Femina.cz » Magazín » Celebrity » Emma Watson: Hermiona i mimo plátno

Emma Watson: Hermiona i mimo plátno

Emma Watson: Hermiona i mimo plátno

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 13. 07. 2011

Od devíti let žije pod dohledem médií, na rozdíl od jiných dětských hvězdiček ale své slavné dospívání zvládla bez poklesků a skandálů. Stala se tak svým způsobem stejným vzorem slušné chytré holky jako Hermiona Grangerová.

Sama Emma Watson ví, že má se nejlepší kamarádkou Harry Pottera dost společného, a i proto se jí tak dobře hrála. „Mám k ní opravdu blízký vztah. Jako bych přesně věděla, kdo je. Jako já je velmi loajální, odhodlaná, taky je velmi inteligentní a má hodně kamarádů kluků, jako já. Její dychtivost mít vždy připravenou tu správnou odpověď, ta mi je rozhodně taky podobná, jsem perfekcionistka,“ prozradila na sebe herečka.

A jako Hermiona, ani Emma nevyhledává hlučnou zábavu. Když zrovna netočila, radši studovala. Na střední školu chodila v Oxfordu, kam se teď na podzim chystá i na jeden „výjezdní“ rok, v rámci svého studia na prestižní americké Brown University, kde se vzdělává v anglické literatuře.

Emma nikdy neměla potřebu rebelovat proti svému image slušné holčičky, ostatně její dlouhodobý kontrakt s producenty Harry Pottera jí to ani nedovoloval. Nemohla si ani ostříhat vlasy, jak chtěla, a tak spořádaně čekala, než skončí natáčení druhých Relikvií smrti, a teprve pak si zkusila krátký účes, o němž snila od šestnácti.

O jejím viditelné úpravě vlasů se pak hodně psala, i proto, že Emma Watson se zatím stala i módní ikonou. Jako modelka spolupracovala s Chanel nebo Burberry. Stala se i kreativní poradkyní pro značku People Tree, fairtradeové oblečení pro mladé. Na této zakázce pracovala zadarmo, ostatně charitu si může dovolit. Už v devatenácti ji časopis Forbes vyhlásil za nejlépe placenou herečku v Hollywoodu.

Jestli ale herečkou zůstane, to si zatím dvacetiletá Angličanka není úplně jistá. „Žiju plný život i mimo Pottera a nepotřebuju být slavná,“ říká. Nicméně nedávno natočila film My Week with Marylin, příběh setkání Marylin Monroe a Laurence Oliviera, kde dostala vedlejší roli kostymérky. A čeká i na premiéru romantického dramatu The Perks of Being a Wallflower, kde hraje studentku, která nesmělému prvákovi představí svět sexu, drog a komplikovaných vztahů.

Jestli se rozhodne s herectvím pokračovat, ráda by dopadla podobně jako Natalie Portman, „protože ona taky začala mladá a svou kariéru zvládla s půvabem a důstojně,“ myslí si Emma. Kdo by jí takový osud nepřál?

Zajímavosti o Emmě Watson:

Narodila se jako Emma Charlotte Duerre Watson v dubnu 1990 v Paříži. Když jí bylo pět, její rodiče se rozvedli a Emma se s matkou a mladším bratrem přestěhovala do Oxfordshiru. Matka i otec si založili další rodiny a nyní má Emma ještě pět nevlastních sourozenců.

Že chce hrát, prý věděla už od šesti let. Jako dítě už proto studovala zpěv, tanec a hraní.

Během natáčení prvních dvou filmů o Harry Potterovi se jí hodně líbil Tom Felton, který hrál Draca Malfoye. „Byl to první kluk, do kterého jsem byla zakoukaná. On to ví. Jsem teď dobří kamarádi a pořád se tomu smějeme.“

Další články z rubriky

Komentáře (17)

Datum Autor Nadpis
14. 11. 2011 gambis jj (reakcí: 0)
21. 08. 2011 mimirambo Emma (reakcí: 0)
01. 08. 2011 WhiteBEATRIZ respond this topic (reakcí: 0)
29. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
26. 07. 2011 kralicek Emma (reakcí: 0)
18. 07. 2011 Lafik Emma (reakcí: 0)
18. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 07. 2011 pegonela Velice (reakcí: 0)
14. 07. 2011 barymc emma (reakcí: 0)
14. 07. 2011 diesonne Emma (reakcí: 0)
13. 07. 2011 Zuzana2403 Emma (reakcí: 1)
13. 07. 2011 weronika9 Emma (reakcí: 1)
13. 07. 2011 svesticka1234 ema (reakcí: 0)
13. 07. 2011 Daniela76 Hermiona (reakcí: 1)
13. 07. 2011 aduja Hermiona i mimo plátno (reakcí: 0)
13. 07. 2011 LaDona emma (reakcí: 0)
13. 07. 2011 AlexandraAlexis ♥♥ (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

23. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes se raději nepouštěj do žádných sporů, raději ustup a odejdi. Malé nedorozumění se totiž může zvrtnout v pořádnou... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist