Femina.cz » Magazín » Celebrity » Isla Fisher: Žena, která si vzala bláznivého Borata

Isla Fisher: Žena, která si vzala bláznivého Borata

Isla Fisher: Žena, která si vzala bláznivého Borata

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 23. 10. 2012

Která žena měla tolik smyslu pro humor, aby si vzala Sachu Barona Cohena, tvůrce nehorázných komedií jako Borat nebo Diktátor? Roztomilá Australanka, která se sama specializuje na komedii.

Jako teenagerka vydala dva romány pro své vrstevníky, o talentovaných holkách, které se snaží proslavit. Sama tohle téma dobře znala. Se světem showbyznysu se setkala už když jí bylo dvanáct a dostala roli v reklamě. Líbil se jí. V osmnácti se chytla v australské soap opeře Home and Away, v níž začínali i Heath Ledger nebo Naomi Watts. „Bylo to jako být ba praxi. Některé ty dialogy byly tak směšné, že jste museli opravdu těžce pracovat na tom, abyste je řekli nějak uvěřitelně,“ vzpomínala později.

Opravdovou slávu ale zažila, až když v roce 2005 měla premiéru komedie Nesvatbovi, kde hrála sexem posedlou sestru hlavní hrdinky. Film s Owenem Wilsonem vydělal přes 200 milionů dolarů a Isla za něj vyhrála cenu MTV. „Pak jsem měla tolik příležitostí,“ potvrzuje herečka. Ony příležitosti se týkaly hlavně dalších amerických romantických komedií. Z nich asi nejlepší je Určitě, možná vedle Ryana Reynoldse, a pro Fisher nejvýznamnější Báječný svět shopaholiků vedle Hugha Dancyho, protože tam měla poprvé hlavní roli. S Johnny Deppem se setkala aspoň jako dabérka u filmu Rango.


U nás v kinech je právě k vidění jako zfetovaná blbá kráska ve svatební veselohře Holky na tahu. Ke komice Isla tíhla odjakživa. Dokonce i studovala na prestižní pařížské škole pro klauny a mimy Jacques Lecoq International School of Theatre. Komika si taky vzala. Jmenuje se Sacha Baron Cohen a my ho známe jako představitele Borata, Bruna nebo Diktátora. Mají spolu dvě dcerky, pětiletou a dvouletou, a v roce 2010 se v Paříži vzali, poté co Isla konvertovala k judaismu. Na jejich obřadu bylo jen šest hostů.

Cohen a Fisher jsou totiž známí tím, jak moc si své soukromí střeží. Něco z jejího osobního života ale přece jenom víme. Třeba že se narodila v únoru 1976 skotským rodičům v Ománu, kde zrovna její otec pracoval jako bankéř pro OSN. Její matka psala romány a vychovávala pět dětí, kromě Isly samé kluky. Když bylo dívce šest, rodina se přestěhovala do australského Perthu. Na dětství tam herečka vzpomíná ráda, jako na velmi venkovní život.V 21 letech odjela do Evropy, potkala tam Cohena a nakonec potkala i svou kariéru. Během čekání jí právě budoucí manžel dodával sebevědomí. „Na konkurzech jsem nevzbuzovala moc nadšené reakce. Pak mi Sacha řekl: jsi ta nejzábavnější holka, co znám. Měla bys točit komedie. A řekla jsem si, že to je inspirující, když mi to řekl nejzábavnější muž na světě,“ vyprávěla Isla. A tak teď sympatickou zrzku potkáváme v kinech v komediích. Brzo se ale ukáže i v dramatu, jako milenka Joela Edgertona v nové adaptaci Velkého Gatsbyho.

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
28. 10. 2012 manislava borat (reakcí: 0)
24. 10. 2012 Daniela76 Isla Fisher (reakcí: 0)
24. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)
24. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 10. 2012 giudi legrace (reakcí: 0)
23. 10. 2012 forjames ... (reakcí: 0)
23. 10. 2012 pepina . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 10. 2016 Horoskop Blíženec

Začni se trošku více starat o své tělo. Zapomínáš nejen na pitný režim, ale také na pohyb a začíná to být znát. Zkus ... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist