Femina.cz » Magazín » Celebrity » Míša Dolinová: Snímky pro pánský časopis už bych nefotila

Míša Dolinová: Snímky pro pánský časopis už bych nefotila

Míša Dolinová: Snímky pro pánský časopis už bych nefotila

Magazín: Celebrity | autor: Nikol Kouklová | vydáno 12. 03. 2013

Povídali jsme si s Míšou Dolinovou o životě, o jejích divadelní rolích, co jí momentálně nejvíce zaměstnává, ale také o tom, jak nafotila lechtivé fotografie do nejmenovaného měsíčníku. Lituje toho a šla by do toho znovu?

Míšo, ty jsi absolvovala Pražskou konzervatoř a prošla jsi různými divadelními soubory, včetně Semaforu, HD Karlín a divadla v Kladně. Přesto tě čtenáři spíše znají jako televizní moderátorku. Jak jsi se k této práci vlastně dostala?
S moderováním jsem začala po revoluci v 90. letech. Nejdříve v rádiích, která houfně vnikala i zanikala a v r. 1994 jsem úspěšně prošla konkurzem na rosničku do Počasí. Nakonec se ukázalo, že tahle pozice je v televizi nejjistější. Po 10ti letech jsem moderovala Snídani s Novou, a to 2 roky.

Prozradila jsi mi, že v divadle Semafor momentálně hraješ v inscenaci KYTICE. Jaký byl návrat po letech na prkna Semaforu?
Zvláštní, protože jsem nastoupila do souboru k Jiřímu Suchému a ten byl vždy pro jinou skupinu v Semaforu - Josefa Dvořáka , spíš konkurencí. O to víc jsem si nabídky cenila. Bylo to do komedie Sukně, smutnou jehlou spíchnutá a momentálně účinkuji v Kytici - v baladě - Zlatý kolovrat a Bludička.

Na jakých pražských scénách tě čtenářky mohou vidět?
V divadle Metro v komedii Dostanu tě na jahody, také v již zmiňovaném Semaforu a nyní nově v divadle Pallace Illusion v komedii Nežárli a Peklo v hotelu Westminster. Také nesmím opomenout Divadlo U Valšů v ulici Karolíny Světlé v komedii Manželské štěstí s Ivou Hüttnerovou a Davidem Suchařípou. Je to komedie o tom, jak vám paní z úklidové agentury Manželské štěstí, obrátí domácnost a manželství vzhůru nohama, ale nakonec je to ku prospěchu věci. Je to veliká sranda. Hrajeme to nově v divadle Semafor 16.května od 19 hodin. Tak jste určitě vítaní!

Také jsem se o tobě dočetla, že jsi nastudovala roli COCO Chanel, jaké to bylo ztvárnit takovou ikonu?
Tak pestrý život, jako měla tato charismatická a silná dáma, vyžaduje a přímo volá po nějakém dramatickém nastudování. Ukazujeme její osud, přátele, milence, styly, které navrhovala a proč, politiku a vášeň. Hraji s Honzou Čenským a Libuší Švormovou, která hraje starší COCO, která je v podstatě vypravěčem celého příběhu.

Velmi mile mě překvapilo, že jsi všestraně nadaná. Účinkovala jsi, nebo účinkuješ nejenom v činoherních inscenacích, ale také v různých muzikálech a kabaretech. Jak jsi se nachomýtla k muzikálu?
Já byla v Hudebním divadle Karlín deset let a tam jsem hrála nádherné role. Na celozpívaný rockový nebo populární muzikál nemám. Jsem zpívající herečka, nikoli naopak! Ale zpívám také na různých akcích a kabaretech, zpěv mám ráda.

Která role ti byla nejbližší a nejoblíbenější?
Řekla bych, že právě ta COCO Chanel. Je to sice komedie, ale u které vás mrazí a obsáhnu tam šest let jejího zajímavého života.

Co tě momentálně nejvíce zaměstnává?
Nový pořad o divadle v rádiu „ZA OPONOU“. Je to dosti náročné běhání za hosty a informacemi. Velmi mě to baví, ale nevím, jak dlouho to vydržím. Je jaro a budu muset trávit více času na své chaloupce u České Lípy. Je tam tak krásně!

Když jsem si o tobě zjišťovala informace na internetu, jedna z nich byla, že jsi před 12ti lety nafotila snímky pro pánský časopis. Snímky byly decentní, ale bohužel bulvár si z toho udělal svou kauzu. Jak se z odstupem času díváš na tuto nabídku? Šla bys do toho znovu?
Ne už bych ji znovu nevzala. Tenkrát jsem si neuvědomila, jak jsou fotografie zneužitelné. Nafotíte cíleně něco – cokoliv, pro ten jediný časopis - exkluzivně a dostane se to všude. Moc před tím varuju všechny další adeptky. Ještě že ty fotky byly legrační a nebyly brány tak vážně. Také jsem za to měla pěkné popotahování na Nově, ale nevzpomínám na to ve zlém. Po 2 dětech to docela šlo, ne?:)

Máš manžela z úplně jiné branže a to sice soudce. Bavíte se někdy doma o jeho práci?
Stále. Moc mě to zajímá a já mám profesi také úžasnou. Někdy je to doslova výměna zajímavých informací. Díky tomu jsem v právu mnohem zběhlejší.

Foto archiv M.Dolinové, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
21. 03. 2013 manislava dolinová (reakcí: 0)
14. 03. 2013 veva md (reakcí: 0)
13. 03. 2013 Daniela76 Míša Dolinová (reakcí: 0)
12. 03. 2013 ladouch . (reakcí: 1)
12. 03. 2013 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

25. 03. 2017 Horoskop Váhy

Pokud jsi měla spory se sousedy, dnes se jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší vše k oboustranné spokojenosti. Na z... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist