Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Leonardo DiCaprio

Kocour: Leonardo DiCaprio

Kocour: Leonardo DiCaprio

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 20. 12. 2011

Zrovna získal další nominaci na Zlatý globus za další náročnou dramatickou roli. Bývalý pasažér Titaniku už dávno není jenom miláčkem dívčích srdcí.

Dlouhodobě patří mezi hvězdy, které přitahují do kin nejvíc diváků a tím i nejvíc peněz. Dokázal přežít masivní zájem médií a fanynek a dospěl v herce, s nímž chce spolupracovat každý významný režisér. Image playboye se slabostí pro modelky mu sice zůstává, ale playboye aspoň ekologicky a morálně zodpovědného. Milují ho nejen zahraniční kritici v Hollywoodu udílející Zlaté globy, od nichž dostal sošku za Letce a šest dalších nominací.

Před měsícem mu bylo 37 let a za sebou má už dlouhou cestu herce, který sice pochází z Hollywoodu, ovšem ne zrovna z jeho nejbohatší a nejbezpečnější části. Jeho kariéru razantně rozdělil obrovský úspěch velkofilmu o velkolodi jménem Titanik, který ji mohl taky potopit. Tak moc šílenství ječících fanynek, které sám nazval surrealistickým, a tvář na každé osušce ve stáncích se suvenýry vyvedly tehdy 23letého kluka z míry. „Chci, aby si mě pamatovali kvůli mé práci, ne jako hezouna měsíce,“ říkal už v roce 1998.

Doba před Titanikem se dneska může zdát jako čas, kdy hrál jednoho Romea za druhým, problematické ale okouzlující, romantické a pohledné huberťáky. Ale za prvé DiCaprio nikdy nebyl dokonale hezký a potom, poprvé se prosadil díky filmu Co žere Gilberta Grapea, kde hrál mentálně zaostalého kluka.  S tímhle filmem přijel v roce 1994 do Karlových Varů, na což začal být festival za pár let navěky pyšný. A taky za něj v 19ti letech získal svou první nominaci na Oscara.

Titanik mu ale dal kontrolu nad svou kariérou. A když se pět let po něm, po dvou ne zrovna uspokojivých následovnících a po dvouleté dobrovolné pauze vynořil znovu ve filmu, starší a dospělejší, už ne tak blond ani ne tak roztomilý, už věděl, jak svou moc využít. Začal sbírat jednu zajímavou roli za druhou a další nominace na Oscara (za Letce a Krvavý diamant). Stal se novým favoritem věhlasného režiséra Martina Scorseseho. Kdyby nebylo těch milionů fanynek, kterým se nepřestal líbit, a neustálého zájmu bulváru, stal by se ukázkovým charakterním hercem.

Stačí se podívat na manželské drama Nouzový východ, kde se po jedenácti letech pracovně znovu setkal s velkou kamarádkou Kate Winslet, aby bylo jasné, jak působivě Leonardo od Titaniku vyzrál. Dnes svým výkonem táhne i velké životopisy jako byl Letec o výstředním milionáři Howardu Hughsovi nebo nový J. Edgar o zakladateli FBI.

Můžete buď být marnivá hvězda, nebo se můžete snažit objasňovat různé prvky lidské existence,“ říká. Období marnivé hvězdy už má za sebou. Teď má zájem o podstatnější aspekty povolání herce.

Další fakta o Leonardu DiCapriovi:

Ve filmu debutoval v roce 1991 v hororu Critters 3.

Hrát začal na střední škole, kterou dokončil jen za pomocí soukromého učitele. Tvrdí, že jeho školou je život.

Jmenuje se podle Da Vinciho, prý svou těhotnou matku kopl, když se dívala na jeho obraz.

Jeho matka pochází z Německa, kde žili i Leovi prarodiče. Otec má německé a italské předky. Rodiče se rozvedli rok po jeho narození, k němuž došlo 11. 11. 1974.

Pět let s přestávkami chodil s brazilskou topmodelkou Gisele Bündchen. Pak pět let s přestávkami chodil s izraelskou topmodelkou Bar Refaeli. Poslední vztah, s herečkou Blake Lively, vydržel letos jen pár měsíců.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
28. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
19. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
05. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
03. 01. 2012 kralicek role (reakcí: 0)
25. 12. 2011 doublefantasy Leo (reakcí: 0)
22. 12. 2011 Mlny17 .. (reakcí: 1)
21. 12. 2011 Daniela76 Leonardo DiCaprio (reakcí: 0)
21. 12. 2011 manislava leonardo (reakcí: 0)
21. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
20. 12. 2011 vivonikas - (reakcí: 1)
20. 12. 2011 Mishka7 :) (reakcí: 0)
20. 12. 2011 Werushka7 :)) (reakcí: 1)
20. 12. 2011 brontik Leonardo DiCaprio (reakcí: 0)
20. 12. 2011 Zuzana2403 Leonardo DiCaprio (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist