Femina.cz » Magazín » Celebrity » Matthew McConaughey: Polonahý Texasan

Matthew McConaughey: Polonahý Texasan

Matthew McConaughey: Polonahý Texasan

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 26. 06. 2012

Nejmladší syn jednoho bouřivého páru lámal dívčí srdce už na střední škole a pokračuje v tom i na plátně. O proto, že proslul ochotou se před kamerou svléknout, což teď využívá ve filmu o striptérech Bez kalhot.

Po tom, co zazářil jako mladý právník v thrilleru Čas zabíjet, objevil se v jediném měsíci roku 1996 na obálkách čtyř amerických časopisů, které o něm psali jako o novém Paulu Newmanovi. Jeho další filmy takové naděje nepotvrdily, získal si zato pověst bohéma, jehož nejoblíbenější umění je „umění žít“. „Jsem ten typ chlápka, co vám dá lepší dárek v úterý než na vaše narozeniny. Nemám rád, když mě někdo programuje,“ popsal se sám herec, jehož jednou zatkli za držení marihuany, když hrál doma nahý na bonga.

I tahle živelnost a rozhodnutí užívat si života napájí jeho hvězdnou image, spolu s vypracovaným tělem, které ve filmech rád ukazuje a na které dokáže prý i hrát jako na hudební nástroj. „Mé břicho a hruď vydají za čtyři bubny.“ Muž, který tvrdí, že dvacet let nepoužívá deodorant, byl dívčí idol už na střední škole, kde vyhrál titul nejhezčího spolužáka. Fyzičku si v té době udržoval golfem a tenisem.

Nouzi o fanynky nemá ani poslední dobou, co hraje v řadě různých romantických komediích, bez ohledu na to, že máloco z toho má aspoň slušnou kvalitu. Fanoušky mu zase zajistily akce jako Ponorka U-571 nebo dramata Kontakt či Obhájce. Miláček žen se totiž dokáže profilovat i jako vzor muže, když to okolnosti vyžadují.

Ostatně pochází z Texasu, kdy se mužské hodnoty vždycky vyznávaly. Navíc má dva starší bratry, on sám se do rodiny učitelky z mateřské školky a majitele benzínky a bývalého fotbalisty narodil ve znamení Štíra roku 1969. Jeho rodiče prožili dost bouřlivý vztah, než jeho otec v roce 1992 zemřel, několikrát se vzali a rozvedli.

Matthew byl vychováván jako metodista a po střední šel studovat do Austinu právo. Už po roce ale  přešel na studia filmu. Filmový debut se mu připletl do cesty díky náhodnému setkání s režisérem Richardem Linklaterem, který zrovna obsazoval svůj budoucí kult o mladých a pro mladé Omámení a zmatení. Původně měl Matthew hrát jen štěk, ale nakonec se jeho role rozrostla tak, že dneska na svůj první film vzpomíná jako na ten nejoblíbenější.

Texaský původ se taky ozývá v jeho kovbojské touze po přírodě. „Nenosím sice holinky nebo kovbojský klobouk, ale jsem kovboj. Rád nasednu do svého auta a vydám se na výlet napříč zemí,“ rozplýval se v jednom rozhovoru.

Dneska už podobných vyjížděk asi ubylo. Po letech svobodného života se nejvíc sexy muž roku 2005 podle časopisu People, který třeba strávil dva roky s kolegyní ze Sahary Penélope Cruz, usadil. S brazilskou modelkou Camilou Alves, kterou potkal v roce 2007, s níž žije v Texasu a která mu už porodila dvě děti, syna v roce 2010 a dceru o dva roky později. Letos 9. června si ji vzal a na svatbě podle svědků vypadal jako „opravdová hollywoodská hvězda“. Ostatně posuďte samy v následující galerii.


Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
22. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
16. 07. 2013 Lafik + (reakcí: 0)
28. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
01. 07. 2012 Daniela76 Matthew McConaughey (reakcí: 0)
28. 06. 2012 vampzaba .. (reakcí: 0)
27. 06. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
27. 06. 2012 manislava momentálně (reakcí: 0)
26. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
26. 06. 2012 DI :) (reakcí: 0)
26. 06. 2012 Viky17 :-) (reakcí: 0)
26. 06. 2012 avalsora chlap (reakcí: 0)
26. 06. 2012 Darkwood Matthew McConaughey (reakcí: 1)
26. 06. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 2)
26. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

25. 02. 2017 Horoskop Ryby

Dnes se nenech zatáhnout do malicherných sporů, zbytečně bys tím někomu nahrála na smeč. Drž se raději stranou.  Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist