Femina.cz » Magazín » Celebrity » Javier Bardem – Citlivý milovník i sexy macho

Javier Bardem – Citlivý milovník i sexy macho

Javier Bardem – Citlivý milovník i sexy macho

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 31. 01. 2011

Nejslavnější španělský herec současnosti, který si vzal nejslavnější španělskou herečku současnosti, je přitažlivý chlap i vynikající herec.

Věří víc v Al Pacina než v Boha. Vyrostl totiž sice v katolickém Španělsku, ale taky ve filmařské rodině. Matka i starší bratr a sestra jsou herci, strýc byl režisér, na jehož jméno byste narazily v každém přehledu historie španělského filmu. Volba povolání byla tedy pro Javiera jasná? Ne úplně. Než se podvolil tomu, že bude následovat geny, zkoušel to jako malíř, spisovatel, stavební dělník a prý někdy pro peníze udělal i striptýz. Jistě mu dobře zaplatili.

Jako živočišný sexy macho se proslavil pak i pro větší publikum, než co se vejde od jednoho klubu. Díky erotikou nabitým filmům Bigase Luny jako Šunka šunka, kde se mimochodem seznámil s tehdy 18letou Penélope Cruz. Hrál taky u dalšího, ještě slavnějšího domácího režiséra Pedra Almodóvara.

Co se týče jeho kariéry, má jedno přání: „Chtěl bych, až budu starý, shromáždit všechny své postavy v jedné místnosti a uvědomit si, že se spolu nemůžou bavit, protože nemají nic společného.“ Takže hraje kde co: kvadroplegika bojujícího za právo na důstojnou smrt (Hlas moře), kubánského homosexuálního básníka pronásledovaného režimem (Než se setmí) nebo nelidského vraha s děsivým účesem a ještě děsivější jateční pistolí (Tahle země není pro starý). Za Než se setmí dostal jako první španělský herce v historii nominaci na Oscara, za Tahle země není pro starý Oscara jako první španělský herec vyhrál.I díky této sošce má teď Bardem pověst herce, co dokáže cokoliv (snad jen kromě role stárnoucího milovníka se směšným make-upem v trapně nepovedené adaptaci Láska za časů cholery). Dokáže i získat nominaci na Oscara za zcela španělsky mluvenou roli v mexicko-španělském krimi dramatu Biutiful. To tenhle týden přijde do našich kin a stojí za vidění jenom kvůli Bardemovi.

Točit s ním chtějí všichni, Miloš Forman (Goyovy přízraky) i Woody Allen. U jeho ironické komedie Vicky Cristina Barcelona se opět potkal s kolegyní Penélope Cruz a už se od ní neodloučil. A asi dlouho ani neodloučí, když se v červenci vzali a nedávno přivedli na svět syna. V jednačtyřiceti je Javier Bardem na vrcholu.Další zajímavosti o Javieru Bardemovi:

Narodil se na Kanárských ostrovech.

Anglicky se naučil do své bývalé dlouholeté přítelkyně překladatelky. 

V mládí hrál rugby a dotáhl to až do španělského národního týmu.

Svého Oscara při děkovačce věnoval nejdřív matce, pak všem španělským hercům a nakonec celému Španělsku. Roli vraha v Tahle země není pro starý přitom nechtěl přijmout, protože mu připadalo, že se na ni nehodí. Bratři Coenové to naštěstí odhadli lépe.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
19. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
05. 09. 2011 Lydia001 Javier (reakcí: 0)
10. 08. 2011 Zuzana2403 Javier Bardem (reakcí: 0)
07. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
08. 07. 2011 Lafik Javier (reakcí: 0)
02. 03. 2011 Lucka258 .. (reakcí: 1)
22. 02. 2011 fanda:) jablko nepada daleko od stromu (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist