Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocourek: Emile Hirsch

Kocourek: Emile Hirsch

Kocourek: Emile Hirsch

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 27. 12. 2011

Jeden z nejzajímavějších mladých amerických herců současnosti začal hrát už jako puberťák, nenechal se zlákat velkými penězi a dokázal, že pro dobrou roli je ochotný podstoupit skoro cokoliv.

Narodil se v březnu 1985 v Kalifornii a vyrůstal v Los Angeles i v Novém Mexiku, kam se jeho matka učitelka a zároveň umělkyně, která vymýšlela knížky pro děti, přestěhovala po rozvodu s otcem, producentem a managerem. Herectví se věnuje od deseti let, kdy se starší sestrou odjel na divadelní letní tábor. V L. A. pak chodil na uměleckou střední školu (stejně jako Shia LaBeouf), na konci 90. let začal roličkami v televizních seriálech jako třeba Pohotovost.

Ve filmu debutoval v roce 2002, rovnou hlavní rolí v dramatu Skandál v katolické škole. Typ rebela, co neuznává autority, dokázal ještě za pubertálních let obměňovat. Ve svém nejkomerčnějším snímku, průměrné teenagerské komedii Sexbomba od vedle, hrál slušňáka, co je celý nesvůj z toho, že sbalí pornohvězdu. V jednom ze svých nejlepších výkonů v dramatu Konec dětství si zase troufnul na roli zakřiknutého outsidera, který se po svém vyrovnává se smrtí matky a s city k sousedovi. Na rozdíl od LaBeoufa, který udělal kariéru v blockbusterech, Hirschovi jde hlavně o zajímavé příběhy a herecké výzvy.Výzvou byl určitě Útěk do divočiny, zfilmovaný skutečný příběh zaslepeného idealisty a dobrodruha Chrise McCandlesse, který se vydal očistit od společnosti do samoty Aljašky. Film režíroval jiný idealista Sean Penn a Emile se tedy mohl spolehnout, že tuhle roli bude muset brát obzvlášť vážně. Ostatně, Penn se s ním čtyři měsíce scházel a chodil s ním do hospod, aby si byl jistý, že kluk těsně po dvacítce chystané náročné osmiměsíční natáčení zvládne. „Chtěl mě poznat jako člověka. Řekl mi: vím že to dokážeš zahrát, ale dokážeš to přežít?“ vzpomíná na tu dobu Hirsch.

Pro Penna a film pak sjel na raftu divokou řeku, tahal na zádech třináctikilový pánský batoh, naučit se vykuchat mršinu losa, zvracel vyčerpáním a zhubnul osmnáct kilo. „Věděl jsem, že se do té role ponořím opravdu hluboko. Líbila se mi celá její myšlenka hledání způsobu, jak se svým životem udělat něco jiného. Podle mě byl Chris velmi poutavý člověk,“ vysvětloval Emile své odhodlání.Ve filmu o přechodu k dospělosti Hirsch dozrál z talentu v herce uznávaného okolím, jak se projevilo třeba i v nominaci na cenu SAG, udělovanou přímo hollywoodskými herci. Od té doby Emile pomalu pokračuje ve své pozoruhodné kariéře tvořené především nezávislými dramaty. Hlavní role v rodinné akční podívané bratrů Wachowských, Speed Racer, se mohla zdát jako ústup k mainstreamu, ale kladný závodník byl taky vlastně nekompromisní postava a navíc film byl natolik vizionářsky šílený, že ho málokdo ocenil.

Nemůžu dost vypovědět, jak talentovaný herec, i tak mladý, Emile je. A on jako člověk, jeho touha usilovat o důležité věci, v kombinaci s tak velkým talentem - díky tomu je vzrušující čekat na to, co nám ukáže zítra,“ tvrdí Sean Penn a my naprosto souhlasíme. Aktuální premiéra Černá hodina, kterou se Hirsch vrací do kin po dvou letech, je jenom nedůležitý horor z Moskvy. Na světě je ale i festivalová komedie Killer Joe, kde si Emile najme Matthewa McConaugheyho na vraždu matky, a tři další jeho dramata se chystají.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
28. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
19. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
17. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
03. 01. 2012 kralicek herec (reakcí: 0)
27. 12. 2011 wrazedkyne hm (reakcí: 0)
27. 12. 2011 pepina . (reakcí: 1)
27. 12. 2011 manislava emile (reakcí: 0)
27. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
27. 12. 2011 Daniela76 Emile Hirsch (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 02. 2017 Horoskop Rak

Nenuť se do nudných domácích prací, práce by ti nešla od ruky. Navíc bys stále něco hledala a ztrácela, takže bys měl... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist