Femina.cz » Magazín » Celebrity » Jordan Haj: Chci dělat především to, co mě baví

Jordan Haj: Chci dělat především to, co mě baví

Jordan Haj: Chci dělat především to, co mě baví

Magazín: Celebrity | autor: Nikol Kouklová | vydáno 08. 08. 2013

Většinou se o něm píše v souvislosti s Emmou Smetanou, se kterou tvoří pár už více než 5 let. Jordana Haje jste také ale mohli za poslední rok zaznamenat v seriálu Vyprávěj a v seriálu Gympl, kde tvoří pár s Martou Jandovou. Jordan dostal nemalou příležitost i v zahraniční produkci. V našem rozhovoru jsme se především bavili o jeho izraelských kořenech, o umění a samozřejmé o lásce...

Pocházíš z Izraele, proč se tvá rodina přestěhovala právě do Čech?
Já vlastně pocházím z Čech, narodil jsem se v Praze a dětství jsem prožil v Karlových Varech. Z Izraele pochází můj otec a já tam od svých deseti let do svých bezmála devatenácti let žil.

Vyhovuje ti nátura lidí tady v Čechách?
Hodně jsem to řešil čerstvě po návratu z Izraele, jelikož jsem tam prožil celou pubertu, tedy skoro všechen čas, který je člověku dán na to, aby si převzal vzorce chování a vytvořil nějaké návyky, v podstatě celou svojí dospělou osobnost. Izraelci jsou od Čechů asi nejdál jak to jde. Na druhou stranu, žiji tady už pět let a taky jsem o pět let starší. Dospěl jsem k těm banálním zjištěním, jako například, že v kulturách není žádné správně a špatně. Ale já jsem od přírody tolerantní člověk, možná až moc. Mám jasno v tom, co nebudu akceptovat nikdy a nikde na světě. Rasismus, hulvátství vůči ženám, určitá 'malost' a ubohost v chování... Ale toho je dost všude, to není jen o nátuře národa.

Kde se cítíš více doma?
Doma se cítím tam kde jsou lidé, kteří pro mě představují bezpečí a to může být kdekoliv. Zrovna teď je většina těchto lidí tady v Čechách.

S přítelkyní Emmou

To, že jsi čerstvý absolvent DAMU se ví, ale že jsi studoval herectví v Izraeli ví už málokdo. Můžeš porovnat školy, která pro tebe byla herecky přínosnější?
Izrael je stát a především společnost, která je od svého základu v krizi a válce. Vždycky to tak bylo a historicky to je nastavené tak, že ať se stane cokoliv, navždy to tak bude. A to je, ač to zní vskutku morbidně, nejlepší hnojivo pro tvorbu a umění. Nárok na nějaké sdělení je v Izraeli vyšší než kdekoliv jinde a tudíž i výchova herců je směřována k vlastní tvorbě a ne jen interpretaci. Nevidí tam v umění moc rádi lidi, co jen říkají nebo zpívají cizí text, ať už je to sebelíp. Na druhou stranu já byl na DAMU v ročníku, který vedla Eva Salzmannová a to mělo od zábavního herectví bez názoru hodně daleko. Můj učitel herectví je tedy především ona.

Čemu se chceš věnovat více, divadlu, nebo filmu?
Chci a budu dělat především věci, které mi budou připadat smysluplné a které mě budou bavit (smích). Když už je člověk jednou tak nezodpovědný, že se dá na umění a nestuduje něco "perspektivního", měl by to myslím dotáhnout v tom ohledu, že by přinejmenším neměl slevit z myšlenky, že ho jeho profese musí bavit.

Tvá hvězda vylétla za poslední rok hodně vysoko. Jak si vysvětluješ zájem režisérů o tvou osobu?
Nejsem zrovna ten nejstabilnější tvor na světě a obávám se, jestli to při této profesi vůbec jde. Když mám "dobré" období, působí to i na lidi v mém okolí a vzbuzuje to přirozeně zájem o spolupráci více, než když mám ty "ne dobré" období. To se pak můžu tvářit sebevíce suverénně a vždycky to bude z člověka prosakovat, ale to je jen taková teorie (smích). Bilancuji mezi děsivou představou, že je všechno o náhodě a štěstí a mezi povzbudivou vírou... Ale to nemění nic na faktu, že když se chce, tak všechno jde!

Jordan s Emmou

Rýsují se nějaké nabídky do budoucna?
O těch, co se rýsují, mluvit zatím nemohu.

Ty máš doma přítelkyni (Emma Smetana pozn.red.), která se také pohybuje v téhle umělecké sféře. Jste si navzájem oporou, říkáte si vždy ty 'děsivé' pravdy a kritiky ohledně svých výkonů?
Jsme si navzájem jak rádci, tak kritiky. Ona například nedávno začala poprvé v životě zkoušet divadlo a je pro mě samozřejmostí, že se jí pokusím předat vše, co jsem o dělání divadla stihl na DAMU a v praxi zjistit.

Jste spolu, na to že jste tak mladí poměrně dlouhou dobu. Jak si to vysvětluješ?
Milujeme se. A spolu s tím si uvědomujeme, že to samotné nestačí a tak se i chápeme a tolerujeme a vnímáme a dáváme si tu práci učit se žít ve dvou.

Plánuješ jí časem třeba požádat o ruku?
Pokud ano, nebylo by nejšikovnější, aby se to dozvěděla z rozhovoru (smích).

Chystáte se spolu ještě někam na dovolenou?
Byli jsme před měsícem v Itálii a na podzim bychom se rádi podívali do Ameriky, kde jsme ani jeden z nás zatím nebyli.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
03. 11. 2013 misule14 .. (reakcí: 0)
14. 09. 2013 martinnatr . (reakcí: 0)
13. 08. 2013 Nora * (reakcí: 0)
11. 08. 2013 Fabi Jordan Haj (reakcí: 0)
11. 08. 2013 Princezna .. (reakcí: 0)
08. 08. 2013 Veva JH (reakcí: 0)
08. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
08. 08. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
08. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

20. 01. 2017 Horoskop Beran

Přecitlivělé nervy tě potrápí již od časného rána, pocit, že se celý svět spiknul proti tobě, bude tak silný, že nebu... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Skvělý den naplněný radostnými událostmi a pocity, můžeš se těšit na skvělou spolupráci s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka nebo Štíra. Ty, která toužíš po lásce a...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist