Femina.cz » Magazín » Celebrity » Natalie Portman - Pracovitá vzdělaná vegetariánka

Natalie Portman - Pracovitá vzdělaná vegetariánka

Natalie Portman - Pracovitá vzdělaná vegetariánka

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 09. 02. 2011

Má pověst spořádané, inteligentní, vegetariánské, vzdělané skromné hvězdy. Teď zrovna tak září láskou a těhotenstvím, až to vypadá, že všechny ty ceny, mezi něž brzo přibude jistě i Oscar, dostává jen za sympatie. Kdyby nebyl její výkon v Černé labuti tak úchvatný.

Na předávání Zlatých glóbů od mikrofonu s cenou prohlásila, že pro režiséra Labutě by udělala cokoliv. Ostatně právě Darren Aronofsky je nepřímo zodpovědný za její momentální štěstí. On jí dal tu přelomovou roli baleríny prahnoucí po dokonalosti až za cenu sebezničení. A on jí představil jejímu snoubenci Benjaminu Millepiedovi, tanečníkovi a choreografovi filmu.

Role Niny definitivně stvrdila, že kdysi nadějná dětská herečka dospěla v opravdový herecký klenot. Odhodlání a kuráže na to měla vždycky dost, stejně jako půvabu a sympatičnosti. Nevyhýbá se teda ani komerci a třeba v druhé trilogii Hvězdných válek se jí jako královně Amidale ne vždycky vedlo bojovat se záplavou speciálních efektů a s prkenným partnerem i dialogy. Ale mezi takovými filmy vždycky najdeme role, které nic nepřehlušilo. Jako hned ta první, dvanáctiletá Mathilda odhodlaná žít a učit se od nájemného vraha Leona. Nebo první nominovaná na Oscara, zranitelná striptérka, která se o sebe umí postarat, v mrazivém citovém dramatu Na dotek.

Obě v sobě měly znepokojivou kombinaci dětskosti a předčasné dospělosti, která její kariéru charakterizuje doteď. Podobně jako ji charakterizuje nevídaná pracovitost a cílevědomost.

Tyto vlastnosti jí vštípili rodiče, izraelský doktor a americká umělkyně, kterým se narodila jako jediné dítě v Jeruzalémě v roce 1981. Za tři roky se rodina přestěhovala do USA, ale když se Natalie rozhodla stát herečkou, cestovali s ní rodiče po světě. A všude jí připomínali, aby studovala místní historii a kulturu. Možná proto umí jejich dcera kromě angličtiny taky hebrejsky a francouzsky a učila se i japonštinu a arabštinu.

Prostudovává i své role. A obětuje jim mnohé. Pro komiksovou alegorii V jako Vendetta byla ochotná oholit si hlavu. Pro Černou labuť byla ochotná nepít alkohol, nechodit s kamarády na večeře a konstantně mučit své tělo, aby pochopila, proč bývají baletky tak sebemrskačské. Není divu, že někdy musí takové role prokládat i filmy jako Thor nebo komedie Hlavně nezávazně a Your Highness, které nám během letoška zkrátí čekání, než se Natalie vrátí z mateřské.

Zajímavosti o Natalii Portman:

Pravým jménem se jmenuje Natalie Hershlag. Příjmení své babičky za svobodna použila jako svůj pseudonym, aby chránila soukromí rodiny. Na to své je taky dost opatrná.

Vegetariánkou se stala v osmi letech, poté co byla na lékařské konferenci, kam doprovázela otce, svědkem demonstrace laserové operace na kuřeti.

Vynechala newyorskou premiéru svého prvního velkého filmu, Epizody I Hvězdných válek, aby si mohla opakovat učení na závěrečné středoškolské zkoušky.

Vystudovala psychologii na Harvardu. „Radši budu chytrá než filmová hvězda,“ prohlásila jednou. Povedlo se jí být oboje.

5 nejlepších filmů Natalie Portman:
Na dotek
Černá labuť
Probuzení v Garden State
Leon
Návrat do Cold Mountain

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
12. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 09. 2011 Daniela76 Natalie Portman (reakcí: 0)
19. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
08. 07. 2011 Lafik Natalie (reakcí: 0)
27. 06. 2011 pegonela Natalie (reakcí: 0)
04. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
07. 03. 2011 puntik je (reakcí: 0)
07. 03. 2011 Anya :-) (reakcí: 0)
01. 03. 2011 hoooli * (reakcí: 0)
27. 02. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 02. 2017 Horoskop Střelec

Návštěva, která se nečekaně objeví u tvých dveří, v tobě vyvolá mnoho rozporuplných pocitů. Nakonec strávíte velmi př... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist