Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Henry Cavill

Kocour: Henry Cavill

Kocour: Henry Cavill

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 22. 11. 2011

Urostlý hezoun z Tudorovců musel nejdřív setřást zklamání z toho, že se nestal novým Bondem ani Batmanem. Než se osud otočil a přisoudil mu roli toho nejklasičtějšího ze všech supehrdinů, Supermana.

Dlouho byla jeho kariéra zajímavější rolemi, které nedostal. Mohl být Jamesem Bondem, kdyby nakonec producenti neusoudili, že je na něj moc mladý. Mohl být upírem Edwardem z Twilight ságy, jak si ho představovala její autorka Stephenie Meyer, kdyby se nezačalo natáčet až v době, kdy už byl na něj moc starý. Neúspěšně se ucházel i o Batmana.

Trpělivost a houževnatost vrhat se do dalších konkurzů se ale 28letému hezounovi nakonec vyplatila. Před pár lety roli Supermana místo něj ještě získal Brandon Routh, další tým připravující další pokus o reinkarnaci popkulturní ikony už konečně zaujal on. V červnu 2013 se tak ukáže jako nový Superman. Do té doby si může užívat slávy a pozornosti, jakou tato slavná americká postava přitahuje. Pokud Muž z ocele uspěje, stane se Cavill hvězdou.

Do slavnostního oznámení, koho do této vytoužené role tým vedený režisérem Zackem Snyderem vybral, Cavilla znali hlavně a skoro výlučně fanoušci seriálu Tudorovci. Tam ve čtyřech sezónách hrál nejlepšího přítele a švagra Jindřicha VIII., Charlese Brandona, hraběte ze Suffolku, původně spokojeného arogantního sukničkáře, později muže zapleteného do intrik, s nimiž nesouhlasí. Filmová kariéra, započatá v roce 2002 v adaptaci Hraběte Monte Christa, byla lemovaná pouze vedlejšími rolemi, od Tristana a Isoldy, při jejichž natáčení si zamiloval Prahu, po romantickou komedii Woody Allena Užívej si, co to jde.

V aktuální premiéře Válka bohů se už Henry objevuje jako hlavní postava, udatný bojovník, který nosí jméno druhého největšího hrdiny řeckých bájí Thésea, ačkoliv výsledná akce řecké báje jenom przní. Díky komerčně úspěšné bojovce si britský herec splnil klukovský sen zahrát si na hrdinu.  Taky ho tenhle film už dopředu připravil na natáčení Supermana. Na plátně stráví dost času do půl těla, a aby vypadal, jak režisér chtěl, musel denně cvičit, brzo vstávat a dodržovat dietu. „Největší výzva bylo zhubnout v pase,“ vzpomíná.

Kdo Válku bohů uvidí, asi by ani nevěřil, že kdysi spolužáci Henrymu říkali „tlustý Cavill“. Než začal hrát rugby, oblíbený sport, kterému se víc nemohl věnovat kvůli zranění.  Dětství prožil na Jersey, jednom z ostrovů v kanálu La Manche. Matce bankéřce a otci makléři se narodil jako čtvrtý z pěti synů. Hraní ho začalo bavit už ve škole, kdyby ne, asi by se přihlásil do armády nebo šel na univerzitu studovat starověkou historii, nejlíp egyptologii.

Teď už rozhodnutí dát se na hereckou dráhu určitě nelituje. A v očekávání svého velkého zaslouženého průlomu se nechce nechat stresovat budoucností. „Vždycky vás můžou zaškatulkovat. Ale s takovým strachem nemůžete žít. Ať už děláte cokoliv, vždycky můžete prožít svůj život starostmi o to, co se může stát nebo co se mohlo stát.Henry Cavill už ze zkušeností ví, že takové starosti nemají cenu.Další zajímavosti o Henry Cavillovi:

Narodil se 5. května 1983 jako Henry William Dalgliesh Cavill. 3. května 2011 se zasnoubil s britskou žokejkou Ellen Whitaker, s níž se seznámil dva roky předtím.

Jeho oblíbeným hercem je Russell Crowe, který se objeví jako jeho otec v Supermanovi.

Umí plynně mluvit čtyřmi jazyky, anglicky, francouzsky, španělsky a italsky.

Měří 185 cm.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
27. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
20. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
05. 12. 2011 manislava henry (reakcí: 0)
01. 12. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 11. 2011 Lydia001 Henry (reakcí: 1)
23. 11. 2011 Daniela76 Henry Cavill (reakcí: 1)
22. 11. 2011 Mishka7 ooo :D (reakcí: 1)
22. 11. 2011 ladouch . (reakcí: 0)
22. 11. 2011 kralicek postava (reakcí: 0)
22. 11. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
22. 11. 2011 tepito + (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist