Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Josh Brolin

Kocour: Josh Brolin

Kocour: Josh Brolin

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 14. 02. 2011

Nezodpovědný výrostek, který se vydá pošlapat tatínkovy stopy ve stejném byznysu a po sérii kotrmelců a výstřelků tam udělá úspěšnou kariéru, když se kolem čtyřicítky konečně polepší. To neplatí jenom na osud George Bushe mladšího. Ale i na muže, který ho hrál ve filmu, i když jeho politiku osobně nesnáší. Joshe Brolina.

I Josh se narodil známému otci, herci Jamesi Brolinovi, v posledních letech spokojenému manželovi Barbry Streisand. Jeho rodiče se rozvedli ještě před jeho dvacítkou. On nebyl úplně vzorný syn a občas se dostane do zpráv kvůli nějakým menším prohřeškům jako třeba slovní potyčce v baru. Své názory se holt vyjadřovat nebojí. Když mu režisér Oliver Stone řekl, že se v něčem podobá Bushovi, akorát ho tím naštval. Ale Brolina nejdřív urazilo už to, že mu roli jeho neoblíbeného prezidenta vůbec nabídl.I když satirická biografie W. k nám do kin bohužel nedorazila, jiné filmy, ze kterých si Brolina musíte pamatovat, už ano. Jeho vstupenka ke slávě má na sobě napsána jména Tahle země není pro starý a Milk. V prvním, moderním westernu od bratrů Coenů, co ho teď obsadili i do Opravdové kuráže, hrál drsného chlapa, který navzdory svému zdravému rozumu ukradne peníze, co ví, že si nikdy neužije. V druhém, biografickém dramatu Gus Van Santa, se převtělil v naprosto odlišného, psychicky nevyrovnaného konzervativního politika a posléze vraha, který tak nenávidí homosexuálního kolegu Harvey Milka, protože je sám latentní gay. Oscarovou nominaci dostal za to druhé.

Ale až do roku 2007, kdy ho najednou bylo všude plno (kromě Země se objevil i v V údolí Elah, Americkém gangsterovi a Planetě Teror), se ukrýval v menších rolích v menších filmech. Působil tam navíc dost nenápadně, i když na živo vypadá jako prototyp americké filmové hvězdy s obličejem vytesaným ještě za časů starého Hollywoodu podle vzoru těch nejchlapáčtějších westernových hrdinů. Že by i proto, že sám vyrostl na ranči?

Od té doby, co si na škole zahrál v Tramvaji do stanice Touha, o herectví hodně stál. Ale narozdíl od svého otce se prosadil až po letech. Během čekání na filmový průlom se umělecky hojil na divadle a finančně obchodováním na burze, což ho aspoň odnaučilo pokoušet se „vydělávat“ v Las Vegas sázením na koníčky. Sám přiznává, že je rád, že prorazil až později, kdy už byl schopný slávu zvládnout.Zajímavosti o Joshi Brolinovi:

Od roku 2004 je ženatý s herečkou Diane Lane. Před ní byl zasnoubený s herečkou Minnie Driver. Dvě děti, dneska už skoro dospělé, má s první ženou, další herečkou, Alice Adair.

Herečka byla i jeho matka Jane Agee, která zemřela v roce 1995 při autonehodě. Napsal o ní několik básní a povídek.

Nejlepší filmy Joshe Brolina:

Tahle země není pro starý
Milk
W.
Poznáš muže svých snů
Opravdová kuráž

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
20. 09. 2011 aknela11 Josh (reakcí: 0)
20. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
07. 07. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
24. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
01. 03. 2011 sonak Podoba (reakcí: 0)
28. 02. 2011 hoooli * (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist