Femina.cz » Magazín » Celebrity » Léa Seydoux: Sladká ozdoba hollywoodských filmů

Léa Seydoux: Sladká ozdoba hollywoodských filmů

Léa Seydoux: Sladká ozdoba hollywoodských filmů

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 15. 12. 2011

Mladá Francouzska, která doma stihla patnáct filmů za pět let, začala dobývat i Hollywood. Talentu i krásy na to má dost.

Jako modelka se objevila v řadě kampaní na známé značky, třeba džíny Levi´s nebo parfém Prada Candy, kde jako roztomilá koketka ukáže i růžové kalhotky. Čím dál víc ale její tvář budete znát i z velkých hollywoodských filmů. Svůj mezinárodní debut prožila v Tarantinově válečném guláši Hanebný pancharti, jako dcera francouzského farmáře, kterého v první scéně vyslýchá plukovník Landa. Pod vedením Ridley Scotta si zahrála manželku anglického krále v posledním Robinu Hoodovi. Letos si ji vybral Woody Allen jako tu pravou lásku Owena Wilsona do své šarmantní a úspěšné komedie Půlnoc v Paříži. A za týden si ji Amerika užije v akční roli elegantní vražedkyně, která ve čtvrté Mission: Impossible předvede jednu velmi temperamentní ženskou rvačku.

Šestadvacetiletá Pařížanka Léa Seydoux má tak mezinárodní kariéru rozjetou velmi slušně, zvlášť na to, že jako Francouzska musí překonávat určité jazykové omezení a národnostní stereotypy. Jádro její kariéry ale samozřejmě leží doma ve Francii, kde natočila za pět let už asi patnáct filmů! Bohužel, u nás jich k vidění moc nebylo. Kromě toho, který ji zatím proslavil asi nejvíc, soudě podle nominace na Césara pro nejslibnější herečku, podmanivé romance Krásná Junie. V lednu k nám do kin zamíří ještě v tragikomedii o zázracích a druhých šancích Lurdy, kde hraje sestřičku Červeného kříže, jejíž zdravotnickou misi ztěžují pohlední muži.

Vzhledem k tomu, že její děda byl předseda slavné filmové společnosti Pathé a její prastrýc předseda té druhé slavné francouzské filmové společnosti Gaumont, fakt, že se i ona rozhodla věnovat filmu, ani nepřekvapí. Ovšem jako malá si Léa myslela, že by se mohla živit jako operní zpěvačka nebo jako pekařka zákusků. Než jí došlo, že pekařky musí vstávat moc brzo ráno.

V pekařství by taky její nadčasově krásné, jemné mladé tváře byla škoda. I jejího přirozeného hereckého talentu. Jako modelka, žena a Francouzka má taky vyhraněný smysl pro módu, na níž se ji v mnoha ženských magazínech často ptají. Když se to po ní ve filmu žádá, ochotně ve filmech šaty i odloží, nahé scény ale osobně zrovna moc ráda netočí.

Jen na své kráse si Léa svou práci vystavět nechce. Proto přijímá tolik různorodých rolí, které pro ni představují novou výzvu. Mezi nadcházejícím projekty má třeba film o Marii Antoinettě.  Navíc si před novináři odmítá hrát na něco, co není. „Nejhorší částí mé práce je starání se o svou image,“ říká.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
28. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
08. 01. 2012 helenadon krása (reakcí: 0)
05. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
16. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 1)
15. 12. 2011 manislava léa (reakcí: 2)
15. 12. 2011 nikina - (reakcí: 0)
15. 12. 2011 kralicek herečka (reakcí: 2)
15. 12. 2011 Daniela76 Léa Seydoux (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

30. 03. 2017 Horoskop Beran

Dnes k tobě nečekaně přijdou peníze. Můžeš vyhrát nějakou slušnou sumu v loterii nebo se dozvíš o dědictví, o němž js... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist