Femina.cz » Magazín » Celebrity » Příběh Dagmar Havlové: Z křiklavé herečky módní ikonou

Příběh Dagmar Havlové: Z křiklavé herečky módní ikonou

Příběh Dagmar Havlové: Z křiklavé herečky módní ikonou

Magazín: Celebrity | autor: Libuše Burger | vydáno 12. 05. 2011

Stát se první dámou republiky není nic obtížného, pokud si získáte srdce toho pravého muže. Ale dosáhnout uznání a respekt národa, který reprezentujete, to už je o dost náročnější. Dagmar Havlové (58) se to nakonec povedlo, i když začátky nebyly jednoduché.

Když se Dagmar Veškrnová v roce 1997 provdala za tehdy úřadujícího prezidenta Havla, musela se v první řadě vyrovnat se stínem jeho první manželky Olgy, která zemřela necelý rok před jejich svatbou. Nenápadnou, skromnou Olgu nakloněnou charitě vystřídala křiklavá herečka pískající ve sněmovně. Několik jejích módních selhání korunoval trapas, když se ve společnosti objevila s plagiátem kabelky od prestižní značky Louis Vuitton. Poučila se bleskově. Dneska jde Dagmar výhradně po originálech, jak se na ženu jejího postavení patří. V její sbírce nechybí ani kabelka Chanel za sto tisíc korun.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Jak je možné, že se "Dáša", kterou tisk kdysi peskoval za oblečení jak od cirkusu,  vypracovala na první místa v žebříčcích nejlépe oblékaných osobností? Jedna odpověď je hned nasnadě: Je to přeci herečka! "Velká herečka, která svou roli první dámy skvěle sehrála - v  tom dobrém slova smyslu. A ve světě, víc než doma, vždycky okouzlila," napsal o ní psycholog Slavomil Hubálek. A měl pravdu. Zahraničí paní Dagmar od začátku posuzovalo bez předsudků, protože ji neznalo z laciných komedií 80. let a neporovnávalo ji s Olgou. Švýcarský list Blick ji dokonce před deseti lety přirovnal ke slavné Jackie Onassisové. "S perfektně tvarovanýma nohama v černých lodičkách, s vlasy vysoko vyčesanými a na nose s  nejmodernějšími slunečními brýlemi s fialovými skly je Dagmar Havlová dokladem opravdové dámy," psalo se v listu.

Co vizáži Dagmar Havlové dodává hlavní kredit, je přirozený, mladistvý vzhled. Ačkoli se bulvár v její tváři snaží najít sebemenší důkaz o plastických operacích, Dagmar trvá na tom, že pod skalpel nikdy nesedla. Za tvář bez vrásek prý vděčí dobrým genům a přírodní kosmetice, kterou její rodina používá už po generace. "Když se podíváte na moji maminku, tak to je myslím odpověď na všechny ty lži o mých plastikách," řekla novinářům na oslavě 80. narozenin Zory Kohoutové, kde se objevila po boku své matky. A přítomní pozvaní museli uznat, že má pravdu.

Odjakživa se traduje, že mladou a svěží vás udrží smysl pro humor. Dagmar Havlová je toho důkazem. Ne náhodou se prosadila hlavně v komediálních rolích - tato rovina je jí očividně vlastní. Smysl pro humor prý zdědila pro změnu po tatínkovi. "Zaplať pánbůh jsem si vzala manžela, který smysl pro humor má také, takže my se smějeme denně různým věcem, které se stanou v životě," svěřila se před časem. Se smíchem přešla také trapnou situaci, kdy ji kdosi ve společnosti oslovil "paní Olgo".Dneska Havlovou udržují svěží dvě malé vnučky, které přivedla na svět její dcera z prvního manželství. Dvouletá Sofie a čerstvě narozená Stella jsou jejími velkými radostmi v koloběhu starostí o manželovo zdraví a oficiální povinnosti bývalé první dámy. Dagmar prý kdysi v dětství snila o velké rodině... Snad ji "na stará kolena" bude mít kolem sebe.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
12. 09. 2011 helenadon Havlová (reakcí: 0)
26. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
10. 07. 2011 amnoroc Dagmar (reakcí: 0)
04. 07. 2011 Lafik Dagmar (reakcí: 0)
26. 06. 2011 xxkotaskovaxx x (reakcí: 0)
17. 05. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)
15. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 05. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
13. 05. 2011 ladouch - (reakcí: 1)
13. 05. 2011 kralicek Dáša (reakcí: 0)
12. 05. 2011 kocicanda Ach (reakcí: 0)
12. 05. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
12. 05. 2011 AlexandraAlexis ++ (reakcí: 0)
12. 05. 2011 wrazedkyne .) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist