Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Gerard Butler

Kocour: Gerard Butler

Kocour: Gerard Butler

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 10. 01. 2012

Akční hrdina, co k ráně nemá daleko, i urostlý chlap, který i přes všechny sexistické kecy umí milovat. Rodilý Skot se dokázal zalíbit mužům i ženám a stát se hollywoodskou hvězdou. Jen kdyby ještě uměl přesvědčit i kritiky.

V New Yorku si nechal na zakázku zařídit loft, luxusní byt se sochami lvů, sloupy a křišťálovými lustry. „Chtěl jsem něco elegantního a skvostného a zároveň maskulinního a syrového,“ vyprávěl do časopisu. Co může sloužit jako lepší důkaz toho, jak vysoko se Gerard Butler vypracoval z dělnické rodiny, do níž se jako třetí potomek v listopadu 1969 narodil?

Stalo se tak Glasgow. Už za půl roku se Butlerovi stěhovali do Kanady, kde se protloukali, jak se dalo, než se jejich manželství rozpadlo a matka se s dětmi vrátila do Skotska. Dětství budoucí hvězdy ve městě Paisley bylo slušné, chudé a plné katolické výchovy. Rodina ho vedla ke vzdělání, a tak se Gerry zapsal na glasgowskou univerzitu a vystudoval tam práva.

Kariéra advokáta ho ale vlastně nezajímala („Hodně jsem pařil a zneužíval privilegia firmy“, přiznal později). Když po dvou letech praxe uviděl na divadelním Fringe festivalu v Edinburghu představení Trainspottingu a ozvala se v něm touha po herectví, dal v advokátní firmě výpověď dřív, než ho stačili vyhodit oni. Taky přestal tolik pít a přestěhoval se do Londýna, aby mohl obcházet castingy.

Teď tu máme každý rok tři, čtyři filmy s Gerardem Butlerem, většinou akční thrillery nebo romantické komedie a většinou takové, které kritika nesnáší, což je případ i aktuálního Kazatele Kalašnikova. Butlerova kariéra ovšem na kriticích závislá není. Zatímco ti ho jako herce neberou vážně, jeho oddaní fanoušci mu na Facebooku založili stránky nazvané třeba  Gerard Butler může oplodňovat jenom dotykem nebo Gerard Butler by měl být v každém filmu. Pro ně má urostlý Skot evidentně magnetické charisma, zčásti vytvořené i jeho, na Hollywood nebývalou, upřímností a ochotou mluvit i o svém milostném životě. Možná i proto je populárnější v Americe než doma.

Tahle otevřenost může být výsledkem jeho skromných keltských kořenů i faktu, že když se proslavil, táhlo mu už na čtyřicítku. Stalo se tak v roce 2007, kdy po řadě menších rolí ve větších filmech a pár hlavních v neúspěšných filmech (jako muzikál Fantom opery) vzala kina útokem ultra komiksová akční řežba 300: Bitva u Thermopyl, kde Butler a jeho svaly hráli roli nadlidsky udatného krále Leonidase. Herec získal maskulinní auru, z níž napájí svou filmovou kariéru dodnes. A dobrovolně, jak naznačují filmy, kterým pomohl na svět i jako producent a kam patří třeba Ctihodný občan nebo zmíněný Kazatel Kalašnikov, oba tituly dost akční.

S pověstí macha navíc dokázal proniknout i do romantických komedií, a získat si tak i řadu fanynek. Jakkoliv jsou jeho hrdinové často sexističtí burani jako v Chceš mě, chci tě nebo Exmanželce za odměnu, filmu, jemuž s radostí dělal reklamu tím, že nechal média spekulovat, jestli doopravdy chodí s kolegyní Jennifer Aniston. Role drzého chlapáka se drží i mimo filmy, když si klidně nahlas stěžuje, že co je slavný, nedostává se mu tolik nezávazného sexu jako dřív. Naštěstí na veřejnosti často působí i jako dobře naladěný chlapík se smyslem pro humor, co sám sebe nebere tak vážně.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
28. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
18. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
23. 01. 2012 gambis ... (reakcí: 0)
16. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
12. 01. 2012 AlexandraAlexis ++ (reakcí: 0)
11. 01. 2012 Jitka asi jsem náročná (reakcí: 2)
10. 01. 2012 manislava kocourek (reakcí: 0)
10. 01. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
10. 01. 2012 aknela11 Gerard (reakcí: 0)
10. 01. 2012 Daniela76 Gerard Butler (reakcí: 0)
10. 01. 2012 nikina - (reakcí: 0)
10. 01. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
10. 01. 2012 Romana30 :-* (reakcí: 1)
10. 01. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít energie na rozdávání. Než abys ale drtila rodinu úklidem, raději si udělejte společný výlet. Nebo se p... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist