Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Brad Pitt

Kocour: Brad Pitt

Kocour: Brad Pitt

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 18. 07. 2011

Když si ho svět poprvé všiml, psal se začátek 90. let. Od té doby jeden z nejpopulárnějších a nejhezčích herců Hollywoodu pobláznil už pár generací fanynek, fanoušků a paparazzi.

Všichni známe ty historky o hercích, kteří ze sebe nemůžou setřást svou postavu  a pár týdnů po natáčení neví, kdo vlastně jsou. Já mezi ně nepatřím. Můj nejšťastnější moment přijde toho dne, kdy skončí natáčení a já jsem volný. Neohlížím se zpátky,“ tvrdí Brad Pitt, herec, který má za sebou desítky výrazných rolí. Přesto si ho publikum nejvíc pamatuje právě jako Brada Pitta, atraktivního hezouna, hollywoodskou hvězdu první kategorie.

Jeho jméno, vzhled a soukromý život už jsou tak slavné, až v jeho image poněkud zaniká, že Brad Pitt je pořád dobrý herec, který má na kontě dvě nominace na Oscara, čtyři nominace na Zlatý globus, tu za 12 opic proměněnou, a ještě pohár z benátského festivalu díky filmu Zabití Jesseho Jamese.Žádná jeho role, ani ta poslední ve filozoficko velkolepém Stromu života, v níž se ukáže u nás v kinech od čtvrtka, ale nepřitahuje pozornost tolik, jako jeho úloha partnera Angeliny Jolie a otce jejich šesti dětí (poloviny biologických, poloviny adoptovaných). Aspoň že tohle období neustálého pronásledování bandou bulvárních novinářů přišlo v době, kdy už se Pitt vyrovnal s faktem, že je celebrita.

Trvalo mi dobrou dekádu, kdy jsem se dokonce schovával doma a ani jsem nechodil ven, než jsem se srovnal s tím, že lidi najednou čekají, až se budu dloubat v nose nebo líbat nějakou ženu, aby to mohli vyfotit. Něco takového vás hodně vyhodí z kolejí. Ale s Angie už to máme zvládnuté. Musíme se schovávat za pár zdí, ale jsme v pohodě,“ svěřil se Brad.A i když šílenství zvané Brangelina celkem narušilo Pittovu vážnost jako umělce, naopak posílilo jeho moc v byznyse závislém hlavně na výdělku. Mít ho v titulcích dokáže pomoct jakémukoliv filmu, naopak když se stáhl z projektů Fontána nebo Na odstřel, málem se z toho dotyčné snímky nevzpamatovaly.Kromě toho, že se stal se svou společností Plan B Entertainment i významným producentem, vybírá si čím dál zajímavější role ve filmech uznávaných režisérů (kromě Stromu života sem patří třeba i Hanebný pancharti nebo Podivuhodný případ Benjamina Buttona) a střídá žánry přesně podle tvrzení: „Mám rád extrémy. Trochu umění i trochu braku.“Ke slávě ho v roce 1991 přivedla rolička zlodějíčka ve feministické road movie Thelma a Louise, kde byl tak sexy, že se nedal přehlédnout. Na svůj vzhled ale nespoléhá už od roku 1995, kdy si za part šilhavého šíleného fanatika v 12 opicích vysloužil Zlatý globus a první oscarovou nominaci. Přesvědčivý byl i díky tomu, že se před natáčením na jeden den nechal zavřít na psychiatrické oddělení v nemocnici. Taková důkladná příprava u něj není ojedinělá. Před Sedmi lety v Tibetu slézal hory, před Klubem rváčů boxoval, před Trójou trénoval boj s mečem.

Výčet jeho dalších rolí by byl hodně dlouhý a výčet jeho fanoušků ještě delší. Jeho dvacetiletá kariéra je obdivuhodně bohatá a úspěšná. Mnohem víc, než by naznačovaly jeho začátky v Hollywoodu, kam v 80. letech přijel jako nedostudovaný novinář z Missouri, který se musel nejdřív živit jako reklamní kuře, šofér nebo striptér.


Další zajímavosti o Bradu Pittovi:

Často se zamiluje do kolegyň. Při natáčení poznal Juliette Lewis, s níž strávil čtyři roky, i Gwyneth Paltrow, s níž se na pár měsíců zasnoubil. Práce ho taky svedla dohromady s Angelinou Jolie. Jen svou bývalou manželku Jennifer Aniston, s níž strávil sedm let, poznal přes známé.

Od té doby, co se dal dohromady s Angelinou Jolie, nejen že se stal otcem, ale taky se stal hlasitým advokátem mnoha společenských problémů, v USA i mimo ně. Známá je třeba jeho iniciativa postavit na nohy New Orleans po ničivém hurikánu Katrina.

Narodil se v roce 1963 v Oklahomě, jako nejstarší ze tří dětí středoškolské poradkyně a majitele kamionové firmy. Vyrostl v Missouri a v prostřední konzervativních křesťanů, od jejich názorů se později odvrátil.

Další články z rubriky

Komentáře (21)

Datum Autor Nadpis
19. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
13. 03. 2012 Tecireg ... (reakcí: 0)
20. 08. 2011 mimirambo ,,, (reakcí: 0)
29. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
26. 07. 2011 kralicek Brad (reakcí: 0)
24. 07. 2011 Lucinka93 Brad (reakcí: 0)
22. 07. 2011 erikav Brad (reakcí: 0)
18. 07. 2011 Lafik Brad (reakcí: 0)
18. 07. 2011 weronika9 Brad Pitt (reakcí: 0)
18. 07. 2011 weronika9 Brad Pitt (reakcí: 0)
18. 07. 2011 brontik šikovný (reakcí: 0)
18. 07. 2011 nathia Brad Pitt (reakcí: 0)
18. 07. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
18. 07. 2011 doublefantasy Brad (reakcí: 1)
18. 07. 2011 Daniela76 Brad Pitt (reakcí: 0)
18. 07. 2011 Celgil Brad (reakcí: 1)
18. 07. 2011 ladouch - (reakcí: 1)
18. 07. 2011 Lydia001 Brad (reakcí: 1)
18. 07. 2011 evik56 Brad Pitt (reakcí: 1)
18. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

09. 12. 2016 Horoskop Býk

Děti se dnes rozhodnou, že zkusí, jak odolná jsi. Ať udělají cokoliv, vždycky z toho bude parádní průšvih. Než začneš... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist