Femina.cz » Magazín » Celebrity » Ewa Farna chce být právničkou a opouští Čechy

Ewa Farna chce být právničkou a opouští Čechy

Ewa Farna chce být právničkou a opouští Čechy

Magazín: Celebrity | autor: Nataša Slánská | vydáno 12. 09. 2012

Mladá zpěvačka Ewa Farna dává sbohem Praze a vyráží do Varšavy. Čeká ji tam studium právnické fakulty a tréning nových hudebních talentů v soutěži Válka hlasů. V Čechách tak o ní uslyšíme méně.

Ačkoli má Ewa Farna české občanství, hlásí se k polské národnosti a jako
Polku ji vnímají i naši severní sousedé. "V Polsku mě považují za domácí zpěvačku," přiznala mladá studentka s tím, že jí polština připadá více zpěvná. Na český jazyk ale nezanevře. V současné době připravuje album v obou jazycích, které vyjde v Čechách i v Polsku ve stejný den.

Příštích několik let přitom stráví převážně ve Varšavě, kde bude studovat práva. "Dostala jsem se, a to je pro mě impulz k tomu, abych studovala," uvedla zpěvačka. Právnický obor ji prý odjakživa přitahoval, a navíc jí pomůže k tomu, aby se lépe orientovala v autorském právu a ve smlouvách, které podepisuje s hudebními koncerny.

Kromě toho ji v Polsku čeká i spousta práce. V první řadě to bude televizní soutěž Válka hlasů, v níž se utkají týmy z různých polských regionů, vedené hudebními osobnostmi. Sama Ewa se ujme skupiny z města Sosnowiec.

Polsko bude nakonec Ewě možná vyhovovat víc. Poláci podle ní více sledují zahraniční trendy, jejich hudební scéna není tak uzavřená jako česká. "Není to taková ta česká hudební kultura, jako rokenrol Kabátů nebo folkaři Tomáš Klus a Jarek Nohavica," podotkla. Navíc je jí blízké katolické náboženství, které v Polsku zaujímá dominantní postavení.

Ani Ewa ovšem není žádný svatoušek, jak potvrdila po oslavě maturity řízením pod vlivem alkoholu. Za hrozivě vyhlížející nehodu musela zaplatit pokutu 35 tisíc korun a dva roky nesmí za volant. "Odvolávat se nebudu, trest beru," prohlásila Farna, která už veřejně děkovala Bohu, že bouračku přežila ve zdraví.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
05. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
30. 09. 2012 forjames ... (reakcí: 0)
30. 09. 2012 rysisnula Farna (reakcí: 0)
28. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
17. 09. 2012 manislava ewa farna (reakcí: 0)
15. 09. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
12. 09. 2012 pepina . (reakcí: 0)
12. 09. 2012 Daniela76 Ewa Farna (reakcí: 0)
12. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
12. 09. 2012 wrazedkyne ... (reakcí: 0)
12. 09. 2012 lucik21 ... (reakcí: 4)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

22. 10. 2016 Horoskop Panna

Vztah se zdá už není co býval a ty to velmi těžce neseš. Pokud však partner neslyší nebo slyšet nechce a problémy nec... Celý horoskop

Karta dne

Deset pohárů
Pokud toužíš po lásce, přátelství nebo bys ráda poznala nové lidi, kteří sdílejí stejné zájmy jako ty, tak věř, že máš skvělou příležitost. Nejen, že se díky skvělým k...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Módní policie

TOPlist