Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kate Beckinsale: Americky průměrná britská kráska

Kate Beckinsale: Americky průměrná britská kráska

Kate Beckinsale: Americky průměrná britská kráska

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 20. 08. 2012

Její život je zajímavější než její filmy. Její kamarádi bájí o jejím bláznivém šarmu a inteligenci, s kterou se dostala na Oxford, kritici zatím nadávají skoro na každý její výkon. I tak dneska vypadá hvězda.

Drama pro rodačku z Londýna, jediné dítě dvou herců, začalo, už když jí bylo pět. Tehdy její otec, komik Richard Beckinsale náhle a v pouhých 31 letech podlehl infarktu. „Toho hrozného šoku a pocitu velké ztráty jsem se nemohla zbavit. Začala jsem očekávat, že se mým milovaným stanou zlé věci. Kupilo se to, až jsem jako teenager nervově zhroutila,“ vyprávěla později Kate.

Psychické problémy nezastavil ani nový otčím, režisér Roy Battersby, s nímž se její matka dala dohromady čtyři roky po tragédii (čímž do rodiny přibylo pět dalších dětí) a s nímž si Kate moc rozuměla. Když bylo dívce patnáct, přestala skoro jíst. Aby se anorexie zbavila, sama požádala rodiče, aby ji poslali na freudiánskou psychoanalýzu. Chodila na ni pětkrát týdně po čtyři roky. „Naučilo mě to nebát se čelit svým strachům.“V té době už věděla, že se chce věnovat hraní. „Vyrostla jsem obklopená filmem. Brzo jsem si uvědomila, že mé rodiče jejich práce baví mnohem víc než rodiče mých kamarádů,“ vysvětluje. První filmovou příležitost jí nabídl Kenneth Branagh ve své adaptaci shakespearovské komedie Mnoho povyku pro nic.

To jí bylo dvacet a studovala francouzskou a ruskou literaturu v Oxfordu. Spolužačka, budoucí novinářka Victoria Coren, její tehdejší osobnost popsala jako „chytrou jako bič, trochu trhlou a velmi okouzlující“. Jiný spolužák budoucí oscarový režisér Tom Hooper ji zase režíroval v univerzitním dramatickém kroužku. Možná i tam poznala, že ji hraní přece jen baví víc než studium a když přišel čas rozhodnout se, čemu dát přednost, nechala školy.Následují léta v britském divadle a menších filmech a televizních dramatech, s občasným nahlédnutím za oceán, sdílená po boku kolegy Michaela Sheena, do nějž se zamilovala, když spolu hráli na divadle v Rackovi od Čechova. Z devítiletého vztahu se v roce 1999 narodila dcera Lilly. Romance ale skončila poté, co oba o tři roky natočili akční thriller o válce mezi upíry a vlkodlaky Underworld. Do jeho režiséra Lena Wisemana se totiž Kate i přes Michaelovu přítomnost na palce zakoukala.

Takovou pikantnost si samozřejmě bulvár nenechal ujít, Kate v té době už totiž byla i americkou celebritou, díky účasti v blockbusteru Pearl Harbor, kde hrála sestřičku zamilovanou do dvou pilotů. Její jméno chvíli špinila různá obvinění a nadávky. Všechny zúčastněné strany, až na Wisemanovu tehdejší manželku, ovšem popírají, že by došlo k nevěře. Jak přátelsky rozchod s Sheenem proběhl, ukazují nynější bezproblémové vztahy mezi oběma Lillyinými „tatínky“.Zatímco Sheen se nechtěl ženit, Wiseman (na fotce) požádal svou novou lásku o ruku už po pár měsících. V květnu 2004 se konala svatba v losangeleském hotelu Bel-Air před 140 hosty. Už předtím britská herečka přesídlila i s dcerou z Londýna do Kalifornie. Wiseman svou ženu režíruje stále a stále v podobných rolí tvrdé akční ženy. Kate, která o sobě prohlašuje, že „nechytí ani míč, když na ni letí“, si tak aspoň i rok před čtyřicítkou udržuje štíhlost a fyzičku, kterou jí jinak ničí závislost na cigaretách (alkohol naopak nepije, protože jí nechutná). Ovšem její filmografie i vlivem zásahů jejího manžela vypadá dost nezdravě, totiž nezáživně a chudokrevně.

Na kontě má sice i jeden film od Martina Scorseseho po boku Leonarda DiCapria, ovšem jako Ava Gardner ve velkofilmu Letec moc nepřesvědčila. Ona Kate Beckinsale vůbec ve svých rolích moc nepřesvědčuje. Pouze když má někdy příležitost zahrát si v něčem méně bezduchém, nějakém americkém nezávislém dramatu s příběhem, občas se jí dostane chvály od odborníků.V tomto směru je její nejlepší film Nic než pravda, v němž představuje skutečnou reportérku, která odhalila identitu CIA agentky Valerie Plame (tato aféra plnila stránky novin i u nás v roce 2003). Získal za ni totiž ojedinělou nominaci na Critics' Choice Award, tedy cenu kritiků. Vítězství v různých anketách o nejhezčí a nejvíc sexy ženy má na kontě mnohem víc.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
03. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 08. 2012 manislava kate (reakcí: 0)
26. 08. 2012 AlexaA .. (reakcí: 0)
21. 08. 2012 pepina . (reakcí: 0)
21. 08. 2012 Daniela76 Kate Beckinsale (reakcí: 0)
20. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
20. 08. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
20. 08. 2012 vampzaba kate (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist