Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kristen Wiig: Nejvtipnější stydlivá Američanka

Kristen Wiig: Nejvtipnější stydlivá Američanka

Kristen Wiig: Nejvtipnější stydlivá Američanka

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 08. 06. 2011

Komedie Ženy sobě, ženská odpověď Pařbě v Bagnkoku, do níž se zamilovali američtí kritici, se k nám dostane se začátkem prázdnin. Tento týden ovšem můžeme jejich hlavní hvězdu a spoluscenáristku Kirsten Wiig vidět v komedii Paul. Proto stojí za to se s touhle komičkou blíž seznámit už teď.

Na rozdíl do nás, v Americe komedie plná žen a družiček Ženy sobě už přímo soupeří s komedií plnou mužů (a opilců) Pařba v Bangkoku. Diváky tedy víc zajímá návrat jejich oblíbených pařmenů, ale u kritiků to jasně vyhrály ženy jako „komedie, která odmítá botox“ a obsahuje opravdové postavy. Komedie, v níž Kristen Wiig hraje hlavní roli a ještě ji zčásti napsala.

Sedmatřicetiletá Kristen Wiig sice někdy vypadá jako zakřiknutá nebo bláznivá tetička od vedle, sama se označuje za stydlivku a nikdy si nepřidala zábavná. „Lidi se diví, když zjistí, že jsem komička,“ říká. Ale komické nedání nezapře. Vycvičila ho především v kultovním americkém skečovém pořadu Saturday Night Live a v losangeleské skupině improvizujících komiků Groundling, kde začínala třeba i Lisa Kudrow, Phoebe z Přátel.

Do L. A. se rodačka z města Canandaigua ve státě New York, která dětství prožila v Pensylvánii a pak po rozvodu rodičů ve městě nedaleko jezera Ontario, přesunula potom, co ji učitel hereckého kurzu na univerzitě doporučil, aby se hraní věnovala. Kristen na arizonské univerzitě studovala umění a herectví si zapsala jenom, aby dohnala kredity. Ale radu poslechla, na školu se vykašlala a přestěhovala se na západní pobřeží do města snů.

Než se teda splnily ty její sny, musela se živit všelijak a jednou i na tři měsíce odjela meditovat do Indie. Do budoucí práce se jí všechny tyhle zkušenosti hodily. „Má za sebou asi třicet různých životů, kupu šílených zaměstnání a žila asi v tuctu měst. Takže vždycky říká: ´To když jsem byla květinářka´ nebo ´Když jsem na ulici prodávala broskve´,“ vypráví Jason Sudeikis, kolega ze Saturday Night Live.

V populární americké televizní show se Wiig poprvé objevila na podzim 2005, dva roky poté, co se jí konečně začalo profesně víc dařit, a pronikla do televize. V show přežila i rozpočtové škrty a od roku 2006 se stal stálou členkou souboru, což jí zatím vyneslo dvě nominace na prestižní cenu Emmy. Její postavy, kterými baví diváky, jsou pečlivě odpozorované ze života, praštěné a otravné, ale upřímné. A taky divné.

Divná byla i její vystresovaná asistentka, která hlavní hrdinku Zbouchnuté, televizní moderátorku, nepřímo nutí, aby zhubla. Kristen tímhle štěkem teprve debutovala ve filmu, ale obecenstvo zaujala hned. „Když jsem viděl, jak moc ji v tom filmu lidi milují, zeptal jsem se, jestli plánuje napsat si pro sebe nějaký scénář,“ vzpomíná Judd Apatow, režisér Zbouchnuté a producent celé stáje populárních vulgárních komedií s dobrým srdcem.

Kristen si v onom roce 2007 už scénář pro sebe psala, spolu se svou nejlepší kamarádkou Annie. Příběh o přátelství dvou žen, z nichž jedna plánuje svou svatbu, zatímco druhá se potácí u životního dna. Než výsledek obohacený ještě o apatowovský lidovější humor přišel do kin v podobě filmu Ženy sobě, Wiig dostala ještě pár dalších nezapomenutelných výstupů u kolegů komiků (třeba v Městu duchů), větší roli v režijním debutu kamarádku Drew Barrymore o kolečkových bruslařkách Vyfič a od tohoto týdne ji u nás můžete vidět v povedené geekovské komedii Paul. V roli naivní křesťanky, které setkání s mimozemšťanem změní život.

Kromě toho ráda tancuje (sedm let studovala balet), přemýšlí, že by navrhovala nábytek, zajímá ji móda a psala poezii. „Jestli budu moct dělat něco v umění, dokud neumřu, budu velmi, velmi šťastná,“ říká.

Další zajímavosti o Kristen Wiig:

Kristen Carroll Wiig se narodila 22. srpna 1973. Po rozvodu rodičů žila s matkou a mentálně zaostalým bratrem, s nímž má velmi blízký vztah.

I když to u komiků bývá naopak, přiznává, že svou střední školu milovala. „Byla jsem společenská a brzo jsem objevila večírkový život.“

Na střední taky potakala herce a filmaře Briana Petsose, s nímž teď chodí. Za sebou má už jedno krátké manželství s jiným hercem Hayesem Hargrovem.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
27. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
27. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
29. 06. 2011 ppk1 ... (reakcí: 0)
13. 06. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
08. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zbytečně se nestresuj, díky tomu ti totiž uniká příznivé řešení, které máš již na dosah. Čím víc se budeš zmítat v ne... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist