Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Joel Edgerton

Kocour: Joel Edgerton

Kocour: Joel Edgerton

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 06. 12. 2011

Další urostlý Australan, který pronikl do Hollywoodu, začal kariéru v ženských šatech, pak si vysloužil pověst horkokrevného mladíka, než se zklidnil do rolí tvrdých chlapů.

Momentálně se řadí k respektovaným a mezinárodně úspěšným hercům, který točí filmy v USA (jako prequel ke kultovním hororu Věc) nebo vedle hvězd jako Leonardo DiCaprio (v prábě batáčené nové adaptaci Velkého Gatsbyho). A přitom celá jeho kariéra začala tím, že si na sebe oblékl ženské šaty.

Dostal jsem roli ženy ve školním závěrečném představení, které se jmenovalo Básník, ženy a šaty, a Alan Wilson, který tehdy pracoval jako agent, se mě ujal, protože jsem ho tam zaujal. Což by se asi nestalo, kdybych na sobě neměl ženské šaty,“ vzpomíná letos 37letý herec.Jeho dnešní kariéra je zato založená na velmi chlapáckých rolích. Ve filmu se letos objevil jako svalnatý zápasník poměřující síly se svým bratrem v podání Toma Hardyho ve velmi dobře hodnocené akci Warrior, teď v už méně dobře hodnocené Věci bojuje proti vetřelci. Loni byl součástí úspěšné australské mrazivé krimi Království zvěrstev. Na divadle si doma v Sydney zahrál třeba po boku Cate Blanchett roli macha Stanleyho ve slavné Tramvaji do stanice Touha.

Ve stejném divadle se nejmladší účastník kdysi známého hereckého kurzu Theatre Nepean i poprvé prosadil, v roce 1995 ve hře Blackrock. Po turné s představení Jindřich IV. se pustil do natáčení seriálu The Secret Life of Us i filmů. Americké publikum si ho mohlo všimnout už na začátku nového století v epizodách 2 a 3 nových Hvězdných válek nebo v Králi Artušovi. „Moje kariéra je kombinace štěstí. Teda musím pochválit i sám sebe, ale občas jsem měl prostě štěstí,“ tvrdí.

Na škole si vysloužil pověst vzdorovitého a vznětlivého mladíka a sám přiznává, že za začátku si arogantně myslel, že herce přece musí mít každý rád. Od té doby se ale už poučil a uklidnil. „Uvědomil jsem si, jak postradatelní herci jsou a že jste jenom tak dobrý, jak je dobrý váš poslední film. Neberu už nic za samozřejmé. A jsem trochu starší, tak jsem trochu moudřejší, víc vím jak věci fungují a věřím, že mít moc velké ego je vždycky škodlivé,“ říká Joel. Teď si získává radši pověst lakonického herce, jehož nevyvede z míry žádný mediální zájem.

Další zajímavost o Joelu Edgertonovi:

Je naprosto nesdílný, co se týče svého soukromí, které mu bulvár nejvíc narušoval, když chodil s australskou olympijskou vítězkou, běžkyní Cathy Freeman.

Žije v Sydney, a když je z něj déle než tři měsíce, stýská se mu po domově.

Se svým bratrem Nashem pracoval už na několika filmových projektech, například na titulu The Square, který i napsal.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
10. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
20. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
15. 12. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
12. 12. 2011 kralicek pěkné (reakcí: 0)
07. 12. 2011 manislava joel (reakcí: 0)
07. 12. 2011 cristll hezký chlap (reakcí: 0)
07. 12. 2011 magic11 - (reakcí: 0)
06. 12. 2011 ladouch . (reakcí: 0)
06. 12. 2011 Daniela76 Joel Edgerton (reakcí: 0)
06. 12. 2011 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

26. 03. 2017 Horoskop Váhy

Dnešek může být jako na horské dráze, skvělá nálada se mísí s pocitem žárlivosti a malého sebevědomí. Najednou můžeš ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist