Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Tom Cruise

Kocour: Tom Cruise

Kocour: Tom Cruise

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 13. 12. 2011

Narodil se den před americkým Dnem nezávislosti a stal se ukázkovým příkladem americké filmové hvězdy a mocné hollywoodské celebrity. Už před víc než dvaceti lety.

V dětství si vštípil myšlenku, že pílí se dostane sám tam, kam chce, i přes svou dyslexii a postavení školního outsidera. Třeba i do Hollywoodu. I přes honosné jméno Thomas Cruise Mapother IV, narodil se jako syn chudého elektrikáře, jehož manželka i s dětmi opustila. To bylo Tomovi dvanáct a rodina, která se často stěhovala, dál blahobytem neoplývala. Naopak, často nebylo ani na vánoční dárky. Jediný syn se tak musel naučit tvrdě pracovat.Po zvažování kariéry sportovce nebo v církvi (ve čtrnácti strávil rok ve františkánském semináři) se rozhodl prosadit u filmu. A povedlo se mu to. Někteří ho víc než za pořádného herce považují za někdy až směšnou hvězdu. Neměli by ale zapomínat, že Cruise má na kontě tři oscarové nominace. První za roli zmrzačeného vietnamského veterána v dramatu Narozen 4. července, druhou za osamělého sportovního agenta z romantické komedie Jerry Maguire, třetí za svou první zápornou roli, misogynního sex guru v Magnolii, kde z něj režisér Paul Thomas Anderson vytáhl jeho nejlepší výkon. Kromě toho Cruise spolupracoval s řadou uznávaným režisérů a kolegů, už od začátku své kariéry.

Ta se datuje od roku 1981, kdy mu bylo devatenáct. O dva roky později zaujal svým tancem ve spodním prádle v Riskantním podniku a definitivně ho proslavila role neodolatelného arogantního letce, který dělá věci po svém v Top Gunu. Poslední dobou herec oprašuje roli akčního hrdiny. Loni zparodoval dokonalého agenta v komedii Zatím spolu, zatím živí, teď se vrací znovu jako dokonalý agent Ethan Hunt ve čtvrté Mission: Impossible. První díl moderní adaptace starého televizního seriálu se stal v roce 1996 prvním filmem jeho vlastní produkční společnosti, kterou založil s Paulou Wagner, agentkou, co se ho ujala, když v 19ti letech přišel do Los Angeles.I přes výstavní role amerických hrdinů (a jednoho německého ve Valkýře), ani Cruisova dlouholetá kariéra se nevyhnula propadům. Ten největší přišel v roce 2005, kdy vyměnil svou dlouholetou publicistku za svou sestru, zamiloval se do herecké hvězdičky Katie Holmes a skákal kvůli tomu na gauči v talk show u Oprah Winfrey. A kdy se taky pustil do kritiky psychiatrie z hlediska své kontroverzní scientologické církve. Když o rok později třetí Mission: Impossible nevydělala tolik, kolik se čekalo, hollywoodské studio Paramount usoudilo, že to je vina Cruise a jeho podivného chování (prý „kreativní sebevraždy“) a ukončilo s jeho produkční firmou po čtrnácti letech spolupráci.

Houževnatý Cruise má ovšem rád výzvy a nikdy se nevzdává. S Katie Holmes jsou stále spolu, ač stále pronásledováni drby o tom, jak jim to nefunguje. Filmy produkuje teď s jiným studiem. V Tropické bouři dost lidí ohromil svým komediálním talentem. A nová a zábavná Mission: Impossible se třeba zase stane hitem. Tom Cruise prostě zatím nevypadá, že by chtěl vyklízet pole.


Další zajímavosti o Tomu Cruisovi:

Je známý tím, že sám provádí většinu svých kaskadérských kousků.

Je potřetí ženatý. V květnu 1987 si vzal o 6 let starší herečku Mimi Rogers, na tajném obřadu po roce a půl chození. Manželství trvalo do února 1990. Už na Vánoce téhož roku se opět tajně oženil s novou láskou, s o 5 let mladší herečkou Nicole Kidman, s níž se seznámil nedlouho předtím na natáčení Bouřlivých dnů. Pár adoptoval dvě děti, dceru a syna, v zimě ale 2001 šokoval poměrně bouřlivým rozchodem. Další tři roky Cruise chodil s o 12 let mladší herečkou Penelope Cruz. V červnu 2005 požádal o ruku svou novou přítelkyni, o 16 let mladší herečku Katie Holmes, po dvouměsíčním vztahu. Do svatby v listopadu 2006 dvojice stihla povít dceru.

Další články z rubriky

Komentáře (43)

Datum Autor Nadpis
17. 12. 2015 TOM CRUISE už plešatím (reakcí: 0)
04. 11. 2015 TOM CRUISE stačí pouhé ano a je vše v pořádku (reakcí: 0)
02. 11. 2015 Tom Cruise top gun to vý sám to všechno se mohlo stát (reakcí: 0)
09. 09. 2015 Martin Štych Tom Cruise kdy dostanu kompletní seznam co ještě mohu si dovolit na světě v internetu (reakcí: 1)
09. 09. 2015 Tom Cruise jak si přidat komentář (reakcí: 0)
09. 09. 2015 Tom cruise martin štych seznam ubytovaných v karlových varech (reakcí: 0)
31. 08. 2015 Tom cruise martin štych jak to chodilo v mém životě (reakcí: 0)
20. 08. 2015 Tom cruise martin štych nejsem ženatý a nemám děti nevím co tu hledám tady v karlovy vary (reakcí: 0)
20. 08. 2015 Tom cruise Tom cruise kéž by to šlo pohlednici bych rád poslal není kam (reakcí: 0)
04. 08. 2015 martin štych vodou se umívam deně i to něco stojí (reakcí: 0)
04. 08. 2015 martin štych tom cruise musí se přihlásit skutečně je to pravda že na to čekám (reakcí: 0)
04. 08. 2015 tom cruise martin štych podržte se za hlavu (reakcí: 0)
04. 08. 2015 martin štych tom cruise jednou nohou v tom (reakcí: 0)
31. 07. 2015 tom cruise martin sacha mitchell cody štych moje střelecká podoba se rovná mému jménu martin štych a nechávám to vše přežít to abych mohl jít dál a dát i jako tom cruise a jako cody lambert aspoň jednu hlášku (reakcí: 0)
22. 07. 2015 martin štych tom cruise proč užíváte jméno martin když se jmenujete tom cruise (reakcí: 0)
22. 07. 2015 tom cruise učený z nebe nezpadl (reakcí: 0)
22. 07. 2015 štych martin tom cruise skutečný cíl mě zavádí ano štych je skoro v cíli (reakcí: 0)
22. 07. 2015 tom cruise martin štych jak daleko jsem teď (reakcí: 0)
22. 07. 2015 tom cruise život za martina a jeho druhé jméno martin štych (reakcí: 0)
22. 07. 2015 tom cruise martin štych skutečné sny aby se vyplnili (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 02. 2017 Horoskop Střelec

Návštěva, která se nečekaně objeví u tvých dveří, v tobě vyvolá mnoho rozporuplných pocitů. Nakonec strávíte velmi př... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist