Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocourek: Hugh Dancy

Kocourek: Hugh Dancy

Kocourek: Hugh Dancy

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 17. 04. 2012

Jeho původ, vzhled, chování i začátek kariéry ho předurčily k rolím okouzlujících anglických gentlemanů v dobových romancích. Jeho herecké ambice a inteligence ho přiměly se tomuto osudu vzepřít.

Minimálně jeden castingový ředitel mi řekl, že svou kariéru strávím hraním snobských postav v kostýmních dramatech, tak ať si na to zvyknu,“ vzpomíná Hugh Dancy. Nemusíme dlouho přemýšlet, jak na to onen castingový ředitel přišel. Dancy vyrostl v rodině prominentního filozofa a profesora a vydavatelky akademických děl, v mládí ho poslali do drahé internátní školy ve Winchesteru a pak vystudoval Oxford. Mluví s dokonalým britským přízvukem, oplývá nenuceným šarmem a pohledným chlapeckým obličejem, ideálním pro role jemných princů či aristokratů. „Lidi předpokládají, že můj otec je Hamlet a moje matka královna Viktorie,“ ironicky jednou poznamenal.Ovšem jeho obraz hodného hocha není tak bezchybný, jak se může stát. A k hraní se Hugh Dancy dostal vlastně za trest. Na střední škole se totiž trápil a nespokojenost projevoval porušováním pravidel. Po opakovaných prohřešcích ho jednou učitel poslal ke školnímu divadlu, aby byl aspoň někde užitečný. „Nechtěl jsem hrát. Ale k mému překvapení jsem zjistil, že mám rád své kolegy,“ vypráví. A se stejným překvapením on i jeho rodina zjistili, že mu hraní jde.

Pro otcův klid ale místo herectví vystudoval „pořádný obor na pořádné univerzitě“, angličtinu v Oxfordu, pak pracoval v jednom londýnském baru, než přesvědčil jednoho hereckého agenta, aby si ho vzal za klienta. A pak přišla ona nevyhnutelná dávka kostýmních dramat a romancí, v televizi i ve filmu. Jak dokazuje Vrtěti ženou, komedie o vzniku vibrátoru z viktoriánské Anglie, která má u nás premiéru právě tento týden, Hugh se jim nevyhne dodnes.Ale dneska už dokázal, že má na víc než na kostýmovky nebo role sympatických milostných objektů hlavních hrdinek romantických filmů typu Báječný svět shopaholiků. Před šesti lety třeba navštívil karlovarský festival s krutým dramatem o genocidě ve Rwandě Jako psi, pak zaujal v náročné roli autisty v dramatu Adam a své místo v americkém nezávislém filmu potvrdil i loni v hitu nezávislé scény Martha Marcy May Marlene, nedávno promítaném na Febiofestu. „Hluboko uvnitř je mnohem komplikovanější než ta společenská osoba, kterou ukazuje světu,“ popisuje Max Mayer, režiséra Adama. A díky tomu dokáže být Dancy lepší herec, než by se mohlo zdát.

Britský rodák dnes žije převážně v New Yorku, kde občas hraje i divadlo, s americkou manželkou Claire Danes, pokud ona zrovna netočí seriál v Los Angeles. Co bude dál, nechává osudu. „Nemyslím, že jako herec si můžete dovolit nějak složitě plánovat. Ale vždycky chci najít něco jiného, než co právě dělám nebo co jsem už udělal.“Další fakta o Hughu Dancym:

S trojnásobnou vítězkou Zlatého globu Claire Danes se seznámil v roce 2007 na natáčení romantického dramatu Ten večer, vzali se ve Francii o dva roky později. Předtím dlouho chodil s britskou umělkyní Annie Morris.

Je nejstarší ze tří dětí. Jeho bratr Jack je spoluředitel cestovky, jeho sestra Kate pracuje pro nevládní organizaci Sav the Children.

Narodil se v červnu 1975 v Stoke-on-Trent, vyrostl ve střední a v jižní Anglii.

Pár let dělal reklamu pro luxusní britskou oděvní značku Burberry.

Za roli milence královny Alžběty v televizním zpracování s Helen Mirren byl nominován na cenu Emmy.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
16. 07. 2013 Lafik Hugh (reakcí: 0)
04. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
02. 05. 2012 lyricalka :-)) (reakcí: 0)
30. 04. 2012 AlexandraAlexis :) (reakcí: 0)
28. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
21. 04. 2012 magic11 :-) (reakcí: 0)
18. 04. 2012 manislava kocour (reakcí: 0)
17. 04. 2012 pepina . (reakcí: 0)
17. 04. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
17. 04. 2012 aknela11 Hugh (reakcí: 0)
17. 04. 2012 Daniela76 Hugh Dancy (reakcí: 1)
17. 04. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
17. 04. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

20. 02. 2017 Horoskop Vodnář

Dostatek síly, energie nebo uzdravení z dlouhodobé nemoci je jisté. Vytrvej, dokonči léčbu, můžeš si být jistá, že zp... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist