Femina.cz » Magazín » Celebrity » Dominic Cooper: Sex symbol se smyslem pro humor

Dominic Cooper: Sex symbol se smyslem pro humor

Dominic Cooper: Sex symbol se smyslem pro humor

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 16. 07. 2012

Vypadá jako další metrosexuální sex symbol pro ženy a gaye, ale chová se skromně, přiznává, že ještě úplně nedospěl, a nebere sám sebe moc vážně. Přestože jeho kariéra může u kolegů vzbuzovat závist.

Čtyřiatřicetiletý Angličan se už objevil v titulech jako Škola života, Vévodkyně, Captain America nebo Můj týden s Marilyn, v divadelním hitu History Boys i ve filmovém hitu Mamma Mia!, kde k radosti fanynek zpíval polonahý na pláži.

Pohledný zevnějšek i herecký talent ukázal loni v thrilleru Ďáblův dvojník, kde obdivuhodně zvládl dvojroli syna Saddáma Husajna a jeho dubla. Ale stejně pořád mluví o tom, že herec má štěstí, když má vůbec práci, neztrácí smysl pro humor a uvědomuje si všechny deziluze a klišé, které se k hereckému životu pojí.Jedno klišé zní, že budoucí hvězdy o svém poslání vědí už v mateřské školce. Dominica taky hraní bralo už jako dítě. „Měl jsem dost kreativního učitele na základní škole, ale všechny děti baví se předvádět. V tom věku těžko víte něco o tom, co chcete dělat,“ říká. On sám to moc nevěděl až do okamžiku, než ho učitel dramatu přesvědčil, aby se přihlásil na uměleckou londýnskou školu LAMDA.

Z ní se mu podařilo plynule přejít rovnou do britského Národního divadla, kde se brzy stal součástí superúspěšné hry History Boys, oceněné pěti cenami Tony a později i zfilmované (u nás vyšla na dvd jako Šprti). „Na umělecké škole nám tři roky říkali, že budeme nezaměstnaní. Můj největší sen bylo získat po škole místo v seriálu,“ vzpomíná.I proto ho netrápí, že si ho mnozí škatulkují jenom jako dalšího hezouna. Před pár lety se klidně nechal polít vodou během focení pro jeden gay časopis, i když mu někdo radil, ať to kvůli své image radši nedělá. Dominic Cooper se ale neřídí tabulkami a průzkumy. Do Los Angeles se stěhovat nehodlá, ani kvůli kariéře, ani kvůli přítelkyni (dnes už bývalé) Amandě Seyfried, když má v Londýně zázemí, rodinu a kamarády, mezi nimiž se cítí nejlíp.

Lidi říkají, že po třicítce jste si mnohem jistější, kdo vlastně jste. Já na to teda pořád čekám. I když je příjemné, být si už aspoň víc jistý tím, co dělám, a víc si v tom věřit,“ svěřil se v rozhovoru. A tak dál hraje všechno možné, včetně hodného upíra v béčkové akci Abraham Lincoln: Lovec upírů. Aspoň to je jiná kostýmní role než další romantický milovník, kteří mu už vynesli nálepku „nový Colin Firth“. „Myslím, že stojí za to vyzkoušet všechno,“ komentuje svou novinku.Další fakta o Dominicu Cooperovi:

Vyrostl v Greenwichi, s dvěma bratry, má ještě další dva nevlastní sourozence, bratra a sestru, jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo pět. Matka pracovala jako učitelka v mateřské škole, otec pro dražební síň. Narodil se 2. června 1978.

Kvůli Amandě Seyfried, kolegyni z Mamma Mia, opustil přítelkyni, s níž byl dvanáct let, bývalou herečku a osobní asistentku dramatika Harolda Pintera Joannu Carolan. Britské noviny mu tuto aféry daly pěkně vychutnat.

Jeho nejlepší kamarád je komik James Corden, kolega z History Boys. Dominic u něj dlouho i bydlel. „Teprve když se svou těhotnou přítelkyní začali přeměřovat, jak se jim do mého pokoje vejde dětská postýlky, řekl jsem si, že bych se mě odstěhovat.“

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
29. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
31. 07. 2012 Mishka7 Dominic Cooper: Sex symbol se smyslem pro humor (reakcí: 0)
17. 07. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)
16. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
16. 07. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
16. 07. 2012 Daniela76 Dominic Cooper (reakcí: 0)
16. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

10. 12. 2016 Horoskop Ryby

Slíbila jsi společný den rodině, když v tom zavolá kamarádka a bude se tě snažit vytáhnout na kafe. Raději odmítni a ... Celý horoskop

Karta dne

Poustevníik
Ve tvém současném stavu bude zapotřebí zvážit všechny možnosti, neukvapuj se v žádném rozhodnutí a dovol si na chvíli poodstoupit stranou, abys mohla případné nedostat...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist