Femina.cz » Magazín » Celebrity » Helen Mirren otevřeně o bouřlivém mládí

Helen Mirren otevřeně o bouřlivém mládí

Helen Mirren otevřeně o bouřlivém mládí

Magazín: Celebrity | autor: Korzo | vydáno 04. 09. 2008

Helen Mirren (63), představitelka Královny ve stejnojmenném snímku, se přiznala, že jako mladá herečka na večírcích požívala kokain.


Říká, že tuto drogu užívala ráda, ale přestala kvůli jednomu nacistickému válečnému zločinci.

"Když jsem byla mladá, občas jsem si dala jointa. Také jsem brala kokain. Milovala jsem to. Nikdy jsem to nepřeháněla, jen jsem si tak občas šňupla na večírku. Nechala jsem toho, když na počátku 80. let chytili Klause Barbieho, řezníka z Lyonu. On totiž žil v Jižní Americe jako kokainový baron. Od té doby jsem se kokainu nedotkla. Nějak mi konečně došlo, jak strašná je síť, která stojí za tím, že se kokain vůbec dostane na nějaký anglický večírek," odpověděla Dame Helen na otázku, zda někdy užívala zakázané drogy.

Dame Helen, která vyhrála Oscara za roli Alžběty II. ve filmu Královna, řekla, že také zkoušela marihuanu a LSD. "Marihuanu jsem nesnášela. Byla jsem z ní paranoidní a nešťastná."

"Když jsem šla studovat do Londýna, byla jsem velmi naivní. Zjistila jsem, že chlapi jsou strašní, hrubí a agresivní. Hledala jsem lásku a narážela na tyhle stvůry," říká o svém mládí, době, kdy přišla do Londýna.

Jak uvádí list Daily Mirror, herečka také uvedla, že byla několikrát na schůzce znásilněna.
"Ano, stalo se mi to několikrát. Ne za pomoci nějakého hrubého násilí, ale chlapík se se mnou prostě zamkl do pokoje a přinutil mne mít s ním sex proti mé vůli. Dnešní holky se za sebe umí poprat. Já jsem byla zdvořilá a neměla jsem odvahu mužskému říct, aby si dal pohov. Přála bych si, abych tehdy měla ve svém arzenálu pár rázných slov," řekla Mirrenová.

Na otázku, proč tyto incidenty nenahlásila, Dame Helen říká: "V té době to prostě nešlo. Když žena z vlastní vůle skončila u muže v ložnici, pak nahá..."

Helen Mirren má za to, že za to mohlo to, jak vypadala. "Vždycky jsem měla velká prsa a blond vlasy. To může být i nevýhoda. Lidé si pak nemyslí, že máte něco i v hlavě. Chovají se k vám přezíravě a urážlivě. Jednou jsem si vlasy obarvila na hnědo a měla jsem pocit, že mne lidé lépe berou, ne jen jako blondýnu se čtyřkami."

Dame Helen se s královnou, kterou hrála ve filmu, konečně setkala letos na dostizích v Ascotu. Říká o tom: "Je to fantastická žena, které se podařilo něco ohromného. Nikdy neztloustla, nezačala trpět anorexií, nezbláznila se... když jsme se setkaly, řekla ´Dobrý den, velmi ráda vás poznávám.´ No a to bylo vše."

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
06. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
12. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 03. 2011 betha .. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist