Femina.cz » Magazín » Celebrity » Dennis Quaid: Bývalý manžel Meg Ryan je zvyklý trpět

Dennis Quaid: Bývalý manžel Meg Ryan je zvyklý trpět

Dennis Quaid: Bývalý manžel Meg Ryan je zvyklý trpět

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 25. 09. 2012

Vysoký suverén s bradou hrdiny a úsměvem lamače srdcí měl dobré předpoklady, aby se stal hvězdou. Taky se mu to povedlo, i díky vztahu s Meg Ryan. Během života ovšem už mnohokrát poznal, že sláva štěstí nezaručuje.

Narodil se v dubnu 1954 v Texasu, kde taky vyrostl, v městečku u Houstonu, v rodině realitní agentky a elektrikáře. Mezi příbuznými byl i umělec Gene Autry. Showbyznysové geny promíchané s předky anglické, irské a cajunské krve se přenesly nejen na Dennise ale i na jeho staršího bratra Randyho.

Právě Randy se stal největším katalyzátorem začátku jeho kariéry. Potom co, v 23 letech obdržel nominaci na Oscara za film Poslední eskorta, jeho mladší bratr sekl s univerzitou v Houstonu, kde už studoval herectví, a vydal se do Hollywoodu, netrpělivý se tam taky uchytit. Na úspěch si ale musel počkat až do 80. let.

Až pak režiséři zjistili, že jeho chlapský vzhled zkombinovaný s neodolatelným úsměvem a pohlednou tváří se dá dobře využít jak pro dramata jako třeba životopis divokého zpěváka Jerry Lee Lewise Great Balls of Fire, tak do komedií jako Vnitřní vesmír. Na tomhle natáčení se seznámil s o sedm let mladší blondýnou jménem Meg Ryan.V té době měl za sebou Quaid už jedno manželství, se herečkou P. J. Soles, které trvalo něco přes čtyři roky. S Meg se oženil na Valentýna roku 1991, jejich syn Jack, nyní taky herec, se narodil následující rok. Takové životní změny ho na začátku 90. let donutily, aby se dal dohromady i po zdravotní stránce. Neboli aby se zbavil závislosti na kokainu.

Na přelomu 60. a 70. let všichni s drogami experimentovali a kokain se tehdy považoval za neškodný. Pamatuji si článek v časopise, kde doktor tvrdil, že ani není návykový. Navíc když pocházíte z prostředí nižší střední třídy a dostanete se do Hollywoodu a najednou tam uspějete – prostě jsem si s tím nevěděl rady,“ vysvětloval později svou závislost Dennis.

Naštěstí si včas si uvědomil, že na kokainu dlouho nevydrží a i na žádost Meg se přihlásil na odvykací kůru. „Trvalo mi rok, než jsem si dal život do pořádku. A pak mi trvalo další rok, než jsem našel práci u filmu. Myslel bych si, že za to očištění budu nějak odměněn, ale ve skutečnosti to bylo horší. Hollywood má krátkou paměť. Jakmile zmizíte, zapomenou na vás. Vlastně jsem musel začínat znova,“ stěžoval si herec. Ale nelituje: „Kdybych na odvykačku nešel, nejspíš už bych nebyl naživu.Jeho život ovšem ani dál nepokračoval jako romantická pohádka. V půlce 90. let se musel vyrovnávat s anorexií, když hubnul do filmu Wyatt Earp. Ke konci dekády se pak začalo hroutit jeho manželství s Ryan, podle něj kvůli časovým nárokům jejich práce, podle ní kvůli jeho nevěrám. Rozvod přišel v roce 2001, po dost propíraném románku Meg Ryan s Russellem Crowem při natáčení Životní zkoušky.

Pak se Quaidovi začalo konečně dařit zase pracovně, v novém tisíciletí si zahrál v oscarovém Trafficu nebo otce Jakea Gyllenhaala v blockbusteru Den poté. Za roli manžela skrývajícího svou homosexualitu v dramatu Daleko do nebe získal řadu nominací a cen. Sám přiznal, že pro tuto roli využil své vlastní zážitky z doby, kdy on sám skrýval svou drogovou závislost.Šťastné období pokračovalo třetí svatbou v roce 2004, s realitní agentkou Kimberly Buffington, která se konala na hercově ranči v Montaně. Za tři roky se páru pomocí náhradní matky narodila dvojčata. Hned po deseti dnech ale už bojovala o život, když jim v nemocnici omylem podali zvýšenou dávku heparinu. Quaid se tedy jistě teď umí vžít do obav rodičů, jejichž dětem pomáhá prostřednictvím Mezinárodní dětské nemocnice, která převáží malé středoameričany do USA, kde se jim dostane potřebné péče nedostupné v jejich zemi.

Letos na jaře se objevila trhlina i v Dennisově třetím manželství, když Kimberly podala žádost o rozvod z důvodu „konfliktu osobností“. Po měsíci ji stáhla. Za svých 58 let už však musí být Quaid na problémy zvyklý. Vycvičilo ho ostatně už jeho povolání. „Abyste jako herec přežili, musíte být hodně houževnatý a dokázat ustát odmítnutí. Herci často chtějí pro umění trpět. Nemusí se ale namáhat a vyhledávat ho. Stačí, když se budou potloukat kolem.“

foto: funbuzz.com, zakara.com

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
24. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
07. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
01. 10. 2012 Kennis kennis@gmail.com (reakcí: 0)
29. 09. 2012 manislava dennis (reakcí: 0)
27. 09. 2012 jerenika + (reakcí: 0)
25. 09. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
25. 09. 2012 pepina . (reakcí: 0)
25. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
25. 09. 2012 Teryh .. (reakcí: 0)
25. 09. 2012 Daniela76 Dennis Quaid (reakcí: 0)
25. 09. 2012 lucik21 ... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

26. 03. 2017 Horoskop Býk

Pokud máš dlouhodobý spokojený partnerský vztah, neriskuj nějakým úletem s kolegou nebo starým kamarádem. Za to ti to... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist