Femina.cz » Magazín » Celebrity » Dům, kde zemřela Marilyn Monroe

Dům, kde zemřela Marilyn Monroe

Dům, kde zemřela Marilyn Monroe

Magazín: Celebrity | autor: Sabrina Harisová | vydáno 26. 10. 2012

Tato hvězda stříbrného plátna stále fascinuje miliony lidí po celém světě i padesát let po své smrti. A nejen ona. I dům, kde strávila svou poslední noc, láká fanoušky, hledače senzací i ty, kteří stále věří, že si smrt Marilyn někdo objednal.

Marilyn Monroe byla americká herečka a zpěvačka, jejímž poznávacím znakem byla platinová blond, výrazné rudé rty a sexy křivky. Byla obsazována do rolí naivních blondýnek, což jí vyneslo obrovskou slávu, na druhou stranu to byly právě tyto role, kterým se na sklonku života snažila bránit.

Pátého srpna to bylo právě padesát let, kdy Marilyn Monroe ve svém domě v Brentwoodu vydechla naposledy. Ihned po tom, co se ve zprávách objevila zpráva o její smrti, začaly chodit nabídky na odkup této vilky ve španělském stylu a chodí dodnes. Marilyn vilu koupila šest měsíců před smrtí a snažila se, si z ní vytvořit svůj domov. Objednala si zajímavé kousky nábytku v Mexiku, v zadní části zahrady si připravila bylinkovou zahrádku a dokonce  si nechala na domě instalovat nápis Má cesta zde končí, což po její smrti přispělo k velkým spekulacím.

Dům má rozlohu přibližně 800 metrů čtverečních a za života Marilyn měl čtyři ložnice a dvě koupelny. Jednu z ložnic obývala hereččina hospodyně, která podle některých sehrála důležitou roli v její smrti. K vile patřil i hostinský dům a v zahradě nechyběl bazén, ve kterém se Marilyn nikdy nekoupala.

Naposledy dům změnil majitele v roce 2010, za několikanásobně větší cenu, než je jeho hodnota a to přibližně 73 milionů korun,  protože majitel prý podcenil zájem veřejnosti o toto místo.

V redakci jsme na základě tohoto článku rozpoutali diskuzi o tom, zda bychom si pořídili dům, kde někdo tragicky zemřel. Jak jste na tom vy?

Foto: huffingtonpost.com, poolandpatio.about.com, dazzlingdivas-ladivas.blogspot.com

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
12. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
31. 10. 2012 manislava MM (reakcí: 0)
30. 10. 2012 Lydia001 Dům (reakcí: 0)
28. 10. 2012 Werushka7 Dům, kde zemřela Marilyn Monroe (reakcí: 0)
28. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
27. 10. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
27. 10. 2012 Daniela76 Marilyn Monroe (reakcí: 0)
26. 10. 2012 pepina . (reakcí: 2)
26. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
26. 10. 2012 lidka2 zajímavé, (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

08. 12. 2016 Horoskop Váhy

Nečekaně se dnes u dveří objeví návštěva. I když to nebude neoblíbená teta, nebude to ani nikdo z milých přátel. Ale ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist