Femina.cz » Magazín » Celebrity » Matthew Morrison: Zpívající učitel s největším sexappealem

Matthew Morrison: Zpívající učitel s největším sexappealem

Matthew Morrison: Zpívající učitel s největším sexappealem

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 19. 06. 2012

Hvězda z populárního muzikálového seriálu Glee vypadá podobně slušně jako jeho postava, učitel Mr. Shue. Až na to, že v mládí proháněl tanečnice na Broadwayi a jeho tělo z něj udělalo proti jeho vůli sex symbol.

Od května 2009, kdy v americké televizi po pořadu Amerika hledá Superstar běžel pilotní díl seriálu Glee, se Matthew Morrison stal idolem, sex symbolem a hvězdou – v podobě upřímného, slušňáckého, kudrnatého učitele Willa Schuestera, který chce sílou zpěvu a tance zlepšit život svých děcek ze sboru na střední škole někde na zapadákově na americkém Středozápadě.

Glee k překvapení všech dokázalo, že muzikál, hudbu a humor miluje spousta lidí a stal se fenoménem, který inspiroval středoškoláky k vlastním pěveckým kroužkům. Nebo k tomu, aby herce z Glee nadšeně přepadávali na ulici a žadonili o podpis a fotku.

Pro samotného Morrisona jeho vlastní Glee sen začal taky na střední škole. „Byl to slušný a talentovaný kluk, na svůj věk velmi dynamický interpret,“ vzpomíná jeho ředitel. Matthew divadelní a muzikálová představení stíhal mezi fotbalem, ježděním na bruslích, breakdancem, a povinnostmi předsedy třídy.Než ale našel sám sebe a své zájmy a touhy, prožil si dětství jedináčka v ne moc bohaté rodině zdravotníků, která se stěhovala po Kalifornii z jednoho předměstí na druhé. „Mí rodiče moc nemluvili, naše domácnost byla tichá. Ani já nejsem moc výmluvný,“ říká. V deseti ale naštěstí strávil léto v Arizoně u babičky, která ho poslala na divadelní tábor. A tam se jeho tichý život změnil.

Na střední škole už byl dost sebevědomý a populární, aby chodil s tou nejhezčí spolužačkou. Uvažoval, že by se stal učitelem, ale přítelkyně ho pak postrčila, aby se přihlásil na newyorskou školu umění. „Kdybych se tam nedostal, můj život by vypadal asi jako život Willa Schuestera,“ myslí si Morrison. Ovšem do New Yorku se dostal a co víc, v devatenácti dostal i roli ve sboru broadwayského muzikálu Footloose. Ve druháku už měl na Broadwayi tolik práce, že školy nechal.Vzhledem k tomu, kolik se v muzikálovém světě pohybuje žen a gayů, Morrison jako mladý přitažlivý heterosexuál měl o zájem postaráno. Využil toho. „Bylo tam tolik příležitostí. A tolik nádherných tanečnic. Tancování s někým mi navíc vždycky připadalo velmi sexuální. Dal jsem se tam dohromady se spoustou dívek. Byl to vzrušující svět. Velmi radostný a svobodný,“ vzpomíná.

Ovšem, abyste ho zase hned nepovažovaly za sukničkáře, je třeba zmínit, že Matthew na vysoké chodil do kroužku čtení Bible, o panictví přišel v 21 letech a fakt, že ho někdo považuje za sex symbol, ho dodneška mate. „Nevím si se svým sexappealem moc rady, ale vím, že ho musím při práci využívat. Rád bych řekl, že jsem se dostal takhle nahoru jen díky svému talentu, ale to by asi nebyla pravda,“ přiznává.

Jeho vzhled mu jistě pomohl k velké roli v divadelní verzi muzikálech Hairspray nebo Light in the Piazza, za níž byl nominovaný na prestižní Tony. Ovšem ani jeho tvářička, vypracované tělo a hudební a taneční dovednosti mu nezaručily okamžitý a velký úspěch. Prožil i dobu, kdy byl bez práce, a rok 2002 by nejradši vymazal, protože ho strávil v boy bandu LMNT, kde se cítil nešťastný. Pět let jezdil do Los Angeles zkoušet štěstí v nových seriálech, ale pilotní díly, v nichž se objevil, nikdy žádná televize nevybrala k pokračování. Až do Glee.

Teď Matthew role odmítá, protože Glee, momentálně připravující čtvrtou sezónu, mu zabírá patnáct hodin denně, devět měsíců v roce. Čas neměl ani na pořádný milostný život. Psolední dobou ale už nežije jenom seriálem. Chodí s modelkou Renee Puente, loni vydal sólové album ve stylu Michaela Bublého, pro které napsal sám pár písní a na němž si zazpíval duet s Gwynet Paltrow, kolegyní z Glee. A stihl natočit aspoň jeden film, komedii Jak porodit a nezbláznit se, kde čeká dítě s Cameron Diaz. „Je docela úžasné být mnou,“ říká spokojeně.Další fakta o Matthew Morrisonovi:

Narodil se na konci října 1978 v Kalifornii.

V roce 2006 se zasnoubil s herečkou Chrishell Stause. Vztah ale další rok zkrachoval.

Díky Glee má na kontě dvě nominace na Zlatý globus a jednu na Emmy.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
06. 08. 2012 AlexandraAlexis ♥ (reakcí: 0)
08. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 06. 2012 manislava mattnew (reakcí: 0)
23. 06. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
20. 06. 2012 Catalina nic moc (reakcí: 0)
20. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 06. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 2)
19. 06. 2012 Daniela76 Matthew Morrison (reakcí: 0)
19. 06. 2012 soffie mnnnoo (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

30. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Dnes budeš jako tryskomyš. Práce ti půjde snadno od ruky a všechno, na co se vrhneš, budeš mít hned hotové. Můžeš ukl... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist