Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocourek: Ioan Gruffudd

Kocourek: Ioan Gruffudd

Kocourek: Ioan Gruffudd

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 14. 03. 2011

V kinech se teď ukáže v roli arogantního Američana v jeskyňářské 3D akci Sanctum, v televizi se proslavil jako vzor anglického námořníka, ale fešák Ioan Gruffudd je velmi hrdý Velšan, co se pořád zkouší prosadit v Hollywoodu.

Nedlouho po tom, co vyšel z herecké školy, dostal od profíků z oboru radu – změň si jméno, aby ho někdo zvládl vyslovit i bez nápovědy. Hrdý Velšan, který by nejradši, kdyby byla jeho rodná země samostatná, rázně odmítl. Mimochodem, vyslovuje se jako Yo-uen Griffiths.

Že by jeho jméno byl ten důvod, proč se zatím v Hollywoodu neprosadil víc než do dvojice velkorozpočtových prostoduchých komiksových akcí Fantastická čtyřka, kde se musel oženit s Jessicou Albou? I když má jemný zasněný vzhled, který ho v roce 2001 vynesl na třetí místo ankety časopisu People o nejžádanějšího svobodného muže, před George Clooneyho i Toma Cruise?

Všichni, kterým připadá Gruffuddova americká kariéra neuspokojivá, se můžou aspoň vždycky vracet k dobrodružstvím Horatia Hornblowera, vysílaným opakovaně i u nás v televizi. A taky v USA, kde filmy o mladém přitažlivém anglickém námořníkovi zažívajícím v době napolenských válek jedno vzrušující plavbu za druhou, vyhrály prestižní Emmy a spoustu fanoušků.

Gruffudd se nikdy netajil tím, že je ambiciózní, co se slávy týče. „Chtěl bych být Leonardo DiCaprio a hrát ve svém vlastním blockbusteru. Doufám, že všechno, co dělám, k tomu povede. Nestydím se to přiznat. Proč taky ne? Dvacet milon za natáčení? Ano, děkuji,“ říká herec, který nevěří kolegům, co tvrdí, že peníze podkopávají umělcovu integritu.

Možná proto vzal dvakrát roli gumového Mr. Fantastica ve Fantastické čtyřce, která ho dostala aspoň na obal cereálií a na billboardy, i když hvězdnou kariéru mu nezajistila. Podobně jako nová verze Krále Artuše, kde hrál Lancelota vedle Keiry Knightley a Clive Owena, jenže film sám se hitem nestal.

Americkou filmovou kariéra přesto herec nikdy litovat nebude. Už jenom kvůli tomu, že na natáčení jednoho z těch mnoha méně významných filmů, 102 dalmatinů, potkal herečku Alici Evans (mimochodem Angličanku). Budoucí manželku a matku své malé dcerky.

Další fakta o Ioanu Gruffuddovi:

Narodil se 6. října 1973 v Cardiffu, jako nejstarší ze tří dětí v rodině dvou učitelů.

Do zahraničí si s sebou bere velšskou vlajku. „Nevím, na jaké politické straně přesně stojím, ale jsem neuvěřitelný patriot.“ Jako takový samozřejmě umí velšsky a pořád tak mluví se svou rodinou.

V osmnácti šel na hereckou školu, plný nadšení a sebevědomí, nasbíraného během účinkování ve velšské soap opeře. Za dva roky ho obojí skoro přešlo, ale ani tak „mizerného“ zážitku ze školy nelituje.

Velkou část kariéry strávil v uniformě (námořní i vojenské, britské i americké) nebo v historickém kostýmu. Ve Fantastické čtyřce zase musel nosit přiléhavou kombinézu.

Jeho nejlepší filmy:

Hornblower
Titanic
Černý jestřáb sestřelen
W.
Nezlomná vůle

a seriál Sága rodu Forsythů

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
19. 10. 2011 hanka Pozdní reakce (reakcí: 0)
25. 09. 2011 helenadon role (reakcí: 0)
22. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
06. 07. 2011 Lafik Ioan (reakcí: 0)
18. 03. 2011 puntik nevím (reakcí: 0)
16. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 03. 2011 pegonela Ani (reakcí: 0)
15. 03. 2011 DanaKou - (reakcí: 0)
15. 03. 2011 Lciky (reakcí: 0)
14. 03. 2011 Marie1945 Loan Gruffudd (reakcí: 1)
14. 03. 2011 janaflo vrrr (reakcí: 0)
14. 03. 2011 Anya Fantastická 4 ... (reakcí: 0)
14. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
14. 03. 2011 bystinkaa * (reakcí: 0)
14. 03. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 03. 2017 Horoskop Štír

Zapomněla jsi zaplatit složenku, nebo ses opozdila s platbou? Tak dnes na tebe bude ve schránce čekat nemilé překvape... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist