Femina.cz » Magazín » Celebrity » Emma Watson: Hermiona i mimo plátno

Emma Watson: Hermiona i mimo plátno

Emma Watson: Hermiona i mimo plátno

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 13. 07. 2011

Od devíti let žije pod dohledem médií, na rozdíl od jiných dětských hvězdiček ale své slavné dospívání zvládla bez poklesků a skandálů. Stala se tak svým způsobem stejným vzorem slušné chytré holky jako Hermiona Grangerová.

Sama Emma Watson ví, že má se nejlepší kamarádkou Harry Pottera dost společného, a i proto se jí tak dobře hrála. „Mám k ní opravdu blízký vztah. Jako bych přesně věděla, kdo je. Jako já je velmi loajální, odhodlaná, taky je velmi inteligentní a má hodně kamarádů kluků, jako já. Její dychtivost mít vždy připravenou tu správnou odpověď, ta mi je rozhodně taky podobná, jsem perfekcionistka,“ prozradila na sebe herečka.

A jako Hermiona, ani Emma nevyhledává hlučnou zábavu. Když zrovna netočila, radši studovala. Na střední školu chodila v Oxfordu, kam se teď na podzim chystá i na jeden „výjezdní“ rok, v rámci svého studia na prestižní americké Brown University, kde se vzdělává v anglické literatuře.

Emma nikdy neměla potřebu rebelovat proti svému image slušné holčičky, ostatně její dlouhodobý kontrakt s producenty Harry Pottera jí to ani nedovoloval. Nemohla si ani ostříhat vlasy, jak chtěla, a tak spořádaně čekala, než skončí natáčení druhých Relikvií smrti, a teprve pak si zkusila krátký účes, o němž snila od šestnácti.

O jejím viditelné úpravě vlasů se pak hodně psala, i proto, že Emma Watson se zatím stala i módní ikonou. Jako modelka spolupracovala s Chanel nebo Burberry. Stala se i kreativní poradkyní pro značku People Tree, fairtradeové oblečení pro mladé. Na této zakázce pracovala zadarmo, ostatně charitu si může dovolit. Už v devatenácti ji časopis Forbes vyhlásil za nejlépe placenou herečku v Hollywoodu.

Jestli ale herečkou zůstane, to si zatím dvacetiletá Angličanka není úplně jistá. „Žiju plný život i mimo Pottera a nepotřebuju být slavná,“ říká. Nicméně nedávno natočila film My Week with Marylin, příběh setkání Marylin Monroe a Laurence Oliviera, kde dostala vedlejší roli kostymérky. A čeká i na premiéru romantického dramatu The Perks of Being a Wallflower, kde hraje studentku, která nesmělému prvákovi představí svět sexu, drog a komplikovaných vztahů.

Jestli se rozhodne s herectvím pokračovat, ráda by dopadla podobně jako Natalie Portman, „protože ona taky začala mladá a svou kariéru zvládla s půvabem a důstojně,“ myslí si Emma. Kdo by jí takový osud nepřál?

Zajímavosti o Emmě Watson:

Narodila se jako Emma Charlotte Duerre Watson v dubnu 1990 v Paříži. Když jí bylo pět, její rodiče se rozvedli a Emma se s matkou a mladším bratrem přestěhovala do Oxfordshiru. Matka i otec si založili další rodiny a nyní má Emma ještě pět nevlastních sourozenců.

Že chce hrát, prý věděla už od šesti let. Jako dítě už proto studovala zpěv, tanec a hraní.

Během natáčení prvních dvou filmů o Harry Potterovi se jí hodně líbil Tom Felton, který hrál Draca Malfoye. „Byl to první kluk, do kterého jsem byla zakoukaná. On to ví. Jsem teď dobří kamarádi a pořád se tomu smějeme.“

Další články z rubriky

Komentáře (17)

Datum Autor Nadpis
14. 11. 2011 gambis jj (reakcí: 0)
21. 08. 2011 mimirambo Emma (reakcí: 0)
01. 08. 2011 WhiteBEATRIZ respond this topic (reakcí: 0)
29. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
26. 07. 2011 kralicek Emma (reakcí: 0)
18. 07. 2011 Lafik Emma (reakcí: 0)
18. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 07. 2011 pegonela Velice (reakcí: 0)
14. 07. 2011 barymc emma (reakcí: 0)
14. 07. 2011 diesonne Emma (reakcí: 0)
13. 07. 2011 Zuzana2403 Emma (reakcí: 1)
13. 07. 2011 weronika9 Emma (reakcí: 1)
13. 07. 2011 svesticka1234 ema (reakcí: 0)
13. 07. 2011 Daniela76 Hermiona (reakcí: 1)
13. 07. 2011 aduja Hermiona i mimo plátno (reakcí: 0)
13. 07. 2011 LaDona emma (reakcí: 0)
13. 07. 2011 AlexandraAlexis ♥♥ (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 03. 2017 Horoskop Panna

Ukaž, že máš také smysl pro humor a přichystej pro děti i partnera nečekané překvapení. Můžeš naplánovat společnou hr... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist