Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kristýna Janáčková: Risk se mi vyplatil

Kristýna Janáčková: Risk se mi vyplatil

Kristýna Janáčková: Risk se mi vyplatil

Magazín: Celebrity | autor: Nikol Kouklová | vydáno 11. 02. 2013

Mladá, ambiciózní herečka, která se i po neúspěšně složených zkouškách na vysněnou DAMU nezhroutila a šla si za svým snem. Její cesta byla určitě o něco trnitější a těžší, přesto se jí sen splnil.

Její tvář jste mohli vidět ve filmu Ďáblova lest, v pohádce Princezna Ano a v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Cesty domů. Jak si žije svůj sen? Na to jsme se zeptali přímo Kristýny...

Herectví ses začala věnovat už po střední škole hostováním ve Zlínském divadle a potom v Ostravské Aréně. Co tě k herectví tak táhlo? Nikdo z tvé rodiny přeci není umělecky založený?
Profesionálně ano, amatérsky daleko dřív a co já vím, tak můj dědeček s mámou ochotnicky hráli divadlo. Bratr má k divadlu také hodně blízko, navíc jsem hrála v jeho dvou inscenacích....bydleli jsme v Karolince, kde hned přes cestu je krásné valašské divadlo, koukala jsem na něj už z kolébky, tak možná tady počátek všeho. :-)

Co tě přimělo zkusit štěstí v Praze?
Rozhodla jsem se po třech letech odejít z angažmá v Ostravě, protože jsem tam nebyla spokojena. Táhlo mě to do Prahy, aniž jsem tady měla předem domluvenou nějakou práci. Byl to risk, kterého jsem nikdy nelitovala.

Jsi duchovně založená? Věříš na věci jako je osud, karma a tak?
Věřím, že je nad námi něco tajemného, něco, co na nás dohlíží a provází nás na každém kroku.

Čtenáři tě mohou znát ze seriálů Ordinace v růžové zahradě a z Cest domů. Oba tvé charaktery rolí jsou celkem negativní. Jak si vysvětluješ, že tě režiséři obsazují do takovýchto problematických typů ?
Toto je častá otázka a opravdu netuším. :-) Na druhou stranu mě takové charaktery prostě baví, protože je o čem hrát. Mrzí mě jen trošku, že takové postavy pak diváci nemají moc v oblibě, ba co víc, často si myslí, že taková jsem i ve skutečnosti. Já mám za sebou ale i kladné role, třeba princezen. Tyhle projekty však nejsou tolik známé.

Co divadlo, mohou tě čtenáři vidět někde na prknech?
Momentálně mám dvě představení. Inscenaci Zdravý nemocný, kde je mi ctí hrát po boku Karla Rodena a  Benátky pod sněhem. Na léto chystám další dva projekty, tak uvidíme.

Máš nějakou vysněnou roli?
Každá role je pro mě výzva. Takže má odpověď je ne - nemám vysněnou roli.

Možná málokdo ví, že tvůj bratr je manželem Aňi Geislerové, která je tak trochu módní guru v Čechách. Jak jsi na tom ty s módou a necháš si od Aňi třeba poradit?
Fascinuje mě její cit pro módu, její nápaditost a šmrnc, ale rádcem mi není, možná inspirací.

Už více než rok randíš se členem kapely River Jordan Michalem Škrabákem. Mezi tvé partnery mimo jiné patřil i frontman kapely Monkey Business Matěj Ruppert. Dalo by se říct, že máš slabost pro muzikanty?:)
Nemám. Zkrátka to tak vyšlo.

Co děláš ve volných chvílích? Máš nějaké koníčky?
Nejraději si čtu, nebo koukám na filmy. Jsem jejich vášnivým sběratelem. Cestuji, nebo si jdu zacvičit. Ráda také chodím na představení svých kolegů a rozeberu s nimi pak život nad skleničkou dobrého vína.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
14. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
11. 02. 2013 manislava kristýna (reakcí: 0)
11. 02. 2013 manislava kristýna (reakcí: 0)
11. 02. 2013 veva k.j. (reakcí: 0)
11. 02. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

25. 03. 2017 Horoskop Štír

Dostala jsi pozvání na firemní party a nechce se ti jít? Rozhodně vyraž. Šéf má pro tebe velké překvapení. Chystá na ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist