Femina.cz » Magazín » Celebrity » Rachel Weisz: Vášeň, krása, intelekt

Rachel Weisz: Vášeň, krása, intelekt

Rachel Weisz: Vášeň, krása, intelekt

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 06. 10. 2011

Díky vztahu s Danielem Craigem se o ní teď hodně psalo kvůli jejímu milostnému životu. Oscarové kráska se středoevropskými kořeny je ale především skvělá herečka a prototyp vášnivých inteligentních žen.

Od té doby, co začala během natáčení průměrného hororu Dream House chodit s Danielem Craigem, kterého si tajně a překvapivě nedávno i vzala, se poněkud vyhýbá novinářům. O svém soukromém životě ale s nimi nikdy moc nemluvila. Maximálně obecně, třeba o tom, jaké to je být pracující matka. „Je to těžké, ale to je pro každou pracující matku na světě. A to mám jenom jedno dítě. Je to určitě výzva, ale nádherná výzva, snažit se stihnout obojí,“ říká matka pětiletého syna Henryho.

Sama Rachel se narodila do rodiny psychoterapeutky z Vídně a vynálezce lékařských přístrojů z Maďarska, obou židovských uprchlíků. „Mí rodiče měli dobrý smysl pro humor a milovali hudbu a divadlo,“ vzpomíná s láskou jejich dcera. Ale když byla v pubertě, rozvedli se a Rachel pak začala mít nějaké problémy s autoritami, kvůli nimž opustila dvě drahé soukromé dívčí školy.

I když říká, že hraní je pro ni hlavně záležitost „zmizení do někoho jiného“, tehdy ji ještě nijak zvlášť nezajímalo. V patnácti si sice mohla zahrát po boku Richarda Gerea v hollywoodském bijáku o Králi Davidovi, otec jí to ale zatrhl a ona moc neprotestovala. Zatím šla studovat na univerzitu v Cambridgi a přemýšlela o tom, že se stane právničkou. „To, že se stala velkou filmovou hvězdou, vypadá skoro jako osudová nehoda,“ vyjádřil se jeden rodinný přítel.

Její matka, která sama chtěla být jednou herečkou, ale veškeré umělecké ambice, která Rachel měla, podporovala. Třeba tak, že stála frontu na lístky do londýnského Národního divadla na představení Krále Leara v roce 1986, které se stalo jednou z událostí, jež budoucí hvězdu inspirovalo k hraní. Definitivní zlom přišel na univerzitě, kdy Rachel s kamarádkou zrežírovala, zprodukovala a vytvořila hlavní role v improvizované divadelní hře, která se dostala na známý festival do Edinburghu a získala tam cenu.

Od té doby se Rachel Weisz stala herečkou, která se po úspěchu oblíbených dobrodružných Mumií stala jednou z nejlepších protagonistech vášnivých, inteligentních žen s komplikovaným životem, jako byla třeba i zavražděná manželka britského doktora v Africe v thrilleru Nepohodlný, za niž získala v roce 2006 Oscara. Ve svých postavách snoubí intelekt, cit, umíněnost i tělesnou krásu. „Jak herec se musíte o sebe starat. Je to jako u sportovců. Musíte cvičit,“ odpovídá na otázku, jestli cítí tlak, že musí zůstat pořád tak přitažlivá.

Kromě změny partnera a svatby se o ní pravidelně píše i proto, že pořád točí nové filmy, teď třeba prequel k Čaroději ze země Oz a pak nové dobrodružství agenta z okolí Jasona Bournea. Po dvacítce prožívala těžší období, kdy někdy nemohla stát z postele a prošla dlouhou terapií, dnes je ale už spokojená a k této minulosti se nechce vracet. „Myslím, že abych si stěžovala na své zlé časy, by bylo docela nevkusné. Žiju docela privilegovaný život, neřekli byste? Z pohledu zvenčí vypadá docela dobře, ne?“

Další informace i Rachel Weisz:

Nedostala hlavní roli v Deníku Bridget Jonesové, prý proto, že byla na roli slavné baculky „příliš krásná“.

Ve zmiňovaném představení Krále Leara ji uhranul Bill Nighy a od té doby je jeho fanynka. Oba herci si dlouho slibovali, že něco natočí spolu, vyšlo jim to až letos díky špionážnímu thrilleru Strana osm.

Před Danielem Craigem, kterého si vzala v červnu za přítomností jejich dětí a dvou svědků, přes osm let žila s americkým režisérem Darrenem Aronofskym, s nímž natočila scifi Fontána a kterému porodila syna. Krátce chodila i s režisérem Samem Mendesem.

Narodila se v březnu 1970 v Londýně, vyrostla v Hampsteadu.

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
31. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
11. 05. 2012 paulica Jo.. (reakcí: 0)
26. 10. 2011 manislava rachel (reakcí: 0)
13. 10. 2011 kralicek herečka (reakcí: 0)
10. 10. 2011 tepito + (reakcí: 0)
09. 10. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
09. 10. 2011 Reesie Rachel (reakcí: 0)
08. 10. 2011 helenadon Rachel (reakcí: 0)
07. 10. 2011 Daniela76 Rachel Weisz (reakcí: 0)
07. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 1)
07. 10. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
07. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 10. 2011 11789 Rachel (reakcí: 0)
06. 10. 2011 Werushka7 je krásná (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

20. 02. 2017 Horoskop Ryby

Máš pocit, že šéf zrovna není tvůj fanoušek a možná si na tebe i trošku zasednul? Zkus zapřemýšlet, jak moc aktivní v... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist