Femina.cz » Magazín » Celebrity » Michael Douglas: Rakovinu krku mi způsobil orální sex

Michael Douglas: Rakovinu krku mi způsobil orální sex

Michael Douglas: Rakovinu krku mi způsobil orální sex

Magazín: Celebrity | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 10. 06. 2013

Na rok 2010 nevzpomíná rád. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu krku a hollywoodský herec Michael Douglas (68) začal bojovat o život. Dnes už víme, že vyhrál. O příčině zhoubného nádoru nikdo ani na chvilku nezapochyboval, Michael byl silný kuřák. Sám herec ale neviní cigarety. Za rakovinu prý může orální sex!

Michael Douglas zcela vážně prozradil britskému deníku The Guardian, co může za rakovinu krku. Dlouholetý kuřák, který se podíval rád sklence na dno, řekl, že za vše může třetí neřest, a sice sex. Ne, není to vtip, jeho tvrzení přikyvují i lékaři, podle nichž může orální sex za každý druhý tumor v krku! „Ne, protože, aniž bych chtěl být konkrétnější, tento druh rakoviny je způsoben virem HPV (lidské papilomaviry), který způsobuje cunninalingus,“ odpověděl na otázku, zda nelituje léta holdování cigaretám a alkoholu. Pod pláštíkem učeného latinského názvu se skrývají orální radovánky.

Hvězda filmu Základní instinkt a manžel hollywoodské krasavice Catherine Zety Jones si nejprve myslel, že mu rakovinu způsobily trable spojené s jeho nezdárným synem z prvního manželství Cameronem, který stanul před soudem kvůli drogám a za jejich distribuci dostal pět let. Nicméně lékaři jej vyvedli z omylu a potvrdili, že jedním z faktorů, jenž způsobil rakovinu, je virus přenosný orálním sexem.

Speciál o hubnutí: Houbová dieta není na houby!

Speciál o hubnutí: Houbová dieta není na houby!

Hurá, konečně je tu dieta, která není na houby, nýbrž o houbách! Houbová dieta, které se říká M-p...

Douglase dlouho bolela ústa, ale ani opakované vyšetření specialisty tumor neodhalilo, a tak zbytečně polykal antibiotika. Pravda vyšla najevo, až když jej vyšetřil jeho známý. „Výraz jeho tváře do smrti nezapomenu, řekl, že bude potřeba biopsie,“ svěřil se hollywoodský veterán, kterému připadá divné, že nikdo z doktorů předtím neobjevil nádor na kořeni jazyka velikosti menšího vlašského ořechu. Rakovina byla ve čtvrtém stadiu, které často bývá fatální. A Douglas musel urychleně podstoupit osmitýdenní sérii chemoterapií. Léčebná kůra mu spálila patro, i přesto odmítl kanylu s výživou, a tak zhubl o dvacet kilo.

„Bylo to opravdu krušné. Vezme si vás to skoro celého. Byl jsem hrozně zesláblý,“ řekl herec, který si nyní snad může oddychnout. Dobrou zprávou je, že tento druh rakoviny se z 95 procent nevrací.

Co jsou lidské papilomaviry

Lidských papilomavirů (HPV) existuje více než sto druhů a vyskytují se v různých částech těla. Některé z nich se přenášejí fyzickým kontaktem (kůže na kůži), jiné sexem. Nějakou formu genitálních papilomavirů má v těle 90 % sexuálně aktivních dospělých starších 25 let.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
11. 06. 2013 Sabrina Michael Douglas: Rakovinu krku mi způsobil orální sex (reakcí: 0)
10. 06. 2013 Daniela76 Michael Douglas (reakcí: 0)
10. 06. 2013 soffie Michael (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

20. 02. 2017 Horoskop Rak

Ve vztahu se dnes obrň trpělivostí, rozhodně to budeš potřebovat. Může tě také překvapit neplánované těhotenství. Nep... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist