Femina.cz » Magazín » Celebrity » Jessica Biel: Dívka z mužských snů

Jessica Biel: Dívka z mužských snů

Jessica Biel: Dívka z mužských snů

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 28. 08. 2012

Od doby, kdy se objevila polonahá na obálce časopisu pro muže, stala se zhmotněním klukovských snů. A ty snoubenka Justina Timberlakea nezávisle na své touze dokázat i své herecké kvality stále plní, jako pravidelná účastnice akčních filmů.

Toho polonahého focení pro časopis Gear v sedmnácti letech Jessica později litovala. „Chtěla jsme lidi potěšit a přerostlo mi to přes hlavu. Moji rodinu to ponížilo.“ Nicméně nebyl lepší způsob, jak se tehdy rychle a navždy zbavit nálepky slušňačky, kterou získala v seriálu Sedmé nebe, kde hrála dceru pastora. Akorát, že místo nálepky hodné holky se na ni přilepila image akční baby.

Za to nemohly jen ty fotky, ale i účast ve filmech jako Texaský masakr motorovou pilou, kde Biel utíkala před brutálním vrahem v šortkách a dámském tílku. A role zabíječky upírů v Blade: Trinity, vojačky s traumatem z války v Zemi zatracených a pilotky bojového tryskáče v Stealth. Těmito party si rodačka z Minnesoty, která vyrostla v Coloradu, splnila jeden z dětských snů, kdy jako nadšená sportovkyně obdivovala fotbalistku Miu Hamm a chtěla mít svalnatá stehna a vypracované paže.

Snu o kariéře uznávané charakterní herečky se zatím jenom dotkla. To když v roce 2006 odložila upnuté kalhoty, navlékla korzet a aspoň na chvíli okouzlila recenzenty jako emancipované vévodkyně v kouzelnické romanci z mocnářské Vídně Iluzionista. Roli vedle Edwarda Nortona a Paula Giamattiho jí dát původně ani nechtěli. „Velmi dlouho si o mně nikdo nemyslel, že bych měla ve světě filmu nějakou kredibilitu. V tomhle byznysu se každý dennodenně prodírá bažinou přesvědčování, že za to stojí, ať mu uvěří a zkusí ho. Takhle se cítím neustále,“ komentovala boj se škatulkováním.

Bojovat musí pořád. „Jsem odhodlaná nebýt jen novou hollywoodskou akční holkou. Můžu nabídnout víc,“ prohlašuje sice se zápalem, ale ve filmech pořád ještě nejčastěji běhá a střílí jako neohrožená sekundantka akčních hrdinů, momentálně v novém Total Recallu. Dráhu její kariéry zatím nevychýlilo ani těch pár ambicióznějších menších projektů, i proto, že se zatím netrefila do žádného, který by prorazil. Jestli její fanoušci znají třeba drama Powder Blue, které se ani nedočkalo širší distribuce, tak proto, že tam hrála striptérku.

Ve třiceti letech tak mezi její největší ocenění pořád patří titul Nejvíc sexy žena roku od časopisu Esquire a dvě nominace na MTV Movie Award, k nim má ovšem i dvě nominace na anti-cenu Zlatou malinu. A žádný její film ji neproslavil tolik jako role přítelkyně a nyní i snoubenky Justina Timberlakea, s nímž se dala dohromady v roce 2007, po vztazích s hercem Chrisem Evansem a sportovcem Derekem Jeterem.

Aspoň ale Jessica dělá to, co ji baví a čemu se začala věnovat už jako malá. Na televizi se starší dítě duchovní léčitelky a podnikatele nesmělo moc dívat, předvádět na jevišti v muzikálech jí ale dovolili už v devíti letech. Pak zkusila modeling, díky němuž vyhrála stipendium na hereckou školu, kde ji objevil její první manažer. Před kamerou stála poprvé už v jedenácti v reklamě na chipsy, první pořádnou roli, rebelující dcery ve filmu Uleeovo zlato, dostala přímo od Petera Fondy. Kvůli herectví se nakonec vzdala po třech semestrech studia na univerzitě v Massachusetts a odložila i touhu zahrát si v muzikálu na Broadwayi. Její pěvecký talent je další věc, kterou zatím film trestuhodně opomíjí.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
09. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
07. 10. 2012 forjames kráska (reakcí: 0)
30. 09. 2012 Henryika Jessica Biel (reakcí: 0)
11. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
31. 08. 2012 manislava jessica (reakcí: 0)
29. 08. 2012 nairi Jessica Biel (reakcí: 0)
28. 08. 2012 Daniela76 Jessica Biel (reakcí: 1)
28. 08. 2012 pepina . (reakcí: 1)
28. 08. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
28. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 03. 2017 Horoskop Váhy

Dnešní den bude ve znamení oslav. Podaří se ti zdárně dotáhnout do konce projekt, potkáš se s dávno zapomenutou kamar... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist