Femina.cz » Magazín » Celebrity » Marisa Tomei: Nejpřitažlivější přítelkyně hlavních hrdinů

Marisa Tomei: Nejpřitažlivější přítelkyně hlavních hrdinů

Marisa Tomei: Nejpřitažlivější přítelkyně hlavních hrdinů

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 10. 08. 2011

Hraje už od roku 1983, svého jediného Oscara získala na začátku 90. let a pak se na čas ztratila z dohledu. Stále atraktivní herečka se ale s novým stoletím vrátila a dneska patří mezi nejobsazovanější herečky vedlejších rolí.

Narodila se dvacet dní před Vánoci roku 1964 do rodiny učitelky a právníka, kam později ještě přibyl bratr. Kořeny i pas má i italské, jak prozrazují jména jejích prarodičů Rity a Romea, kteří ji zčásti vychovali. Vyrostla v Brooklynu a milovala Broadway, stejně jako její rodiče. Na rozdíl od nich, ona se rozhodla, že tam na divadlo nebude jenom chodit ale, že ho chce i hrát. Připravovat se na to začala už na střední, kde se objevila třeba v nastudování muzikálu How to Succeed in Business Without Really Trying.

Místo divadla se nicméně začala živit malými rolemi v televizi a ve filmech, kde debutovala v roce 1984. Do roku 1992 ji pořád nikdo moc neznal. Pak ovšem za roli prostořeké přítelkyně v soudní komedii Můj bratranec Vinny dostala rovnou Oscara a její jméno si naopak zapamatovali naráz všichni. I s tváří, která patří pořád mezi ty nejpůvabnější, i čtyři roky před jejími padesátinami.

Oscar jí sice přinesl slávu ale ne nutně skvělou kariéru. Pár let se dokonce zdálo, že kategorie hereček ve vedlejší roli je opravdu trochu prokletá, protože její vítězky čeká po výhře akorát cesta do zapomnění. Marisa se v 90. letech objevila ještě po boku svého tehdejšího přítele Roberta Downey jr. v Chaplinovi, jinak se ale stáhla do málo viditelných filmů. Až se zdálo, že i ona zapadla do filmové historie jako hvězdička jedné role.

Na začátku nového století se ale Tomei vrátila s energií, s jakou ohromila deset let předtím. Nejdřív v komerčním hitu Po čem ženy touží a rok na to v kritickém hitu V ložnici, za nějž dostala další nominaci na Oscara. V obou filmech hrála vedlejší role, v Ženách rádoby přítelkyni Mela Gibsona, v Ložnici matku, jejíž bývalý zabije syna ústředního manželského páru. Podobný typ postav partnerek hlavních hrdinů Marisa od té doby ovládla a to nejen v komediích.

Stačí si vzpomenout na rodinné drama Než ďábel zjistí, že seš mrtvej nebo Wrestlera, kde jí její striptérka, která stále neztratila důstojnost, vynesla další zaslouženou nominaci na nejslavnější cenu světa. Kritici herečku chválí za to, že není marnivá a ve filmech odzbrojuje upřímností, odvahou a krásou. Málokdo by s nimi nesouhlasil.

Další fakta o Marise Tomei:

O tom, jak je herečka dneska populární, svědčí seznam filmů, které se chystají do kin. Tento týden k nám přijde Obhájce, v září Bláznivá zatracená láska, a v dohledné budoucnosti snad i Clooneyho politický thriller Ides of March.

V roce 1998 se dočkala i své vysněné role na Broadwayi, ve hře Čekej do tmy. O pět let později si vedle Al Pacina zahrála i v Salomé od Oscara Wildea.

Kromě Downey jr. chodila i s hercem Danou Ashbrookem, dramatikem Frankem Pugliesem a teď by měla být ve vztahu s dalším hercem, Loganem Marshall-Greenem, o 12 let mladším. Děti nemá.

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
21. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
30. 08. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
11. 08. 2011 manislava marisa (reakcí: 0)
11. 08. 2011 kralicek herečka (reakcí: 0)
10. 08. 2011 Lydia001 Marisa (reakcí: 0)
10. 08. 2011 Viky17 :-) (reakcí: 0)
10. 08. 2011 Knifey ... (reakcí: 0)
10. 08. 2011 Daniela76 Herečka (reakcí: 0)
10. 08. 2011 helenadon herečka (reakcí: 0)
10. 08. 2011 ivetinkav - (reakcí: 1)
10. 08. 2011 bolcari (reakcí: 0)
10. 08. 2011 evik56 Marisa (reakcí: 2)
10. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist