Femina.cz » Magazín » Celebrity

Kocourek: Jim Sturgess

Kocourek: Jim Sturgess

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 03. 10. 2011

Tenhle týden se v našich i amerických kinech ukáže v adaptaci milované britské knížky Jeden den, romanci dvou přátel vyprávěné po dvacet let. Když bude mít tenhle film úspěch, mohl by ho proslavit. Jenže Jim Sturgess o to asi ani nestojí. Už jednou takhle slavný totiž byl.

To když v roce 2007 Julie Taymor přivedla do kin Across the Universe muzikál o 60. letech složený jen z písní Beatles, kde Jim hrál hlavní roli liverpoolského kluka, který se vydá za velkou louži hledat tátu, a najde tam lásku. Psychedelická sladká romance byla natolik populární, že mladý Brit se nevrátil domů k životu nezaměstnaného herce, jak čekal. „Měl jsem amerického agenta a najednou jsem byl pozván do hollywoodského světa,“ vzpomíná.

To konkrétně znamenalo hlavní roli v Oko bere vedle Kevina Spaceyho nebo vedlejší v Králově přízni vedle Natalie Portman a Scarlett Johansson. A nabídka na titulní roli v připravovaném muzikálu o Spidermanovi, který by na Broadwayi režírovala taky Julie Taymor.


Sturgess ji odmítl. Jeho americká kariéra se mu nějak nezdála. „Když mělo premiéru Oko bere, byl jsem v Los Angeles a moje tváře byla všude na autobusech a na budovách. A mě to nijak neohromovalo, pořád jsem byl hladový se předvést, dokázat svou cenu. Rychle mi došlo, že musím najít něco, co pro mě bude herecká výzva.“ A tak místo dalších nenáročných amerických filmů, které by mu vydělaly hodně peněz, natočil gotický horor Heartless, kde hrál bez honoráře, a drama o členovi Irské republikánské armády, který spolupracoval s britskou tajnou službou Štvanec IRA.

Pro Jima Sturgesse, který by se svou tváří mohl hrát v jedné romantické komedii za druhou, ideální projekt vypadá třeba jako Útěk ze Sibiře, příběh utečenců ze sovětského gulagu, kteří během druhé světové války ušli tisíce kilometrů ke svobodě. Na tohle natáčení se poctivě (až zbytečně moc) připravoval půl roku, kdy hubl, načítal si celou historii Polska, setkal se s lidmi, kteří opravdu přežili gulag, nebo se naučil, jak stáhnout z kůže králíka.S hraním letos třicetiletý rodák z Londýna, který vyrostl v Surrey, začal už na základce, jeho rodiče byli rádi, že se něčemu věnuje. V pubertě ho ale začala víc zajímat hudba a hraní s různými kapelami po klubech. Do Londýna se sice po vystudování univerzity přestěhoval s tím, že bude herec, ale čtyři roky pak strávil v další kapele. Rozpadla se dřív, než získala nahrávací smlouvu, za což je Jim dneska rád.


Hudba nicméně zůstala v jeho životě dál, nejen tak, že už sedm let chodí s klávesistkou kapely La Roux, Mickey O’Brien. I roli v Across the Universe získal díky tomu, že uměl zpívat. Spojit herectví s hudbou v muzikálu jako je Spiderman přesto nechtěl. Nelíbila se mu představa, že by rok zpíval písničky někoho cizího, dokonce i když to měl být Bono z U2. A jméno Spiderman na jeho vkus taky moc zavánělo komercí. Jim Sturgess si vystačí v menších projektech, kde bude mít víc co dělat.

Další fakta o Jimu Sturgessovi:

James Anthony Sturgess se narodil v květnu 1981, i když známá filmová databáze IMDb jako jeho rok narození uvádí 1978.

Na příští rok má naplánované tři filmy, včetně sci-fi romance Upside Down s Kirsten Dunst.

Sám skládá hudbu, dvě své písně předvedl třeba ve filmu Imigranti.

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
24. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
07. 05. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
23. 10. 2011 Lydia001 Jim (reakcí: 0)
20. 10. 2011 manislava jim (reakcí: 0)
05. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 10. 2011 magic11 - (reakcí: 0)
04. 10. 2011 Zuzana2403 Jim Sturgess (reakcí: 0)
04. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
04. 10. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 0)
03. 10. 2011 kralicek týpek (reakcí: 0)
03. 10. 2011 Daniela76 Jim Sturgess (reakcí: 0)
03. 10. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
03. 10. 2011 ladouch - (reakcí: 1)

Prémie 5 bodů vám bude připsána za relevantní komentář v délce alespoň 30 znaků.

Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
Přihlaste se zde. captcha

Testy kosmetiky

Dove Deeply Nourishing Vyživující sprchový gel

Dove Deeply Nourishing Vyživující sprchový gel

Hýčkejte se a proměňte sprchování na krásný zážitek ...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 03. 2015

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 03. 2015 Horoskop Štír

Pokud jste svoji drahou polovičku v posledním období zanedbávali, máte dnes skvělý den vše napravit! Začněte tím, že... Celý horoskop

Karta dne

Deset holí
Práce, kterou jste si na svá bedra vzali, nebere konce, požádejte ostatní o pomoc. Není potřeba dělat všechno sám, nebuďte na sebe tak tvrdí a dopřejte si tolik potřeb...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Sexy muži, čarování i hubnutí: Nový týden...

Nový týden je tu, milé čtenářky a s ním i naše tradiční nabídka toho, co vás čeká. A rozhodně se s námi nudit nebudet...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist