Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Christian Bale

Kocour: Christian Bale

Kocour: Christian Bale

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 21. 02. 2011

Sedmatřicetiletého rodáka z Walesu, co vyrostl v Anglii a Portugalsku a žije v Americe nikdy nezajímalo, že má obličej a někdy i tělo lamače srdcí. Svou pozoruhodnou kariéru postavil na náročných rolí psychotiků, do nichž se noří tak intenzivně, až se jeho fanoušci obávají o jeho zdraví.

Teprve letos filmové akademie uznaly, že je za jeho i fyzickým chameleonstvím herecké mistrovství hodné obdivu a doufejme konečně i Oscara. Může za to film Fighter, kde Bale opravdu vypadá jako vyžilý boxer závislý už léta na drogách. Jeho naprostá změna vizáže není nic nového. Kvůli psychodramatu o tíze viny Mechanik vyhubl o 27 kilogramů, o devět víc, než kolik mu doporučila odbornice na výživu. V tomhle filmu vypadá víc jako vězeň z koncentráku než jako Christian Bale.Přitom hned potom začal rychle nabírat svaly pro roli Bruce Wayne alias Batmana, role co se v jeho filmografii nejvíc podobá klasickému hrdinovu. Jenže i Batman je v podstatě schizofrenik s ne zcela šťastným osudem, zvlášť v podání Christophera Nolana, u nějž se teď Bale chystá na netopýřího muže potřetí. Svaly v neoblíbené posilovně zoceloval i pro roli psychopatického vraha z Amerického psycha, kontroverzní drsné satiry na konzumní kapitalismus 80. let.

Asi se nemůžeme divit, že takhle nějak vypadají typické Baleovy postavy a filmy, když už charakterem zralým pro psychiatra jako herec začal. Jako kluk, kterého život v japonském zajateckém táboře naprosto odnaučí být naivním soucitným dítětem. Válečné drama Říše slunce sice natočil Steven Spielberg, ale nepatřilo zrovna k jeho optimistickým hřejivým filmům. s nimiž byl v roce 1987 ještě spojený.Možná se něco z osudu hrdiny Říše slunce odrazilo i na duši tehdy třináctiletého Christiana. Po krátké pauze, kdy se dospívající Bale těžce vyrovnával s pozorností veřejnosti, kterou dodneška nesnáší, si vyzkoušel smrt v Shakespearově dramatu Jindřich V. a pak hned udával své rodiče jako člen Hitlerjugend v Swing Kids. To, že v sedmnácti natočil taky disneyovský muzikál o chudých prodavačích novin Newsies, pak vypadá z jeho strany spíš jako omyl. V dalším muzikálu, stejně jako v romantické komedii ho nejspíš nikdy neuvidíme. A přitom Bale tak roztomile zpívá!

Zajímavosti o Christianu Baleovi:

Poté, co v roce 2002 propadly oba větší akční filmy, do kterých se pustil, Království ohně a Equilibrium, propadl i on – depresím. Z nich ho dostalo až natáčení Mechanika a role chlápka, který na to byl ještě hůř...

O soukromí mluví nerad. Ale ví se, že si už před jedenácti lety vzal Sibi Blazic, bývalou osobní asistentku Winony Ryder, a má s ní pětiletou dceru.

I když ho novináři často popisují jako inteligentního a zábavného, má taky prudkou povahu. Nechvalně proslul svým výbuchem nadávek na kameramana, který pokazil jeho záběr během natáčení čtvrtého Terminátora. Taky měl opletačky s policií kvůli napadení své sestry a matky.

Jeho rodiče se rozvedli. Jeho otec pocházel z Jižní Afriky a ke konci života byl známý jako aktivista za práva zvířat a za ekologii.

Jeho debut v Říši slunce tak zapůsobil na členy National Board of Review, že kvůli němu vymysleli cenu pro mladého herce.Jeho nejlepší filmy:

Temný rytíř
Nový svět
Beze mě: šest tváří Boba Dylana
Fighter
3:10 Vlak do Yumy

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
20. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
07. 07. 2011 Lafik Bale (reakcí: 1)
24. 06. 2011 Maminka11 Christian Bale (reakcí: 0)
24. 06. 2011 Maminka11 Christian Bale (reakcí: 0)
21. 06. 2011 doublefantasy úžasný a nedoceněný herec (reakcí: 0)
27. 02. 2011 Handale Christian Bale (reakcí: 0)
27. 02. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 1)
27. 02. 2011 hoooli * (reakcí: 0)
25. 02. 2011 xxkouckaxx Herec (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

26. 10. 2016 Horoskop Váhy

Nabídka na novou pracovní pozici bude velmi lákavá. Nejen svou náplní, ale hlavně finančním ohodnocením. Než se však ... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist