hereckým úspěchem jeho dcery. To už žili zase všichni zpátky v Irsku.

Jako jiné vycházející hvězdy, ani Saoirse si ještě nezvykla na mediální cirkus, který se s hollywoodskými filmy pojí, ani na to, že ji lidi poznávají na ulici. „Nemám to tak těžké jako lidi z Twilight ságy nebo Harry Pottera, ale je to divné. Třeba si všimnu, jak se na mě dívá nějaký muž, a nevím, jestli je to úchyl nebo jestli mě zná z filmu,“ stěžuje si herečka. Pokud ji dál čekají role ve filmech jako Hobit, bude si muset zvyknout. Saoirse Ronan má prostě talent, který se nedá přehlédnout.

Další zajímavosti o Saoirse Ronan:

Učila se doma, ve škole se moc neshodla s učiteli a se spolužáky. „Někteří studenti byli zlí. Když vás spolužáci a učitelé znají dřív, než se s vámi setkají, může to být dost trapné a těžké.“ Přesto na školu nezanevřela a chce studovat film na Newyorské univerzitě.

Její křestní jméno se vyslovuje „Serša“ a znamená v irštině svoboda.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
02. 11. 2011 Daniela76 Saoirse Ronan (reakcí: 0)
19. 09. 2011 helenadon mládí (reakcí: 0)
23. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Lafik Saoirse (reakcí: 0)
17. 04. 2011 wrazedkyne . (reakcí: 0)
14. 04. 2011 aknela11 je (reakcí: 0)
07. 04. 2011 Lucka258 .. (reakcí: 0)
06. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 04. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

21. 02. 2017 Horoskop Štír

Pokud ti dnes bude někdo nabízet výhodnou půjčku nebo přechod z jedné smlouvy na druhou, rozhodně odmítni. Nabídka je... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist