Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kristen Wiig: Nejvtipnější stydlivá Američanka

Kristen Wiig: Nejvtipnější stydlivá Američanka

Kristen Wiig: Nejvtipnější stydlivá Američanka

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 08. 06. 2011

Komedie Ženy sobě, ženská odpověď Pařbě v Bagnkoku, do níž se zamilovali američtí kritici, se k nám dostane se začátkem prázdnin. Tento týden ovšem můžeme jejich hlavní hvězdu a spoluscenáristku Kirsten Wiig vidět v komedii Paul. Proto stojí za to se s touhle komičkou blíž seznámit už teď.

Na rozdíl do nás, v Americe komedie plná žen a družiček Ženy sobě už přímo soupeří s komedií plnou mužů (a opilců) Pařba v Bangkoku. Diváky tedy víc zajímá návrat jejich oblíbených pařmenů, ale u kritiků to jasně vyhrály ženy jako „komedie, která odmítá botox“ a obsahuje opravdové postavy. Komedie, v níž Kristen Wiig hraje hlavní roli a ještě ji zčásti napsala.

Sedmatřicetiletá Kristen Wiig sice někdy vypadá jako zakřiknutá nebo bláznivá tetička od vedle, sama se označuje za stydlivku a nikdy si nepřidala zábavná. „Lidi se diví, když zjistí, že jsem komička,“ říká. Ale komické nedání nezapře. Vycvičila ho především v kultovním americkém skečovém pořadu Saturday Night Live a v losangeleské skupině improvizujících komiků Groundling, kde začínala třeba i Lisa Kudrow, Phoebe z Přátel.

Do L. A. se rodačka z města Canandaigua ve státě New York, která dětství prožila v Pensylvánii a pak po rozvodu rodičů ve městě nedaleko jezera Ontario, přesunula potom, co ji učitel hereckého kurzu na univerzitě doporučil, aby se hraní věnovala. Kristen na arizonské univerzitě studovala umění a herectví si zapsala jenom, aby dohnala kredity. Ale radu poslechla, na školu se vykašlala a přestěhovala se na západní pobřeží do města snů.

Než se teda splnily ty její sny, musela se živit všelijak a jednou i na tři měsíce odjela meditovat do Indie. Do budoucí práce se jí všechny tyhle zkušenosti hodily. „Má za sebou asi třicet různých životů, kupu šílených zaměstnání a žila asi v tuctu měst. Takže vždycky říká: ´To když jsem byla květinářka´ nebo ´Když jsem na ulici prodávala broskve´,“ vypráví Jason Sudeikis, kolega ze Saturday Night Live.

V populární americké televizní show se Wiig poprvé objevila na podzim 2005, dva roky poté, co se jí konečně začalo profesně víc dařit, a pronikla do televize. V show přežila i rozpočtové škrty a od roku 2006 se stal stálou členkou souboru, což jí zatím vyneslo dvě nominace na prestižní cenu Emmy. Její postavy, kterými baví diváky, jsou pečlivě odpozorované ze života, praštěné a otravné, ale upřímné. A taky divné.

Divná byla i její vystresovaná asistentka, která hlavní hrdinku Zbouchnuté, televizní moderátorku, nepřímo nutí, aby zhubla. Kristen tímhle štěkem teprve debutovala ve filmu, ale obecenstvo zaujala hned. „Když jsem viděl, jak moc ji v tom filmu lidi milují, zeptal jsem se, jestli plánuje napsat si pro sebe nějaký scénář,“ vzpomíná Judd Apatow, režisér Zbouchnuté a producent celé stáje populárních vulgárních komedií s dobrým srdcem.

Kristen si v onom roce 2007 už scénář pro sebe psala, spolu se svou nejlepší kamarádkou Annie. Příběh o přátelství dvou žen, z nichž jedna plánuje svou svatbu, zatímco druhá se potácí u životního dna. Než výsledek obohacený ještě o apatowovský lidovější humor přišel do kin v podobě filmu Ženy sobě, Wiig dostala ještě pár dalších nezapomenutelných výstupů u kolegů komiků (třeba v Městu duchů), větší roli v režijním debutu kamarádku Drew Barrymore o kolečkových bruslařkách Vyfič a od tohoto týdne ji u nás můžete vidět v povedené geekovské komedii Paul. V roli naivní křesťanky, které setkání s mimozemšťanem změní život.

Kromě toho ráda tancuje (sedm let studovala balet), přemýšlí, že by navrhovala nábytek, zajímá ji móda a psala poezii. „Jestli budu moct dělat něco v umění, dokud neumřu, budu velmi, velmi šťastná,“ říká.

Další zajímavosti o Kristen Wiig:

Kristen Carroll Wiig se narodila 22. srpna 1973. Po rozvodu rodičů žila s matkou a mentálně zaostalým bratrem, s nímž má velmi blízký vztah.

I když to u komiků bývá naopak, přiznává, že svou střední školu milovala. „Byla jsem společenská a brzo jsem objevila večírkový život.“

Na střední taky potakala herce a filmaře Briana Petsose, s nímž teď chodí. Za sebou má už jedno krátké manželství s jiným hercem Hayesem Hargrovem.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
27. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
27. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
29. 06. 2011 ppk1 ... (reakcí: 0)
13. 06. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
08. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

23. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít ostrý jazýček a kdo ti nepůjde z cesty, ten se se zlou potáže. Budeš hádavá a protivná, je jasné, že i... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist