Femina.cz » Magazín » Celebrity » Julia Roberts: Věčné hollywoodské zlatíčko

Julia Roberts: Věčné hollywoodské zlatíčko

Julia Roberts: Věčné hollywoodské zlatíčko

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 05. 04. 2012

Poté, co si získala srdce diváků jako Pretty Woman, všichni se zájmem sledovali její další romantické filmy i vztahy. Jako ve správné pohádce se dočkala Oscara i svatby s tím pravým. A i když se poslední roky věnovala hlavně rodině, hollywoodskou hvězdou zůstává dál.

Psal se rok 1990 a do kin přišla moderní variace na Popelku, kde se do dobrosrdečné prostitutky zamiloval její bohatý klient. Pretty Woman se stala legendou mezi romantickými filmy a její široký úsměv, srdečný smích a rudé lokny si zamilovaly i miliony diváků. Julia Roberts se stala přes noc superhvězdou.

Už rok předtím získala první nominaci na Oscara, ve vedlejší kategorii díky filmu Ocelové magnolie, a neměla špatnou kariéru na někoho, kdo se hned po maturitě přestěhoval do New Yorku pronásledovat svůj herecký sen a čekal jen tři roky, než si ho všimli, konkrétně v roli hubaté servírky v komedii Mystic Pizza.

Ale Pretty Woman proměnila Julii v celebritu, která táhne do kin nezávisle na tom, v čem se zrovna objevuje, a jejíž milenci publikum zajímají ještě víc než její filmografie. Její milostný život ji dlouho udržoval na stránkách novin. Roberts proslula jako ta, co si nevzala Dylana McDermotta, kolegu z Ocelových magnolií, i když s ním byla chvíli zasnoubená. Ta, co si nevzala Kiefera Sutherlanda, kolegu z Hráčů se smrtí, zato ho opustila tři dny před svatbou a ještě s jeho nejlepším přítelem, s nímž pak začala chodit. Ta, co si nevzala Benjamina Bratta, i když s ním strávila skoro čtyři roky. Ta, co neskončila ani s Liamem Neesonem nebo Matthewem Perrym, ale když jí bylo pětadvacet, na 21 měsíců se provdala za o deset let staršího a ošklivějšího zpěváka Lyle Lovetta.

Garry Marshall, režisér Pretty Woman, o ní prohlásil, že je mixem Audrey Hepburn, komičky Lucille Ball a kolouška Bambiho. I tak se stala symbolem hollywoodské krásy a její příliš široká pusa jejím znakem a předností (podobně jako později zadek Jennifer Lopez). Svět sledoval její aféry, nálady, výstupy a filmy, v nichž dokázala často působit jako veselá nedokonalá holka od vedle a které se většinou víc soustředily na ženské obecenstvo, jako hity Notting Hill nebo Svatba mého nejlepšího přítele.

I proto byla vždycky víc miláčkem veřejnosti než miláčkem kritiků, které přesvědčila jenom v hrstce snímků jako Na dotek, zatímco za jiné se dočkala posměchu a za kostýmní Mary Reilly i nominace na Zlatou malinu za nejhorší výkon roku. Ať si ale o jejím herectví myslí kdo chce, co chce, nikdo jí nevezme, že je držitelkou nejslavnější herecké ceny, Oscara. Dostala ho v 33 letech za energické představení Erin Brockovich, zdánlivě obyčejné ženy, která se pustila do boje proti silné velké společnosti znečišťující vodu. Její temperamentní šťastná děkovačka i její elegantní černobílé šaty od Valentina pořád patří k nejpamátnějším částem oscarové historie.

Julia Roberts je prostě ztělesněním hollywoodské pop kultury, čehož dokázala využít i ke svému prospěchu. Po úspěchu Erin Brokovich si jako první žena řekla o dvacetimilionový honorář za jeden film (konkrétně za Úsměv Mony Lisy) a několik let okupovala žebříček nejlépe placených hereček.

Její soukromý život se z telenovely proměnil v pohádku o rodinném štěstí, poté, co si v roce 2002 vzala Dannyho Modera, kameramana, kterého potkala o dva roky dřív na natáčení Mexičana, když ona ještě chodila s Brattem a on byl ženatý s maskérkou. V roce 2004 mu porodila dvojčata, holku a kluka, a o tři roky později dalšího syna a několik let dala logicky přednost rodině před prací. Každý její nový film, jakkoliv jinak nezajímavý jako letošní první, přeplácaná, opulentní Sněhurka, dosud těží z toho, že jeho hvězda je teď vzácná. A přitom pořád žádaná a oblíbená.

Další informace i Julii Roberts:

Její rodiče se rozvedli, když jí byly čtyři roky. Julia a její sestra Lisa putovaly s matkou do Smyrny, zatímco otec a starší bratr Eric zůstali v Atlantě. S bratrem, taky hercem, pak dlouho neměla dobré vztahy. Matka, realitní agentka, se znovu vdala a měla další dceru. Otec, učitel dramatu, zemřel na rakovinu, když bylo Julii deset let.

První hereckou přestávku v jinak stále nabyté kariéře si udělala v letech 1991 až 1993, nedlouho po velmi sledované zrušené svatbě se Sutherlandem.

V roce 2006 debutovala na Broadwayi, ve hře Tři deštivé dny po boku Paula Ruuda a Bradleyho Coopera.

Narodila se 28. října 1967 v Atlantě na jihu USA. Momentálně vyznává hinduismus.

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
04. 04. 2013 Lydia001 Julia (reakcí: 0)
01. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
26. 05. 2012 helenadon elo (reakcí: 0)
21. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
17. 04. 2012 mistrix . (reakcí: 0)
12. 04. 2012 tepito + (reakcí: 0)
08. 04. 2012 manislava julia (reakcí: 0)
08. 04. 2012 Viky17 :-) (reakcí: 0)
06. 04. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
05. 04. 2012 aknela11 Julia (reakcí: 0)
05. 04. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
05. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
05. 04. 2012 Daniela76 Julia Roberts (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 03. 2017 Horoskop Panna

Ukaž, že máš také smysl pro humor a přichystej pro děti i partnera nečekané překvapení. Můžeš naplánovat společnou hr... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist