Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocourek: John Krasinski

Kocourek: John Krasinski

Kocourek: John Krasinski

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 16. 05. 2011

Milý, slušný, dobrosrdečný, chytrý, ležérní, vtipný. John Krasinski sdílí hodně kvalit se svou nejslavnější rolí ze sitcomu Kancl. A proto si ho není těžké zamilovat.

Každý mě zná jako Jima a taky chce Jima, ne mě. Za ta léta už poznám ten rozdíl,“ tvrdí Krasinski a je pravda, že mnohým on a roztomilý obyčejný slušňák Jim Halpert, který pracuje někde v zapadákově v kanceláři na prodej papíru, splývají. Není divu, kromě toho, že John působí navenek podobně, v seriálu Kancl hraje už od roku 2005. Sitcom, který začal jako americký remake britské „mockumentární“ show Ricky Gervaise (kde roli Jima hrál Martin Freeman), ale od druhé sezóny se postavil na vlastní nohy, je navíc zaslouženě hodně populární. A Jim se svou životní láskou, kolegyní Pam, patří k jejím nejoblíbenějším postavám.John je velmi vzácný druh, velmi atraktivní člověk, s potenciálem hlavního hrdiny, ale taky velmi zábavný,“ shrnuje Krasinskiho přitažlivost režisér Ken Kwapis, který ho zná z romantické komedie Kněz je poděs. „Být zábavný je jedna z mých nejsilnějších stránek. Že dokážu děvče rozesmát, když má špatnou náladu,“ souhlasí herec.

Komikem původně být nechtěl. Svou budoucnost viděl spíš v roli učitele angličtině někde v Portoriku. Tenhle plán se ale rozplynul někde mezi studiem dramatického psaní na univerzitě, stáží v talk show Conana O´Briena a prvními hereckými pokusy v televizních seriálech jako Zákon a pořádek nebo CSI. Za postrčení směrem k showbyznysu by měl vděčit spolužákovi B. J. Novakovi, který ho na massachusettské střední obsadil do své satirické hry, a zlákal ho tak k hraní. Díky mu mohl kamarád mnohokrát vyjádřit během práce na Kanclu, který Novak pomáhá psát a ještě tam hraje Ryana.Z Kanclu pocházela i Johnova bývalá přítelkyně Rashida Jones, dcera hudebního mogula blízkého Michaelu Jacksonovi Quincy Jonese, která v sitcomu nějakou dobu hrála přítelkyni Jima. Manželku si ale Krasinski našel z Anglie, kterou prý naprosto miluje. Teď miluje i Emily Blunt, herečku známou z komedie Ďábel nosí Pradu nebo romance Královna Viktorie, s níž se dal dohromady v listopadu 2008. Prý to byla láska na první pohled. Do roku byli zasnoubeni („Říkal jsem si, že bych ji měl požádat o roku rychle, než si uvědomí ´Co to dělám? Vždyť můžu mít kohokoliv!´“ žertoval Krasinski). Do dalšího roku byli svoji, po soukromém letním obřadu  v Itálii, kam pozvali i George Clooneyho, Matta Damona nebo Meryl Streep.

I když Krasinski disponuje stejným kouzlem osobnosti jako Blunt, jeho filmová kariéra se té její zatím nevyrovná. Nejlepších recenzí se dočkal za velmi vtipnou vedlejší roli nastávajícího zetě Meryl Streep v povedené romantické komedii středního věku Nějak se to komplikuje. Povedlo se mu zářit i mezi hvězdami Georgem Clooneym a Renée Zellweger v  Tvrdých palicích, příjemném filmečku, který doplatil na to, že ho režíroval Clooney, od nějž fanoušci čekali víc než retro sportovní-bláznivou-romantickou komedii.Ale na propadák Kněz je poděs, kde jako snoubenec Mandy Moore musel přežít manželské rady od Robina Williamse nikdo radši vzpomínat nechce a v novince Tvůj snoubenec, můj milenec na něj zbyla jen role nejlepšího kamaráda, co hlavní hrdince krafá do života. Kromě toho to jsou všechno zase romantické komedie a tou byl, ač v jiném „nezávislém“ duchu i titul Všude dobře, proč být doma, asi nejmíň výrazné dílo Sama Mendese. Ještě víc zapadl Krasinskiho vlastní film, adaptace povídek tragického spisovatele Davida Fostera Wallace Brief Interview with Hideous Men, kterou sám režíroval, napsal a připravoval tři roky.(U nás vyšla na dvd jako Něco na těch mužích je).

Naštěstí pro něj i pro nás tu je pořád Kancl. V Americe právě dojíždí sedmá série a John narozdíl od kolegy Steva Carella zatím nekončí. Jen si pak nemůže divit, že si ho všichni tak spojují s Jimem Halpertem.Další zajímavosti o Johnu Krasinskim:

Je nejmladší ze tří bratrů a taky nejmenší, i se svými 191 cm. „Moje máma byla za mou výšku šťastná. Měla dost práce už s nakupováním oblečení pro jiné dva mutanty.“

Narodil se 20. října 1979 v Newton, Massachussetts. Jak jeho příjmení naznačuje, rodina má polský původ. Jeho rodiče pracují ve zdravotnictví, stejně jako jeden z bratrů.

Je romantik. Když studoval na univerzitě, jednou ujel pět hodin autem, aby mohl své tehdejší přítelkyni doručit tucet růží. „Byl jsem z toho víc nadšený než ona,“ vzpomíná.

Není namyšlený. Když mu jeho publicista oznámil, že ho časopis People zvolil mezi nejvíc sexy muže roku, považoval to za vtip.

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
12. 09. 2011 helenadon sláva (reakcí: 0)
26. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
04. 07. 2011 Lafik .... (reakcí: 0)
01. 07. 2011 hanapart . (reakcí: 0)
17. 05. 2011 Lucinka93 :-) (reakcí: 0)
16. 05. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Vůně pro smyslnou ženu...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 06. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

06. 12. 2016 Horoskop Rak

Práce sice šlechtí, ale ty přeci nechceš být šlechtična, tak to s ní tolik nepřeháněj, protože už takhle tě rodina té... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist