Femina.cz » Magazín » Celebrity » Melody Gardot: Jak po tragické nehodě našla smysl života!

Melody Gardot: Jak po tragické nehodě našla smysl života!

Melody Gardot: Jak po tragické nehodě našla smysl života!

Magazín: Celebrity | autor: Elen | vydáno 14. 12. 2010

Američance Melody Gardot je teprve 25 let, ale vypadá to, jako když má za sebou spíše 25 let profesionální hudební kariéry. Přitom ještě před osudnou nehodou, po které ztratila paměť a ochrnula, měla být módní návrhářkou. Dnes zpívá a vydělává miliony!

Melody Gardot je půvabná blondýnka s širokým úsměvem, kterou byste možná tipovali na pozici šéfredaktorky módního časopisu. Ano, módu studovala a žila jí. Potrpěla si na drahé a luxusní oblečení a jako studentka byla naprosto přesvědčená, že tahle vášeň ji bude živit.

V devatenácti letech ale nadějnou návrhářku z kola srazil Jeep Chevrolet, odhodil ji na druhou stranu silnice a Melody utrpěla vážné zranění hlavy a mozku, ztratila paměť a po několikanásobném zranění pánve nemohla chodit. S módou byl zřejmě konec! Ač strávila celých 8 měsíců v nemocnici a podstoupila všechna možná vyšetření i operace, stále nedokázala číst, ani rozpomenout si, kdo je, natož se pohnout.

"Když celé dny ležíte v bolestech na zádech a nejste ničeho schopni, nahrne se na vás tolik emocí, že se dají zvládnout jen velmi těžko." Po osmi měsících, kdy už pro ni lékaři nemohli nic víc udělat, doporučili jí, aby si našla novou zálibu, jež bude naplňovat její špatné dny. A tehdy Melody složila svou první píseň - píseň plnou bolesti, plnou citů, otázek.

Zpěv a hra na kytaru jí sloužily jako terapie, jako balzám na duši. Smutná skladba za doprovodu jemných tónů kytary rozezněly její touhu zpívat ještě mnohem víc. Což bylo zvláštní, nikdy předtím nezpívala a chtěla se přece živit módou!

Nicméně právě hudba ji navrátila chuť do života a dodala energii k tomu, aby se znovu pokusila vstát a naučila se chodit. Rehabilitace třikrát denně pomáhaly pomalu, ale chůze ve vodě, která ji nadnášela, přinesla prvních pár krůčků.

"Tehdy jsem si koupila dost drahé saténové lodičky na tango a dala si je k posteli. Celé dny jsem jim opakovala, že je jednou prošlapu až je úplně zničím, že s nimi naběhám kilometry," směje se dnes Melody Gardot. To už měla v repertoáru pár balad a z jejího srdce tak odešel smutek a nechuť žít.
První krůčky následovaly další a Melody nakonec mohla jít domů.

V té době dala jen tak pro radost svých pár songů na server MySpace.com a v návaznosti na to si poprvé zazpívala živě před publikem na jazzovém festivalu. A veřejnost na tak hluboké emoce slyšela a slyšeli na ně i lidé z nahrávacích společností. Přesně po 2 letech od tragické nehody tak vydala své první album s názvem Worrisome Heart.

Přesto s úspěchem příliš nepočítala. Chtěla se jen vyzpívat z bolesti, nepotřebovala obdiv a lítost lidí. O to víc ji však překvapilo, když během pár týdnů její CD zcela zmizelo z pultů prodejen. Prodalo se toho mnohem víc, než čekala! Možná ji lidé chtěli jen podpořit v těžkých dobách, možná byla vážně tak dobrá.

Dnes je Melody Gardot dobře známou jazzovou zpěvačkou, která se stále decentně přidržuje hole, nosí pouze černé brýle, neboť jí nehoda poškodila zrak a stále si moc nevybavuje ze své minulosti. Pořád musí používat stimulátor, který v jejím mozku vyvolává alfa vlnění a tím přináší pohodu.

Ale je šťastná a objevila to nejcennější - smysl života. "Ten se ukáže většinou vždy, když už to začínáme vzdávat..." A abych nezapomněla - saténové střevíčky nakonec prošlapala, jak slíbila!

 

Připraveno ve spolupráci s dreamlife.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
14. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
25. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zbytečně se nestresuj, díky tomu ti totiž uniká příznivé řešení, které máš již na dosah. Čím víc se budeš zmítat v ne... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist