Femina.cz » Magazín » Celebrity » Hrdinové nejen na plátně: Hvězdy, které skutečně zachránily životy!

Hrdinové nejen na plátně: Hvězdy, které skutečně zachránily životy!

Hrdinové nejen na plátně: Hvězdy, které skutečně zachránily životy!

Magazín: Celebrity | autor: Nataša Slánská | vydáno 08. 06. 2012

Sníte o tom, že omdlíte v neznámém městě a fešák Matthew McConaughey vás přivede k vědomí dýcháním z úst do úst? Nemusí zůstat jen při vaší fantazii. Hollywoodské hvězdy se nebrání pomoci, kde je potřeba.

Šarmantní Patrick Dempsey, známý ze seriálu Chirurgové, si nedávno zahrál na anděla první pomoci i v reálném životě, když byl svědkem automobilové nehody poblíž svého domu v Malibu. Mladý řidič zůstal uvězněn za volantem poté, co se jeho auto převrátilo na střechu, a ztrácel vědomí, duchapřítomný Patrick ho však z vozidla vyprostil a přivolal ambulanci. Mladík naštěstí vyvázl jen s otřesem mozku a poraněním oka.

Kanadský herec Ryan Gosling zareagoval v pravý čas, aby zachránil zdraví a možná i život britské novinářce v New Yorku. Angličanka zapomněla, že se v Americe jezdí na opačné straně vozovky, dívala se na špatnou stranu a chystala se vkročit do silnice přímo pod kola projíždějícího taxíku. Filmový hrdina ji naštěstí na poslední chvíli strhl zpátky. "Ryan Gosling mi před chvílí doslova zachránil život," svěřila se rozechvělá novinářka přátelům na Twitteru.

Další příběhy jsou staršího data, ale určitě stojí za připomenutí. Hrdinný boj s ohnivými plameny nemusí být jen záležitostí mužů, jak dokázala půvabná herečka Kate Winslet na dovolené v Karibiku. Když do ubytovacího zařízení jedné noci udeřil blesk a způsobil požář, Kate nemyslela jen na vlastní záchranu a z hořící budovy vynesla devadesátiletou ženu, údajně matku miliardáře Richarda Bransona.

Nestárnoucí Indiana Jones Harrison Ford se v roce 2001 podílel na akci jak vystřižené z dobrodružného filmu. V Národním parku Yellowstone pátral jako pilot záchranářské helikoptéry po pohřešovaném 13letém chlapci - a také ho osobně našel a dopravil domů.

Ani slavný Arnold Schwarzenegger nemá svaly jen tak na ozdobu. Během dovolené na havajském ostrovu Maui prý zachránil muže, který se topil asi sto metrů od břehu. Zdatný plavec Arnold se vrhl do vln a tonoucího přitáhl na bezpečnou souš.

Jak asi chutná polibek od idola Matthewa McConaugheye? Jedna dáma na filmovém festivalu v Torontu to kdysi náhodně vyzkoušela. Po záchvatu upadla do bezvědomí a Matthew ji oživil dýcháním z úst do úst. Na tuhle první pomoc dotyčná určitě nikdy nezapomene... a ještě o ní bude jednoho dne vyprávět svým vnoučatům.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 06. 2012 nairi slavni a zachrana (reakcí: 0)
13. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
11. 06. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
09. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 1)
09. 06. 2012 Daniela76 Hrdinové (reakcí: 0)
09. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
08. 06. 2012 pepina . (reakcí: 3)
08. 06. 2012 helenadon don (reakcí: 2)
08. 06. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

01. 03. 2017 Horoskop Váhy

Volný večer tě bude lákat prolenošit, ale partner bude chtít vyrazit za sportem. Jednou mu zkus také dopřát to, co si... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist