Femina.cz » Magazín » Celebrity » Leonardo DiCaprio je ve válce s Indonésií. Co ho tak naštvalo?

Leonardo DiCaprio je ve válce s Indonésií. Co ho tak naštvalo?

Leonardo DiCaprio je ve válce s Indonésií. Co ho tak naštvalo?

Magazín: Celebrity | autor: Lucie Feiková | vydáno 20. 04. 2016

Není žádným tajemstvím, že herec Leonardo DiCaprio se zápalem bojuje za životní prostředí. A právě kvůli tomu se nedávno dostal do křížku s indonéskou vládou. Chtěla ho dokonce deportovat ze země! O co šlo?

Čerstvý držitel Oskara Leonardo DiCaprio (41) určitě nepatří k celebritám, které mají plané řeči o lásce k přírodě, a ve finále skutek utekl. Kromě toho, že před dvaceti lety založil organizaci The Leonardo DiCaprio Foundation na pomoc ohroženým zvířatům a záchranu oblastí ničených průmyslem, neváhá sundat značkový oblek a vydat se přímo do středu dění. Jenže jeho poslední výlet způsobil pořádný poprask!

Bodání do vosího hnízda

Indonésie totiž pohrozila hollywoodskému fešákovi vyhoštěním a dokonce zákazem návratu. Důvodem byla hercova kritika směrem k ničení plantáží. Kvůli těžbě palmového oleje se devastují deštné pralesy a to Leonardovi a vlastně i celému světu nedá spát. O domov přichází zvířata, včetně ohrožených druhů a ti, co zázrakem přežijí, nemají zdroje k hledání potravy. Situace je ovšem ještě horší, než se zdá!

Ekologická katastrofa

Určitě ti neunikly zprávy o loňských požárech právě v Indonésii. Za tuhle apokalypsu může těžba palmového oleje, který se používá v potravinářství a kosmetice. Najdeš ho v šamponu, čokoládě i biopalivech. Číhá skoro všude!

Jeho spotřeba neustále roste, takže se vypalují deštné pralesy, aby se zakládaly nové a nové plantáže palmy olejové (neboli olejnice guinejské). Při požárech ročně zahyne asi 110 tisíc lidí a desetitisíce zvířat. O zničené přírodě ani nemluvě! Leonarda tohle nenechává chladným, tak všeho nechal a vyrazil se podívat na vlastní oči, jak to tam vypadá. To, co uviděl, si nenechal pro sebe.

Svoboda slova nefunguje

Herec navštívil Národní park Mount Leuser na severu ostrova Sumatra. Následně na svém Instagramu zveřejnil fotky z tohoto místa a pod nimi v komentářích nešetřil obavami, kam až expanze plantáží palmy olejové dospěje. Vyjádřil se, že likvidace těchto pralesů je přírodní začátek konce. Tamní vládu to pěkně zvedlo ze židle a zahájila protiútok! Jaké to může mít následky?

Ani popularita nezaručí imunitu

Heru Santoso, mluvčí generálního ředitele imigračního úřadu, prohlásil, že Leonardo využil své návštěvy pouze k diskreditování indonéské vlády a celého průmyslu palmy olejové. Dokonce vyhrožoval, že pokud bude Leo dál na sociálních sítích šířit svá provokativní prohlášení, ocitne se na černé listině, která mu v budoucnu zabrání vstoupit na území Indonésie. 

Slavný fešák si z toho nic moc nedělá a ještě pár komentářů si na svém instagramovém účtu neodpustil. A soudě podle jeho fanoušků a příznivců, kteří mu projevují podporu a chválí ho za jeho snahu, se tahle bouřka jen tak nepřežene.

Ať už si o tomto pověstném sukničkáři myslí každý, co chce, jedno mu upřít nemůžeme. Místo slov raději koná. A to se rozhodně nedá říct o všech celebritách!

Leonardo je nejen úžasný bojovník za záchranu naší planety, ale především skvělý herec. Mrkni do fotogalerie, jak se měnil v čase i rolích. 

Foto: Profimedia.cz (©Warner Bros/Courtesy Everett Collection), twitter.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist