Femina.cz » Magazín » Celebrity » Christina Ricci: „Nejsem tak divná“

Christina Ricci: „Nejsem tak divná“

Christina Ricci: „Nejsem tak divná“

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 30. 03. 2012

Z rodiny pošahaného psychiatra přesídlila v devíti letech do světa filmu, kde se zapsala jako talentovaná divná malá holka s ponurými názory. Dnes si už buduje image kultivované workoholičky.

V dvaatřiceti letech je už veteránkou. První film totiž natočila, když jí bylo devět. Asi dva roky předtím se objevila ve školní hře a ostatní rodiče její matce poradili, až svou drobnou dcerku pošle pracovat do televize. „Můj bratr a sestry mámu donutili, aby to rozhodnutí nechala na mě. Oni do toho byli strašně zapálení, připadalo jim legrační, že by se na mě dívali v televizi. A já jsem byla ochotná udělat cokoliv, abych je rozesmála,“ vzpomíná Christina na svůj začátek. Po devíti měsících castingů dostala roli v reklamě. O čtvrt roku později hrála v Mořských pannách dceru Cher.

Další role plynule následovaly, především malé psychotička s kamennou tváří Wednesday v Addamsově rodině. Ricci dostala nálepku jakéhosi dětského Johnny Deppa, alternativní, zvláštní hvězdy. Filmování ji bavilo. „Nikdy mi to hlavně nepřipadalo jako práce. Vždycky jsem hraní milovala. Věděla jsem, že jsem se trochu nudila, že běžný život dítěte mi neseděl. Chtěla jsem být využitá,“ vysvětluje Ricci.

Navíc, filmový cirkus nemohl být o moc bláznivější než její rodina, ovládaná otcem psychiatrem, který terapii křikem praktikoval rovnou doma ve sklepě, nutil své čtyři děti, aby si samy praly a dodržovaly večerky. Paranoidní a přecitlivělý otec do nich taky vštěpoval svou osobitou filozofii o tom, že všichni jsou sobci a nikdo nikoho vlastně nemá rád. „Myslím ale, že mě to moc neovlivnilo, protože jsem se rozhodla, že to není pravda,“ doufá Christina. Pan Ricci od rodiny odešel po rozvodu, když bylo jeho nejmladší dceři třináct.

I ona ale měla jeden čas pověst exota, kterou stále ještě musí rozptylovat. „Vím, že nejsme průměrná, ale nejsem temná. Dokonce ani nejsem tak divná,“ tvrdí. Za tuhle image prý může fakt, že ji už jako malou novináři nutili sofistikovaně se ke všemu vyjadřovat. „Lidi se mě ptali na otázky a já si říkala, vždyť je mi sedmnáct. Nemám nic podstatného, co bych dodala. Ještě jsem pořádně nic nezažila, nevím, jaký mám názor na tohle nebo tamto!“ Záměrně šokující věty jako „Nebojím se umřít“ nebo „Sex s rodiči není vadný“, které z ní pak padaly, prý představovaly „obranný sarkasmus“. „Nevěděla jsem, co říct, tak jsem řekla něco hrozného. Nebo jsem se snažila být vtipná. Nebo jsem to všechno trapně zamotala.“

Od té doby, co vyrostla z rolí dysfunkčních puberťaček, jí film už tolik příležitost nedává, i když zaujala třeba jako manipulativní lesbická přítelkyně vražedkyně ve Zrůdě, zakletá dívka s rypáčkem v romantické pohádce Penelope nebo jako chytrá akční přítelkyně Speed Racera. Nyní je nepřehlédnutelná jako milenka Miláčka, v americké televizi se v zimě objevovala v seriálu Pan Am, mixu Mad Men a Super drbny.

Ne že by její dospívání proběhlo bez problémů. Ve čtrnácti se rozhodla, že se herectvím chce živit pořád, a taky začala chodit na terapii. V pubertě trpěla anorexií, po 21. narozeninách zase nedokázala zvládnout náhlý příliv peněz, které získala s plnoletostí. „Nepocházím z bohaté rodiny a přišlo mi zábavné, když jsem pak měla peníze. Což asi není ten nejlepší přístup. Nedokázala jsem je brát vážně a dělala jsem obvyklé chyby. Koupila jsem si porsche. A zbytečně moc oblečení,“ popisuje. Dodnes děkuje matce a sestře, že ji z téhle nebezpečné fáze dostaly.

Dnes už vypadá vyrovnaná, dospělá, ukázněná. Je schopná objektivně posuzovat své herecké výkony. Do médií už o svém soukromí tolik nemluví a její odpovědi jsou už mnohem konvenčnější.

Další informace o Christině Ricci:

Před třemi lety byla pár měsíců zasnoubená s hercem Owenem Benjaminem.

Jejímu otci bylo 56, když se v únoru 1980 v Kalifornii narodila. Předtím už byl dvakrát ženatý.

Za svůj jediný vzor považuje svou o čtyři roky starší sestru Piu, dnes učitelku v Chicagu. Zatímco Pia byla hodné dítě, Christina ráda zlobila. „Věděla jsem, že učitelé mi za to nemůžou nic udělat.“ Špatného chování se prý zbavila, jakmile začala hrát.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
01. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
21. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 04. 2012 AlexandraAlexis + (reakcí: 0)
31. 03. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
31. 03. 2012 gambis . . . (reakcí: 0)
30. 03. 2012 Tecireg ... (reakcí: 0)
30. 03. 2012 Daniela76 Christina Ricci (reakcí: 0)
30. 03. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
30. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
30. 03. 2012 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist