Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocourek: Shia LaBeouf

Kocourek: Shia LaBeouf

Kocourek: Shia LaBeouf

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 27. 06. 2011

Na jeho kariéru dohlíží i sám Spielberg a možná proto se zatím syn klauna s traumatem z Vietnamu a hippie baletky drží hlavně nenáročných thrillerů. Nebo je jako dítě z chudé rodiny, které začalo hrát pro peníze, rád za každou práci?

„Má rodina se skládá z pěti generací umělců, kteří to nikdy nedokázali,“ říká Shia LaBeouf, pětadvacetiletý mladík, který rodinou historii rázně změnil. Vnuk komedianta a syn klauna z si už jako dítě sám sehnal agenta. Tak, že mu předvedl svá komická čísla. „V deseti letech jsem měl slovník padesátiletého chlapa. Nastoupil jsem na jeviště a moje první slova byla: Poslouchejte, kreténi,“ přibližuje svůj tehdejší styl komedie.

Hrát začal tak brzo, protože jeho rodina potřebovala peníze. Byl jediné dítě rozvedeného páru složeného z drogově závislého vietnamského veterána a hippie baletky s chromým kolenem. Vyrostl ve čtvrti plné hispánských dělníků v Los Angeles.Nejdřív se chytil v televizi, v seriálech jako Pohotovost. Život mu změnila už první výraznější filmová role, v Disney produkci Díry. Tam jako problémový ale dobrosrdečný teenager v nápravném táboře pro mladistvé v poušti kopal díry a hledal poklad. Nejen že ho během natáčení starší a zkušenější kolega Jon Voight (otec Angeliny Jolie) poučil o tom, že herectví nemusí být jen dobře placená práce, ale i životní náplň. Taky si ho zrovna v tomhle filmu všiml Steven Spielberg. A zapamatoval si ho jako typ problémového ale dobrosrdečného teenagera, který se může hodit, až někdy bude Tom Hanks potřebovat filmového syna.

„Shia je v dosahu každého. Je syn každé matky, odraz každého otce, nejlepší kámoš každého kluka a sen každé holky. Obsadili jsme ho do několika velkých filmů, protože jsem cítili, že tyhle filmy potřebují realistické, lidské ukotvení,“ říká o svém chráněnci Spielberg.Než ale jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu do LaBeaufovy kariéry zapojil, uběhly ještě další čtyři roky, kdy si dospívající Američan vyzkoušel pár menších rolích ve větších filmech, od Já robot po Atentát v Ambasadoru. Pak přišlo léto 2007 a rychle za sebou dvě podobné role sympatických obyčejných kluků s menšími osobními problémy a velkými venkovními problémy jako je vraždící soused nebo obří autí roboti bojující o osud Země. Disturbia i Transformes, oba filmy produkované Spielbergem, z Shiay udělaly mezinárodně slavného „fracka od vedle“. Dvaadvacáté narozeniny už oslavil jako dobře placená hvězda.

O jeho následné popularitě svědčí čtyři nominace na MTV Movie Award a britská BAFTA pro vycházející hvězdu, obě ceny volené publikem. Ve výdělečných Transformers hraje pořád, pokud vás hlučná hra na válku mezi hodnými a zlými roboty ještě baví, můžete se na třetí 3D díl jít podívat od čtvrtka do kina.Naštěstí LaBeoufovu reputace nepřežívá jen na nich. Spielberg ho konečně osadil už i do filmu, který sám režíroval, do čtvrtého Indiana Jonese, kde nepotřeboval filmového syna Tom Hanks, ale Harrison Ford a kde si mohl LaBeouf utahovat ze svého hereckého stereotypu. Pak už taky pracoval s Oliverem Stonem, Julie Christie a příští rok se na něj můžeme těšit v dramatu z 30. let The Wettest County in the World. Shiay LaBeoufa by byla škoda, aby věčně jenom sekundoval auto-obrům z hračkářství.Další zajímavosti o Shiaovi LaBeoufovi:

Jeho příjmení, které se čte LBaf, pochází z cajunštiny a dohromady s židovským křestním prý dá v překladu dohromady větu „Chval boha za hovězí“.

Jednou svou ideální kariéru popsal jako mix Garyho Oldmana a Hillary Duff. Přeloženo: že chce dělat kvalitní filmy, které někdo uvidí.

Pokud byste chtěly vidět ukázku jeho komediálního vypravěčského talentu, podívejte se na následující záznam z talk show u Davida Lettermana, kde Shia sebeironicky vzpomíná na svůj nechvalně proslulý opilecký výstup a zatčení z listopadu 2007.  Mimochodem s podobným výtržnictvím v opilosti má herec občas problém dodnes.

Rok chodil s kolegyní Carey Mulligan, kterou poznal na natáčení pokračování Wall Street, Peníze nikdy nespí. Teď randí se stylistkou Karolyn Pho.

Další články z rubriky

Komentáře (19)

Datum Autor Nadpis
28. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
06. 07. 2011 nathia Shia (reakcí: 0)
28. 06. 2011 arwen210 Shia (reakcí: 0)
27. 06. 2011 Maminka11 Shia (reakcí: 0)
27. 06. 2011 kralicek Shia (reakcí: 0)
27. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 06. 2011 honzik Hezkej kluk (reakcí: 0)
27. 06. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
27. 06. 2011 Lucinka93 Kocourek :P (reakcí: 0)
27. 06. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
27. 06. 2011 atabka kocourek (reakcí: 0)
27. 06. 2011 dada55 ? (reakcí: 0)
27. 06. 2011 doublefantasy zatím nic moc (reakcí: 0)
27. 06. 2011 perfekta Ano (reakcí: 0)
27. 06. 2011 martice Hezkej kluk (reakcí: 0)
27. 06. 2011 weronika9 pěknej.. (reakcí: 0)
27. 06. 2011 sonak :-) (reakcí: 0)
27. 06. 2011 teryna1 juu (reakcí: 1)
27. 06. 2011 Lafik :-) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist