Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Josh Brolin

Kocour: Josh Brolin

Kocour: Josh Brolin

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 14. 02. 2011

Nezodpovědný výrostek, který se vydá pošlapat tatínkovy stopy ve stejném byznysu a po sérii kotrmelců a výstřelků tam udělá úspěšnou kariéru, když se kolem čtyřicítky konečně polepší. To neplatí jenom na osud George Bushe mladšího. Ale i na muže, který ho hrál ve filmu, i když jeho politiku osobně nesnáší. Joshe Brolina.

I Josh se narodil známému otci, herci Jamesi Brolinovi, v posledních letech spokojenému manželovi Barbry Streisand. Jeho rodiče se rozvedli ještě před jeho dvacítkou. On nebyl úplně vzorný syn a občas se dostane do zpráv kvůli nějakým menším prohřeškům jako třeba slovní potyčce v baru. Své názory se holt vyjadřovat nebojí. Když mu režisér Oliver Stone řekl, že se v něčem podobá Bushovi, akorát ho tím naštval. Ale Brolina nejdřív urazilo už to, že mu roli jeho neoblíbeného prezidenta vůbec nabídl.I když satirická biografie W. k nám do kin bohužel nedorazila, jiné filmy, ze kterých si Brolina musíte pamatovat, už ano. Jeho vstupenka ke slávě má na sobě napsána jména Tahle země není pro starý a Milk. V prvním, moderním westernu od bratrů Coenů, co ho teď obsadili i do Opravdové kuráže, hrál drsného chlapa, který navzdory svému zdravému rozumu ukradne peníze, co ví, že si nikdy neužije. V druhém, biografickém dramatu Gus Van Santa, se převtělil v naprosto odlišného, psychicky nevyrovnaného konzervativního politika a posléze vraha, který tak nenávidí homosexuálního kolegu Harvey Milka, protože je sám latentní gay. Oscarovou nominaci dostal za to druhé.

Ale až do roku 2007, kdy ho najednou bylo všude plno (kromě Země se objevil i v V údolí Elah, Americkém gangsterovi a Planetě Teror), se ukrýval v menších rolích v menších filmech. Působil tam navíc dost nenápadně, i když na živo vypadá jako prototyp americké filmové hvězdy s obličejem vytesaným ještě za časů starého Hollywoodu podle vzoru těch nejchlapáčtějších westernových hrdinů. Že by i proto, že sám vyrostl na ranči?

Od té doby, co si na škole zahrál v Tramvaji do stanice Touha, o herectví hodně stál. Ale narozdíl od svého otce se prosadil až po letech. Během čekání na filmový průlom se umělecky hojil na divadle a finančně obchodováním na burze, což ho aspoň odnaučilo pokoušet se „vydělávat“ v Las Vegas sázením na koníčky. Sám přiznává, že je rád, že prorazil až později, kdy už byl schopný slávu zvládnout.Zajímavosti o Joshi Brolinovi:

Od roku 2004 je ženatý s herečkou Diane Lane. Před ní byl zasnoubený s herečkou Minnie Driver. Dvě děti, dneska už skoro dospělé, má s první ženou, další herečkou, Alice Adair.

Herečka byla i jeho matka Jane Agee, která zemřela v roce 1995 při autonehodě. Napsal o ní několik básní a povídek.

Nejlepší filmy Joshe Brolina:

Tahle země není pro starý
Milk
W.
Poznáš muže svých snů
Opravdová kuráž

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
20. 09. 2011 aknela11 Josh (reakcí: 0)
20. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
07. 07. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
24. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
01. 03. 2011 sonak Podoba (reakcí: 0)
28. 02. 2011 hoooli * (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 10. 2016 Horoskop Štír

Padá na tebe splín, deprese nebo jen melancholisky smutná nálada? Nepoddávej se jí. Podívej se na nějakou komedii, za... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist