Femina.cz » Magazín » Celebrity » Hrdinové nejen na plátně: Hvězdy, které skutečně zachránily životy!

Hrdinové nejen na plátně: Hvězdy, které skutečně zachránily životy!

Hrdinové nejen na plátně: Hvězdy, které skutečně zachránily životy!

Magazín: Celebrity | autor: Nataša Slánská | vydáno 08. 06. 2012

Sníte o tom, že omdlíte v neznámém městě a fešák Matthew McConaughey vás přivede k vědomí dýcháním z úst do úst? Nemusí zůstat jen při vaší fantazii. Hollywoodské hvězdy se nebrání pomoci, kde je potřeba.

Šarmantní Patrick Dempsey, známý ze seriálu Chirurgové, si nedávno zahrál na anděla první pomoci i v reálném životě, když byl svědkem automobilové nehody poblíž svého domu v Malibu. Mladý řidič zůstal uvězněn za volantem poté, co se jeho auto převrátilo na střechu, a ztrácel vědomí, duchapřítomný Patrick ho však z vozidla vyprostil a přivolal ambulanci. Mladík naštěstí vyvázl jen s otřesem mozku a poraněním oka.

Kanadský herec Ryan Gosling zareagoval v pravý čas, aby zachránil zdraví a možná i život britské novinářce v New Yorku. Angličanka zapomněla, že se v Americe jezdí na opačné straně vozovky, dívala se na špatnou stranu a chystala se vkročit do silnice přímo pod kola projíždějícího taxíku. Filmový hrdina ji naštěstí na poslední chvíli strhl zpátky. "Ryan Gosling mi před chvílí doslova zachránil život," svěřila se rozechvělá novinářka přátelům na Twitteru.

Další příběhy jsou staršího data, ale určitě stojí za připomenutí. Hrdinný boj s ohnivými plameny nemusí být jen záležitostí mužů, jak dokázala půvabná herečka Kate Winslet na dovolené v Karibiku. Když do ubytovacího zařízení jedné noci udeřil blesk a způsobil požář, Kate nemyslela jen na vlastní záchranu a z hořící budovy vynesla devadesátiletou ženu, údajně matku miliardáře Richarda Bransona.

Nestárnoucí Indiana Jones Harrison Ford se v roce 2001 podílel na akci jak vystřižené z dobrodružného filmu. V Národním parku Yellowstone pátral jako pilot záchranářské helikoptéry po pohřešovaném 13letém chlapci - a také ho osobně našel a dopravil domů.

Ani slavný Arnold Schwarzenegger nemá svaly jen tak na ozdobu. Během dovolené na havajském ostrovu Maui prý zachránil muže, který se topil asi sto metrů od břehu. Zdatný plavec Arnold se vrhl do vln a tonoucího přitáhl na bezpečnou souš.

Jak asi chutná polibek od idola Matthewa McConaugheye? Jedna dáma na filmovém festivalu v Torontu to kdysi náhodně vyzkoušela. Po záchvatu upadla do bezvědomí a Matthew ji oživil dýcháním z úst do úst. Na tuhle první pomoc dotyčná určitě nikdy nezapomene... a ještě o ní bude jednoho dne vyprávět svým vnoučatům.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 06. 2012 nairi slavni a zachrana (reakcí: 0)
13. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
11. 06. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
09. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 1)
09. 06. 2012 Daniela76 Hrdinové (reakcí: 0)
09. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
08. 06. 2012 pepina . (reakcí: 3)
08. 06. 2012 helenadon don (reakcí: 2)
08. 06. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 01. 2017 Horoskop Lev

Nepouštěj se do žádných obchodů ani se nesnaž uzavírat důležité smlouvy, pokud tě snad napadne vzít si úvěr od pochyb... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist