Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Hugh Jackman

Kocour: Hugh Jackman

Kocour: Hugh Jackman

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 07. 11. 2011

Proslavil se jako mutant Wolverine, vedle filmové image přitažlivého drsňáka si ale vybudoval i paralelní kariéru muzikálového herce. K tomu má vystupování dokonalého gentlemana, spokojeného, optimistického a šarmantního.

Momentálně ho najdete na Broadwayi, kde zpívá své oblíbené písně v one-man-show. Cesta k muzikálu ale ani v jeho případě nebyla přímočará. Když mu bylo deset, učitel mu navrhl, aby se přihlásil na hodiny tance. Na to ovšem jeden z jeho starších bratrů sdělil, že tančení je jen pro slečinky a buzny. „Nebyl jsem si stoprocentně jistý, co to buzna je, ale věděl jsem, že to zní jako někdo, kým být nemám. Tak jsem na tanec zanevřel. Prostě mi bylo trapně. Jsem desetiminutový Billy Elliot,“ vypráví dnes už s úsměvem Jackman.

Po osmi letech se bratr Hughovi omluvil a budoucí hvězda se hned přihlásila na step. Na to, aby se z něj stal profesionální tanečník už bylo v osmnácti letech pozdě,  i tak má ale jeho příběh happy end. Po prvních rolích v australské televizi (včetně v krimi seriálu Corelli, kde poznal svou budoucí ženu, nebo v kovbojském seriálu Sněžná řeka), se prosadil právě jako muzikálový herec. Nejdřív v Melbourne v Sunset Blvd., pak v Londýně v Oklahomě a nakonec, v roce 2004, i na Broadwayi v životopisném Chlapci ze země Oz, za nějž získal cenu Tony.


Na filmový debut čekal až do svých 31 let, už po dvou domácích filmech ale dostal náhlou nabídku na roli podrážděného mutanta s tajemnou minulostí v první adaptaci komiksu X-Men - díky tomu, že původně vyhlédnutému herci se protáhlo jiné natáčení. Film uspěl, Wolverine taky a z Jackmana se už po jeho prvním hollywoodském filmu stal známý herec. Na pár let ho obsazovali hlavně do dalších rolí akčních svalovců.

Jeho filmové role by se teď daly zhruba rozdělit do dvou skupin, na gentlemany a drsňáky. Mezi gentlemany jsou ovšem i tací, kteří tajně vraždí (Sólokapr) nebo ničí konkurenci (Dokonalý trik). A jeho neotesaní svalovci zase mívají dobré srdce (Austrálie). Kritici si stěžují, že Jackman se jako herec radši nepouští do náročných a morálně ambivalentních postav a je pravda, že se někdy až moc spoléhá na vzhled a charisma. Zato v tomhle směru může nabídnout opravdu dost.

Vím, že nejsem známý jako herec, který se ponořuje do role. Nemám zádumčivou povahu,“ přiznává Jackman, pro nějž nejspíš větší motivací je, aby ho jeho práce bavila. „Nebojím se proher a výher, ty jsem zažil, všechno přijde a odejde. Víc mě děsí, že si to nebudu užívat.“

Další fakta o Hugh Jackmanovi:

Před studiem herectví nejdřív dokončil komunikační studia. Možná proto se mu tak daří i role moderátora. Poprvé si ji zkusil v pořadu In Fashion, v roce 1997 uváděl předávání cen Australského filmového institutu. Když si podobný ceremoniál zopakoval o sedm let později u divadelních cen Tony, získal za svůj výkon televizní cenu Emmy. Za moderování oscarové show v roce 2009 byl na Emmy nominován.

Jako nejmladší z pěti dětí se na sebe už v dětství naučil strhávat pozornost. Narodil se v říjnu 1968 v Sydney anglickým rodičům, kteří se rozvedli, když mu bylo osm. Poté vyrůstal se sourozenci s otcem, účetním, matka se vrátila do Anglie, kde založila novou rodinu.

S australskou herečkou a příležitostnou režisérkou Deborrou Lee Furness, kterou si vzal v roce 1996, má dvě adoptované děti, dnes 11letého syna a 6letou dceru. Vlastní potomky mít nemohli.

V roce 2013 se vrátí jako Wolverine. Víc nás ale těší, že příští jaro začne konečně točit filmový muzikál, adaptaci slavných Bídníků, kde si zazpívá hlavní roli Jeana Valjeana.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
16. 07. 2013 Lafik :) (reakcí: 0)
27. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
20. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
30. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
14. 11. 2011 kralicek fešák (reakcí: 0)
10. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
08. 11. 2011 Lydia001 Hugh (reakcí: 0)
08. 11. 2011 ladouch . (reakcí: 0)
08. 11. 2011 Daniela76 Hugh Jackman (reakcí: 0)
08. 11. 2011 Zuzana2403 Hugh Jackman (reakcí: 0)
08. 11. 2011 tepito + (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 02. 2017 Horoskop Střelec

Návštěva, která se nečekaně objeví u tvých dveří, v tobě vyvolá mnoho rozporuplných pocitů. Nakonec strávíte velmi př... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist