Femina.cz » Magazín » Celebrity » Dominic Cooper: Sex symbol se smyslem pro humor

Dominic Cooper: Sex symbol se smyslem pro humor

Dominic Cooper: Sex symbol se smyslem pro humor

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 16. 07. 2012

Vypadá jako další metrosexuální sex symbol pro ženy a gaye, ale chová se skromně, přiznává, že ještě úplně nedospěl, a nebere sám sebe moc vážně. Přestože jeho kariéra může u kolegů vzbuzovat závist.

Čtyřiatřicetiletý Angličan se už objevil v titulech jako Škola života, Vévodkyně, Captain America nebo Můj týden s Marilyn, v divadelním hitu History Boys i ve filmovém hitu Mamma Mia!, kde k radosti fanynek zpíval polonahý na pláži.

Pohledný zevnějšek i herecký talent ukázal loni v thrilleru Ďáblův dvojník, kde obdivuhodně zvládl dvojroli syna Saddáma Husajna a jeho dubla. Ale stejně pořád mluví o tom, že herec má štěstí, když má vůbec práci, neztrácí smysl pro humor a uvědomuje si všechny deziluze a klišé, které se k hereckému životu pojí.Jedno klišé zní, že budoucí hvězdy o svém poslání vědí už v mateřské školce. Dominica taky hraní bralo už jako dítě. „Měl jsem dost kreativního učitele na základní škole, ale všechny děti baví se předvádět. V tom věku těžko víte něco o tom, co chcete dělat,“ říká. On sám to moc nevěděl až do okamžiku, než ho učitel dramatu přesvědčil, aby se přihlásil na uměleckou londýnskou školu LAMDA.

Z ní se mu podařilo plynule přejít rovnou do britského Národního divadla, kde se brzy stal součástí superúspěšné hry History Boys, oceněné pěti cenami Tony a později i zfilmované (u nás vyšla na dvd jako Šprti). „Na umělecké škole nám tři roky říkali, že budeme nezaměstnaní. Můj největší sen bylo získat po škole místo v seriálu,“ vzpomíná.I proto ho netrápí, že si ho mnozí škatulkují jenom jako dalšího hezouna. Před pár lety se klidně nechal polít vodou během focení pro jeden gay časopis, i když mu někdo radil, ať to kvůli své image radši nedělá. Dominic Cooper se ale neřídí tabulkami a průzkumy. Do Los Angeles se stěhovat nehodlá, ani kvůli kariéře, ani kvůli přítelkyni (dnes už bývalé) Amandě Seyfried, když má v Londýně zázemí, rodinu a kamarády, mezi nimiž se cítí nejlíp.

Lidi říkají, že po třicítce jste si mnohem jistější, kdo vlastně jste. Já na to teda pořád čekám. I když je příjemné, být si už aspoň víc jistý tím, co dělám, a víc si v tom věřit,“ svěřil se v rozhovoru. A tak dál hraje všechno možné, včetně hodného upíra v béčkové akci Abraham Lincoln: Lovec upírů. Aspoň to je jiná kostýmní role než další romantický milovník, kteří mu už vynesli nálepku „nový Colin Firth“. „Myslím, že stojí za to vyzkoušet všechno,“ komentuje svou novinku.Další fakta o Dominicu Cooperovi:

Vyrostl v Greenwichi, s dvěma bratry, má ještě další dva nevlastní sourozence, bratra a sestru, jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo pět. Matka pracovala jako učitelka v mateřské škole, otec pro dražební síň. Narodil se 2. června 1978.

Kvůli Amandě Seyfried, kolegyni z Mamma Mia, opustil přítelkyni, s níž byl dvanáct let, bývalou herečku a osobní asistentku dramatika Harolda Pintera Joannu Carolan. Britské noviny mu tuto aféry daly pěkně vychutnat.

Jeho nejlepší kamarád je komik James Corden, kolega z History Boys. Dominic u něj dlouho i bydlel. „Teprve když se svou těhotnou přítelkyní začali přeměřovat, jak se jim do mého pokoje vejde dětská postýlky, řekl jsem si, že bych se mě odstěhovat.“

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
29. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
31. 07. 2012 Mishka7 Dominic Cooper: Sex symbol se smyslem pro humor (reakcí: 0)
17. 07. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)
16. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
16. 07. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
16. 07. 2012 Daniela76 Dominic Cooper (reakcí: 0)
16. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

24. 01. 2017 Horoskop Beran

Neočekávej, že se něco zásadního změní ve vztahu s partnerem, pokud chceš změnu, zamysli se, proč se na tebe valí jed... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist