Femina.cz » Magazín » Celebrity » Matthew McConaughey: Polonahý Texasan

Matthew McConaughey: Polonahý Texasan

Matthew McConaughey: Polonahý Texasan

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 26. 06. 2012

Nejmladší syn jednoho bouřivého páru lámal dívčí srdce už na střední škole a pokračuje v tom i na plátně. O proto, že proslul ochotou se před kamerou svléknout, což teď využívá ve filmu o striptérech Bez kalhot.

Po tom, co zazářil jako mladý právník v thrilleru Čas zabíjet, objevil se v jediném měsíci roku 1996 na obálkách čtyř amerických časopisů, které o něm psali jako o novém Paulu Newmanovi. Jeho další filmy takové naděje nepotvrdily, získal si zato pověst bohéma, jehož nejoblíbenější umění je „umění žít“. „Jsem ten typ chlápka, co vám dá lepší dárek v úterý než na vaše narozeniny. Nemám rád, když mě někdo programuje,“ popsal se sám herec, jehož jednou zatkli za držení marihuany, když hrál doma nahý na bonga.

I tahle živelnost a rozhodnutí užívat si života napájí jeho hvězdnou image, spolu s vypracovaným tělem, které ve filmech rád ukazuje a na které dokáže prý i hrát jako na hudební nástroj. „Mé břicho a hruď vydají za čtyři bubny.“ Muž, který tvrdí, že dvacet let nepoužívá deodorant, byl dívčí idol už na střední škole, kde vyhrál titul nejhezčího spolužáka. Fyzičku si v té době udržoval golfem a tenisem.

Nouzi o fanynky nemá ani poslední dobou, co hraje v řadě různých romantických komediích, bez ohledu na to, že máloco z toho má aspoň slušnou kvalitu. Fanoušky mu zase zajistily akce jako Ponorka U-571 nebo dramata Kontakt či Obhájce. Miláček žen se totiž dokáže profilovat i jako vzor muže, když to okolnosti vyžadují.

Ostatně pochází z Texasu, kdy se mužské hodnoty vždycky vyznávaly. Navíc má dva starší bratry, on sám se do rodiny učitelky z mateřské školky a majitele benzínky a bývalého fotbalisty narodil ve znamení Štíra roku 1969. Jeho rodiče prožili dost bouřlivý vztah, než jeho otec v roce 1992 zemřel, několikrát se vzali a rozvedli.

Matthew byl vychováván jako metodista a po střední šel studovat do Austinu právo. Už po roce ale  přešel na studia filmu. Filmový debut se mu připletl do cesty díky náhodnému setkání s režisérem Richardem Linklaterem, který zrovna obsazoval svůj budoucí kult o mladých a pro mladé Omámení a zmatení. Původně měl Matthew hrát jen štěk, ale nakonec se jeho role rozrostla tak, že dneska na svůj první film vzpomíná jako na ten nejoblíbenější.

Texaský původ se taky ozývá v jeho kovbojské touze po přírodě. „Nenosím sice holinky nebo kovbojský klobouk, ale jsem kovboj. Rád nasednu do svého auta a vydám se na výlet napříč zemí,“ rozplýval se v jednom rozhovoru.

Dneska už podobných vyjížděk asi ubylo. Po letech svobodného života se nejvíc sexy muž roku 2005 podle časopisu People, který třeba strávil dva roky s kolegyní ze Sahary Penélope Cruz, usadil. S brazilskou modelkou Camilou Alves, kterou potkal v roce 2007, s níž žije v Texasu a která mu už porodila dvě děti, syna v roce 2010 a dceru o dva roky později. Letos 9. června si ji vzal a na svatbě podle svědků vypadal jako „opravdová hollywoodská hvězda“. Ostatně posuďte samy v následující galerii.


Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
22. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
16. 07. 2013 Lafik + (reakcí: 0)
28. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
01. 07. 2012 Daniela76 Matthew McConaughey (reakcí: 0)
28. 06. 2012 vampzaba .. (reakcí: 0)
27. 06. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
27. 06. 2012 manislava momentálně (reakcí: 0)
26. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
26. 06. 2012 DI :) (reakcí: 0)
26. 06. 2012 Viky17 :-) (reakcí: 0)
26. 06. 2012 avalsora chlap (reakcí: 0)
26. 06. 2012 Darkwood Matthew McConaughey (reakcí: 1)
26. 06. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 2)
26. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

19. 01. 2017 Horoskop Lev

Dnes máš nejlepší čas urovnat všechny spory především s mužskou částí tvé rodiny. V klidu si promluvte a respektuj ná... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist